Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Három éve szedem a fogamzásgát...

Három éve szedem a fogamzásgátló tablettát, de most a párommal úgy döntöttünk, babát szeretnénk. Mennyi idő alatt eshetek teherbe, és mi a legjobb és a leggyorsabbb mód rá?

Figyelt kérdés
En 20 eves vagyok a parom pedig 30.
2007. okt. 3. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár azonnal is teherbe eshetsz, de azért pár hónapot jó lenne várni, hogy a gyógyszer teljesen kiürüljön a szervezetedből. Ezalatt már elkezdheted szedni valamelyik magzatvédő vitamint (Elevit vagy Gravida), hogy a baba ideális körülmények közé foganjon. Sok sikert!
2007. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem bármikor teherbe eshetsz. Nekünk 8 hónap várakozás után sikerült /a fogamzásgátló abbahagyása után/ de mindenkinél más és más.
2007. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 5 évig szedtem tablettát és amikor abbahagytam rögtön az első hónapban terhes lettem./nem gondoltam/ Az orvosom azt mondta, hogy nem lesz semmi következménye. Azóta eltelt 7 év és gyönyörű egészséges fiam van!:)
2007. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában javasolnak az orvosok néhány hónap szünetet, hogy "feléledjen" a saját hormonháztartásod. A gyógyszerszedés alatt a bevitt hormonok miatt nincs igazi peteérés, ezért vissza kell állnia a hormonjaidnak. Szerintem az, hogy mennyi idő alatt eshetsz teherbe megjósolhatatlan. Lehet, hogy rögtön, de van akik évekig próbálkoznak. Legfontosabb a türelem és a szorgos gyakorlás:)! Semmiről nem vagy még lekésve. Próbáld megszerezni Szécsy Noémi: Egy baba naplója című könyvét. A könyv eleje nagyon jó válasz arra, hogy miért kell türelmesnek lenned. (A baba akkor fogan, ha Ő kiválasztott Titeket. Erre akkor jövünk rá mikor megszületik. Mindent Ők irányítanak.)
2007. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!