Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeestél, de párod nem...

Teherbeestél, de párod nem akart a gyereket. Hogyan döntöttél? Akikkel már megtörtént.

Figyelt kérdés
Itt azon személyek válaszára lennék kiváncsi, akikkel már megtörtént ez. S hogyan döntöttek. Megtartották vagy nem , együtt maradtak vagy nem..
2013. nov. 22. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mondtam neki, hogy kizárt, hogy elvetetem, mert nálam az már csoda volt, hogy teherbe estem , valamint soha nem tudtam volna megbocsátani magamnak, ha meggyilkoltatok egy ártatlan, pici életet. (Ő nem akarta megtartani, mert nagyon fiatalok voltunk, még éppen csak 1 éve voltunk együtt (nem is laktunk együtt), és akkor még nem is keresett olyan jól, mint most. ) Én nem erőszakoskodtam vele, mondtam neki, hogy ha az ő életébe ez nem fér most bele, nyugodtan leléphet, felnevelem egyedül a babát. Nem fogok haragudni, megértem az ő ellenérzését. Azt, hogy az ő fejében/lelkében mi zajlott le, nem tudom a mai napig sem, de kb. két hét múlva már nem mondta többet, hogy vetessük el, hanem összeköltöztünk, aztán még a terhesség alatt összeházasodtunk. Most már 3 éves kislányunk és rajonganak egymásért. Néha mondja is, hogy milyen borzalom lett volna, ha úgy cselekszünk, ahogy akkor ő szerette volna és már el sem tudná képzelni a gyerkőc nélkül az életét. :)
2013. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Eredetileg akartun kistesót, úgy volt jön, jön, örülünk neki. Mikor kiderült "sokkot" kapott, és úgy viselkedett mint akivel óriási tragédia történt, és elkezdett problémázni egy csomó dolgon, de persze megtartjuk (mert sajna volt már vetélés több is), de most fel kell neki dolgozni, meg nem kész az apaságra...bla...bla...bla....

aztán sajnos ezt a babát is elveszítettük. azóta bánt, és a fejéhez is vágtam, hogy itt van amit akart, örülhet.

2013. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én épp benne vagyok a lecsóban.

Hasonló az eset az előttem szólóéhoz, de itt első gyerek.

Akarta is meg nem is. vagyis inkább akarta, de az időzítés nem a legjobb most mert anyagilag nem állunk a toppon. egyetlen szabadrúgásból gólt lőtt. Tegnap mondtam el neki. Kiakadt. azóta nem beszéltünk. (Egyébként külföldön van, szóval ez mind telefonon keresztül) :/ teljesen kivagyok...

2013. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sem előtte, sem utána nem történt ilyesmi velem, de mikor a párommal megismerkedtem, kb a harmadik együttlétből véletlenül összejött.. :( Fiatalok is voltunk,nem volt semmink, még kapcsolatunk sem, igazából még ismerkedési szakaszban tartottunk. Ő akkor rám bízta a döntést,de nem akart, vagy nem így akart gyereket. És én sem akartam ráerőszakolni magam valakire,akivel nem biztos még a kapcsolatunk. Bár sokat évődtem emiatt, hogy hogyan tudnám egymagam a semmiből felnevelni,végül nem tartottam meg. Borzalmas döntéshelyzet ahol az ösztönök és a józan ész harcol és bárhogy döntesz, egész életedben viseled a következményeit.

Azóta eltelt 6 év, megéltünk sok mindent, együtt maradtunk és tavaly megszületett első gyermekünk :)

De sosem felejtem el hogy lenne egy nagytestvére..

2013. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tartottam meg (5 éve voltunk együtt, attól a naptól, hogy kiderült, lenne egy babánk, nem láttam többé). Már sok éve történt, van egy másfél éves csodálatos lányom, de soha nem fogom elfelejteni azt, ahogyan akkor döntöttem. Sok ideig jártam pszichológushoz utána, hogy bármilyen szinten tovább tudjak lépni, és még ma is elsírom magam, ha eszembe jut.
2013. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Párom ragaszkodott, hogy elvetessem a babát, nem első baba lett volna...én nehezen beleegyeztem, bár utolsó percig reménykedtem benne, hogy majd azt mondja, ne vetesd el....de el vetette....azóta nem tudok úgy ránézni, mint a szeretett páromra.....nem tudtam feldolgozni még mindig..pedig ennek már egy éve...azóta nagyon meg romlott a házasságunk....részemről legalábbis....
2013. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak nagyon kivételes esetben tartom indokoltnak az abortuszt. Például ha a baba egy nemi erőszak következménye vagy ha már a pocakban kiderül, hogy a baba beteg.(esetleg még ha az anya sorsa is kérdéses lakhatás és anyagiak tekintetében)

Minden más esetben megoldható.

Ezeken kívül nem igazán tudok olyan esetet amikor indokolt.

Nagyon sajnálom, hogy keresztül kellett mennetek. Szomorú...

És ezek a férfiak(?) gyáva férgek!!!!!

Sajnos még én sem tudom mi lesz a baba sorsa. De ha a párom nem áll ki mellettem ebben a helyzetben akkor biztos hogy többé rá sem tudnék nézni...

Kedves utolsó! Előtted meg le a kalappal, hogy még mindig vele vagy. Én nem lennék...

2013. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló helyzet van... Életemben nem voltam senkibe olyan szerelmes, mint belé, és ennek már több, mint 2 éve. Mikor kiderült, hogy teherbe estem, természetesen minden az én hibám lett, és természetesen "ugye meg se fordult a fejedben hogy megtartsd???". Annyira szerettem, hogy hagytam magam meggyőzni, hogy az abortusz az egyetlen megoldás. Elmentünk orvoshoz, ő nem látott semmit, azt mondta valószínűleg elment a baba. Én közben folyamatosan teszteltem tovább a pozikat. Azt mondta menjek el a biztonság kedvéért egy hét múlva dokihoz újra. Egész héten nem keresett, a hét végén kezdett hívogatni, hogy na, van-e gyerek. (másik városban él, egyszer sem jött fel hozzám) Közben én megtudtam, hogy ő közben fűvel-fával lefekszik, még meztelen képeket is töltött fel magáról és mindenféle lányokról különböző netes portálokra. Úgy éreztem magamat, mint akinek kést döftek a szívébe. Azóta nem veszem fel neki a telefont, és az egész családomnak kiadtam, hogy ha őket kérdezi, én nem vagyok itt és az egyetlen válasz, amit a gyerekről kaphat, hogy majd találkozunk az apasági peren. Eszembe sem jutna megöletni a kisbabámat, és bármi is lett a vége, bárhogy is alakult minden kettőnkkel, ő volt az életemben az a bizonyos férfi, és ha tőle születik gyerekem, akkor ennek így kellett lennie. Még nagyon az elején vagyunk a terhességnek, de ha minden rendben megy, én egyedül is felnevelem. Ezek után viszont ő egy darabig biztosan a gyerekem közelébe sem jöhet. 23 éves vagyok egyébként, ő pedig 28. Elég szép szegénységi bizonyítványt állított ki most magáról.
2013. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. gyerekünk ilyen kis becsúszott cseles potyababa. Megtartottam, ráment a házasságunk... kutya nehéz volt végigcsinálni lelkileg, hazudnék, h azt mondanám, nem fordult meg a fejemben, hogy a könnyebbik utat kellett volna választanom - de mindezek tudatában, ha visszarepítenének abba az időszakba, ugyanígy döntenék.
2013. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!