Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem lehet a szoptatás...

Miért nem lehet a szoptatás alatt teherbe esni? És hogy hogy hónapokig nem jön meg a menstruáció szülés után? :O

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Amíg nem menstruálsz, nincs peteérés, nincs ami megtermékenyüljön. A szoptatás alatt, ha megjön, ugyanúgy teherbe lehet esni. A hormonháztartásnak helyre kell állni szülés után, hogy minden folytatódjon ahogy előtte. Ez van akinél hosszabb, van akinél rövidebb ideig tart. Nekem csak egy hónap maradt kis szülés után, aztán már megjött...
2013. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt honnan vetted? Teherbe lehet esni szoptatás alatt.
2013. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

valaki mondta

ezek szerint akkor lehet ??

2013. okt. 15. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elso menstruacio elott kb 2 hettel van az elso peteeresed. Konnyen teherbe lehet esni.
2013. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos a fiam. még nem volt mensesem, szedtem szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót, és a napokban kiderült, hogy terhes vagyok. méghozzá 9 hetes a méretekből ítélve. sokan esnek ilyenkor teherbe, mert úgy vannak vele, hogy még nem jött meg úgyse...
2013. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem a szoptatás alatt egyáltalán nem jött meg, 17 hónappal az első gyermekem születése után így estem teherbe


viszont a nőgyógyászom szerint van mensi nélkü is peteérés: a második szülésemet követően 11 hetesen tudtam elmenni a 6 hetes vizsgálatra és a végén figyelmeztetett, hogy érett petém van, óvatosan a szexuális együttlétekkel. nos, mondanom sem kell, azóta sem menstruáltam, viszont ez 4 hónapja volt és a nyákomon, hőmön látszik is, hogy rendszeresen lehet vmi odabenn periodikusan, négy hetente...

2013. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a prolaktin nevű hormon felelős a tejtermelésért és a menstruáció elmaradásáért. De azért ez nagyon egyéni, mert valakinek szoptatás mellett is megjön 6 héttel szülés után, valakinek meg akár 2 évig se. És ugyanígy valaki teherbe esik véletlenül, mert "még úgyse jött meg", valaki meg hiába próbálkozik a következő gyerkőccel, mert magas még a hormonszintje.
2013. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !!
2013. okt. 16. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!