Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív terhességi tesztet mi...

Pozitív terhességi tesztet mi okozhat a terhességen kívül?

Figyelt kérdés
Augusztusban voltam rákszűrésen a nőgyógyásznál, az nem alakulhat ki ilyen gyorsan nem? Nagyon sok emésztési problémám van, és akkor volt pozitív, mikor hasmenéses vírusom volt... Mi lehet ez? Akár terhes is lehetek, de nem valószínű...
2013. okt. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán speciális ciszta okozhat pozitív tesztet, de ez nagyon ritka. Biztosan pozitív volt a teszt? nem csak száradási csík volt rajt, vagy hibás teszt volt, vagy rosszul értelmezted stb.? HCG-t igazából csak a baba termel szóval ha egy teszt ténylegesen erősen pozitív az 99%ban babára utal. Az is előfordulhat, hogy terhes voltál, de elvetéltél akkor még néhány napig lehet "áll" pozitív a teszt, mert maradt még HCG a szervezetedben. Valamint ha terhes voltál és elvetéltél, de nem tisztultál ki rendesen akkor is lehet folyamatosan HCG a szervezetedben, de ehhez legalább 7-8 hetes terhesség szükséges, mert ha korábban megy el a baba akkor azért többnyire maguktól kitisztulnak.
2013. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Három teszten is rögtön megjelent a piros csík, de később eltűnt, kivéve egyről.
2013. okt. 27. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel pedig bizony terhes vagy.

Okozhat még pozitív tesztet a meddőségi kezeléseknél használt tüszőrepesztő injekció, illetve bizonyos daganatok termelhetik.

2013. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Például a gyomordaganatok is jelezhetnek pozit?
2013. okt. 27. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, inkább méh vagy petefészek daganatok. A teszteknek van egy meghatározott idejük, hogy mikor lehet leolvasni róluk az eredményt, pisilés után 5 perccel és pisilés után 20 perccel már az eredmény nem értelmezhető. Tehát pl. 5-20 perc között ha megjelenik a csík az számít, ami előtte és utána van az már nem. Olyan nekem is volt, hogy mikor rápisiltem 2 csíkos volt, de 2-3 perc után eltűnt és nem is voltam terhes, igaz akkor 2 nap késéssel jött meg. Érdemes 2-3 féle tesztet is csinálni nem csak egyfajtából többet. Ha úgy érzed terhes vagy akkor menj el dokihoz és ő tud neked biztosat mondani.
2013. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból is megtudod állapítani, hogy valóban terhes vagy-e hogy 2 naponta csinálsz reggeli vizeletből tesztet, ha terhes vagy akkor napról napra erősödnek a tesztek, ha viszont mind ugyan olyan (akár ugyan olyan 2 csíkos) akkor nem valószínű , hogy terhes vagy, hanem mind száradási/szellem csíkos. Valamint a szellem és száradási csík fehér vagy szürkés, a pozitív teszt viszont rózsaszín.
2013. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!