Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb 1 hete hagytam abba a...

Kb 1 hete hagytam abba a fogamzásgátló szedését, babát szeretnénk, mennyi időt kell és érdemes várnunk úgy, hogy cisztás mind két petefészkem?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete jártam nőgyógyásznál, csináltak hüvelyi UH-t, ahol kiderült, hogy cisztás mind két petefészkem. A gyógyszert 2 évig szedtem, 1 hete hagytam abba, jelenleg menstruálok. Mennyi időt kell/érdemes várni a próbálkozással?

Ja, és Minervát szedtem.


2013. okt. 27. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények, hogy kell-e egyáltalán várni.

Ugyanis a mai fogamzásgátlót, annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy ugye 1 szem gyógyszer kihagyása is már gyengítheti a hatást. Akkor el lehet képzelni, hogy mi van akkor, ha valaki egyáltalán már nem szedi.

Ezt akkor orvossal kellett volna megbeszélni.

Mert amúgy elviekben semmit tényleg nem kell ma már várni, egyből lehet próbálkozni.

De azért a cisztákra nem mondtak semmit, hogy az befolyásol-e valamit így, hogy babát szeretnétek?

2013. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezt az ovosod tudja. Nme mindegy miylen ciszték ha policiszták akkor nagy rá az esély hoyg PCOS vagy akkor kell trheléses inzulin vizsgálat és ez endokronológiusra tartzozik nem nőgyógyászra. Bár nekem addig nem votlak sosem policsisztáim amig gyógyszert szedtem.... Ha másmilyen iszták akkor azoknek nem ártana eltünni, elötte. Általában gyógyzseres kezelés elég hozzá.
2013. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Levette a doki a rákszűrést, aztán elküldött UH-ra, de mivel szülés volt el kellett mennie, így azt mondta, 3 hét múlva találkozzunk, addigra kész a rákszűrő eredmény és akkor megnézi az UH leletet is. Szóval, a cisztákról nem tudtam beszélni vele, nem is tudja hogy vannak, hiszen mint mondtam nem látta az eredményt. Jövő héten kell visszamennem hozzá.
2013. okt. 27. 08:36
 4/10 A kérdező kommentje:
az Uh leleten az szerepel, hogy polycystás ovarium syndroma
2013. okt. 27. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Akk nem túl nagy a valószinűsége,h segitség nélkül teherbe esel. Minél előbb menj orvoshoz,m a PCOS-át kezelni kell. +as kezelés-diéta,mozgás és gyógyszer. Én is éppen 1O nappal ez előtt kezdtem,nekem is most derült ki sajnos.
2013. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akarom mondani....3as kezelés
2013. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a PCOS. keress fel egy jó endokrinológust aki elküld terheléses inzulin vizgslatra.
2013. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mennyire kezelhető ez a dolog? Nagyon nehezen fog sikerülni a baba?? :(
2013. okt. 27. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Minél előbb kezelik,annál jobb. Nekem pl még gyógyszert nem kell szednem,m doki szerint lehetséges,h igy diétával és mozgással is sikerülthet. Viszont nekem cs egyik petefészkem policisztás és van is peteérésem,a ciklusaim is rendszeresek. Nálad ugye ezt még nem lehet tudni,mivel fog.gátlót szedtél. Nem kell elkeseredni,nagyon sok PCOS-ás nőnek lett spontán gyereke,cs kezelni kell minél előbb,ne húzd az időt. Az UH-on ráirták,h PCOS és nem is mondtak semmit? Nem semmi.
2013. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
UH-n nem mondtak semmit, csak annyit, hogy a lelettel menjek vissza a dokihoz
2013. okt. 29. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!