Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek babám lesz?...

Szerintetek babám lesz? Természetesek a tüneteim?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 10 éve született meg a kisfiam (császárral) sajnos a terhesség alatt toxémiás és cukorbeteg lettem, a cukorbetegség a szülés után pár hónappal szerencsére megszűnt bár van még a mai napig is magas vérnyomás. Szerencsére jól van és mára már egész szép nagyfiú lett! :)

Évek óta próbálkozunk egy kistesóval, voltak elkeseredett időszakjaim is. 2-3 hete furcsán érzem magam. Derékfájás, hasalja és köldök körüli fájdalmaim vannak, a hasam feszül. Csináltam 4 tesztet persze nem egy napon. Első két tesztem halvány piros csík a harmadikon már kicsit erősebb de a negyediken majdnem egyszínű volt színerősségben. A legutóbbi tesztet Hétfőn csináltam. Már annyira "teszt mániás" lettem, boldogság részünkre az a bizonyos csík.. Tegnap voltam orvosnál, de sajnos még egy vérvételre sem küldött el és meg sem vizsgált. Tesztjeimet megmutattam neki és azt mondta, hogy ha már 4 teszt pozitív akkor már 100% a terhesség. Az utolsó mestruációmból kiszámítva szerinte kb. 6 hetes lehetek. 11 hetesig nem ultrahangoz és nem vizsgál meg, várnom kell nov 12-ig. (akkora van időpontom) Tegnap előtt óta jobban érzem magam, addig volt amikor éjszaka forgolódtam és reggelre csavarni lehetett az izzadságot a hálóingemből. A hasam még mindig feszül és "szurkál".

Első terhességemkor nem voltak ilyen veszett tünetek és félek nagyon, hogy ne legyen gond semmivel. Nagyon várjuk a második babát.

Szerintetek 2 halvány és 2 erősebb csíkos teszt után terhes vagyok?

Miért csak 11 hetesen ultrahangoznak? Hogyan tudnám meg pontosan, hogy tényleg van "bentlakó kismanóm"?

A feszülés, szurkálás és derékfájdalommal járó dolgok természetes?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 31. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el másik orvoshoz. Amikor pozitívat tesztelsz és elmész dokihoz, NORMÁLIS esetben meg UH-z, hogy egyáltalán jó helyen van-e a baba, nem méhen kívüli-e!

:) A tüneteid meg normálisak, ezen ne aggódj!

2013. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szióka!


Köszönöm a válaszodat!

Voltam tegnap orvosnál, de mondta, hogy az első vizsgálat a 11 héten történik. (addig parázhatok ezek szerint)

Kaptam vitamint is.

Hú nagyon köszönöm, akkor normálisak a tünetek.

Szerintem dokit kéne cserélnem...

2013. okt. 31. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:

:)

Én még soha nem hallottam ezt, h csak akkor lesz vizsgálat...

Engem amikor UH-zott a pozitív tesztemmel, akkor 6 hetes volt a baba. Ismerőseimnek is rögtön UH-t csinált. Hiszen először a legfontosabb, h helyén van-e a baba... :)

Sztk-s doki vagy magán? Én cserélnék. Vagy ha amúgy elégedett vagy a dokiddal, akkor bemennék egy sima sztk-s rendelésre, ott csinálnak egy UH-t és utána járhatsz még hozzá. A para is megszűnne, nem kéne aggódnod még X hétig.

2013. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül is jövőhét utáni héten megyek kedden, addig valahogy kibírom. Egy másik orvostól kértem időpontot ő se tudna megnézni hamarabb csak nov 18-án.

Akkor inkább várom a nov 12-ét.

Én sem értem ám, 10 éve más volt, azóta nem tudom..

Csak szeretném, hogy minden rendben legyen.

2013. okt. 31. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!