Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A magas TSH hogyan gátolja a...

A magas TSH hogyan gátolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Nem tud megtermékenyülni a pete, nincs ovuláció vagy a megtapadás nem sikerülhet? 6-os a tsh-m. 23N

2013. okt. 15. 11:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
[link] ez a hőgörbém.
2013. okt. 15. 11:59
 2/18 anonim ***** válasza:
A megtapadással van a probléma, illetve ha meg is tapad, nagy eséllyel vetélés lesz a vége. Mindenképpen kezelni kéne! Sokan megijednek, hogy "hormon", de ugyanazt a pajzsmirigy hormont adják tablettában, amit a pajzsmirigy csak nehezebben/nem termel meg (ezért magas a stimuláló hormon, a TSH értéke), a szervezet pedig azt hiszi, hogy ő termelte, ezért nem lövi túl a stimuláló hormon mennyiségét :)
2013. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Most voltam izotóp vizsgálaton, ott azt mondták 2 hónap múlva menjek vissza, nyaki UH és vérvétellel, hogy addig hogy alakul. Kérdeztem, hogy addig nem írnak fel gyógyszert? Azt mondták nem, csak háziorvostól kérjek beutalót ezekre. Ő meg sajnos betegszabin van, nem tudtam vele beszélni. Magamtól elkezdtem szedni Pajzs komplex nevű étrend kiegészítőt, de más semmi mert szerintük ez nem kórjelző érték. Igaz a hajhulláson kívül semmilyen tünetem nincs, vékony vagyok de akkor sem értem.
2013. okt. 15. 12:19
 4/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem is ezért akarták nehezen felírni, mert vékony vagyok, és nekik a pajzsmirigy alulműködés = elhízottság... Az nem számít, hogy hullott a hajam, fázós vagyok, nagyon alacsony a vérnyomásom, lassú az anyagcserém stb... Végül sikerült egy rendes endokrinológushoz elmenni, aki felírta a gyógyszert, te endokrinológusnál voltál?
2013. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen annál, odaküldött a háziorvos. Csak a TSH-m magas, minden más(t3, t4, anti-tpo) normális. Neked milyenek az értékeid?
2013. okt. 15. 12:30
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a TSH-m 4, az fT3-fT4 kicsit alacsonyabb, de még határértéken belül, az anti-TPO pedig tökéletes. Utólag kiderült, hogy a pajzsmirigy ultrahang cisztát mutatott, valószínűleg ez is közrejátszik. Az endokrinológus szerint már gyerekkorom óta nem tökéletes a pajzsmirigyem, mert nagyon korán, 9 évesen kezdtem menstruálni (ez is az alulműködés jele, ahogy a nagyon erős, görcsös menzesz is). 50 mg-os L-Thyroxint szedek (ez a legalacsonyabb dózis, amit még támogat a TB), azóta minden értékem tökéletes, a TSH is 2 alatt van :)
2013. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem értem nekem miért nem írtak fel. Bár lehet valamennyire hat ez a vitamin is amit szedek, erről hallottál? Mennyi idős vagy egyébként? Voltál már babás? Bocsi a sok kérdésért. :)
2013. okt. 15. 12:39
 8/18 anonim ***** válasza:
A vitaminok sajnos nem váltják ki, de javíthatnak a problémán :) 22 éves vagy, sajnos még nem voltam várandós, de nagyon szeretnénk, csak sajnos a fiatal korom gátolja a tisztességes kivizsgálást (mindenki ráfogja, hogy fiatal vagyok, nem lehet meddőségi problémám....). A pajzsmirigy derült eddig ki, illetve inzulinrezisztenciás vagyok, ez utóbbi sajnos még nem állt be... Te? :)
2013. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
én 23 vagyok, eddig még csak a pajzsmirigy probléma van, és én is nagyon szeretnék babát :) Mióta próbálkoztok? Komolyan nem akarnak kivizsgálni a fiatalságod miatt? Ez mekkora hülyeség, nemhogy örülnének hiszen minél hamarabb kezelnék a problémát annál jobb. Mivel jobb az, aki 30 év felett kezd el kapálózni és persze akkor minden sokkal nehezebb kevesebb pete érik stb.. nem is értem ezt a hozzáállást tőlük!
2013. okt. 15. 12:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Végre egy másik fiatal :) Tavaly májusban hagytam abba a fogamzásgátlót, rögtön kiderült, hogy baj van, mert nem állt vissza a ciklusom. A korom miatt 3 doki is hazaküldött :(
2013. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!