Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A puffadás lehet a terhesség...

A puffadás lehet a terhesség egyik első jele? Iszonyat, mint egy labda. Amúgy ez miért van?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a puffadás nem igazán szokott első jel lenni, de biztos, hogy szinte mindenki puffad a terhesség elején. Több jel is van esetleg? Mellduzzanat, a mell érzékenysége? Az elmaradt mensi a tuti jel és a pozitív terhességi teszt.

Egyébként nem szoktál puffadni?

Amúgy azt hiszem azért van (legalábbis ilyesmit olvastam valahol), mert a hormonváltozás miatt nehezebben emésztünk. Vagy vmi hasonló.

2009. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nov 7-8. lehetett az ovulációm, tehát most vagyok a 8.dpo napon, 2 napja teszteltem utoljára, akkor még ugye negatív volt. 20-25között nem kéne, hogy megjöjjön. Nekem nem is fo feszülni a mellem (tapasztalat), mert hormongyógyszert szedek (bromo)
2009. nov. 16. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

A puffadás jelenleg még a közelgő menszesz jele. Én is mindig puffadtam vérzés előtt.


8 dpo-nál még nincs terhességi tünet. A baba még be sem ágyazódott, nincs kapcsolat kettőtök szervezete között, még nem termelődnek terhességi hormonok, pláne nem olyan mértékben, hogy tüneteket okozzanak. Ilyen korán ne beszéld be magadnak.


Várj, amíg el nem kezd késni a vérzésed, és akkor tesztelj. Ha pozitív, akkor gratulálok, terhes vagy. A terhességi tüneteket ez után 1-2 hétre várd.

2009. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

ja, még valami: az első pozitív terhességi teszt 11-14 dpo-nál várható. Ha netalán 8-9 dpo-nál pozitív lenne a teszt, akkor az azt jelenti, hogy a baba túl korán ágyazódott be, nem a méhben, hanem még a petevezetőben, azaz méhen kívüli a terhesség. Szóval a túl korai tesztnek egyáltalán ne örülj. :-(


De ne is tesztelj ilyen korán. Drága is, meg garantáltan felesleges, mert tuti negatív lesz.

2009. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!