Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet a baj? Mi történik...

Mi lehet a baj? Mi történik velem?

Figyelt kérdés

A párommal 6 hónapja álltunk neki a 2- babaprojektnek. Van már egy 19 hónapos lányom, akit naponta 2-szer még szoptatok. Eddig soha semmi baj nem volt a menstruációmmal, mindig szinte teljesen tünetmentes, fájdalmatlan volt, 10 éves korom óta mindig napra pontosan jött meg, tudtam mikor mire számíthatok. Szülés után is 2 hónappal jött először, és azóta is normálisan. Gyógyszert sosem szedtem, semmit hormontartalmú dolgot- gumival védekeztünk, amíg "kellett". Mióta belevágtunk a második baba terv véghezvitelébe, rendszeresen 2-3 nappal korábban jön, vagy épp később, de sosem tudom pontosan mikorra várhatom. Ez főleg azért bosszant, mert mindig reggel jött, most van, hogy napközben, utoljára a buszon álltam, amikor éreztem. Elég kellemetlen volt.

Mellesleg 2 hete állandóan sírhatnékom van ok nélkül. Doki annyit mondott, hogy a szoptatás miatt. De akkor hogy lehet, hogy amikor szinte egész nap cicin lógott minden rendben volt? Fokozatosan, magától jutott el a napi 2-ig tehát nem is azért mert hirtelen. Valakinek volt bári hasonló? Mi vált be? (terhesteszt negatív, úgyogy nem hiszem, hogy amiatt lenne rendszertelen)



2013. máj. 25. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet a sperma bezavart? Bocsi én se vagyok nagyon okos ebben a témában caak egy ötlet.
2013. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Lelki ok: Amit úgy gondolunk, hogy szeretnénk, néha a lelkünk mélyén mégsem annyira vágyunk rá. Lehet még úgy érzed a kislányod mellett nem állsz készen egy újabb családtagra. Esetleg anyagi, párkapcsolat, egyéb problémák miatt nem vagy biztos a dologban


2. Hány éves vagy? Akik kislányként ilyen korán menstruálnak, azoknál a korai klimax gyakrabban előfordulhat. Az ezt megelőző időszakban, ami akár 5-6 évet is jelenthet változik az addig megszokott menstruáció.


3. Attól fuggetlenül, hogy szülés után megjött rendszeresen, nem biztos, hogy a termékenységed is visszatért (prolaktin kontra progeszteron).Lehet, hogy a szervezeted most próbálja beállítani a rendet, miután a lánykád egyre kevesebbet szopizik.

2013. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.) Lelki ok kizárva, már a lányom születése előtt tudtam, hogy maximum 3 év korkülönbséget szeretnék. De inkább csak 2-t, vagy annyit sem. A magánéletünk is rendben van, nincs sem anyagi, sem párkapcsolati, sem családi gondunk. Szeretnék babát. Nem "külső nyomásra", hogy kérdezgették, és ezért bele mentem.

2.) A kislányommal való teherbeesés előtt kezdtem hőgörbét vezetni, majd szülés után folytattam az első mesivel, peteérésem rendszeresen van. A lányom 10 hónapos kora óta csak ennyit szopizik, miért csak a gumi nélküli szex óta rendszertelen? Még az együttlétek száma sem változott, hogy azért.

3.) 27 vagyok, klimax kizárva

2013. máj. 26. 07:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Lelki ok? Csak pont nem azért amit az előző írt, hogy mert nem vagy kész, hanem mert annyira szeretnéd, hogy produkálod a tüneteit. Egy ötlet.
2013. máj. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Javaslom menj orvoshoz. Endokrinológushoz.

Szülés után, illetve szoptatás alatt a hormonok nagyon megváltoznak.

Példdául a tejelválasztásért felelős prolaktin magas szinten van jelen a szervezetben. Ettől van tejed. Na most ez egy stresszhormon is. Azért is felelős, hogy egy olyan nagy feladat közben, mint egy kisbaba és annak szoptatása, ne terhelje még egy terhesség. Ezért olyan ritka, hogy szoptatás alatt esik valaki teherbe.

Ilyenkor javasolni szokták a baba leválasztását a ciciről.


De lehet egyéb hormonprobléma is, ami a terhesség miatt van.


De én elsősorban a szoptatásra gondolok, illetve a prolaktinszintre.

2013. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ritka, hogy valaki szoptatás alatt teherbe essen. Főleg nem, amikor már ilyen keveset szopizik a pici
2013. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!