Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
 211/214 anonim ***** válasza:
Hat sziaaaa!!Uristen!!Nagyon gratulalok!!Gyonyoru karacsonyotok lesz!Bar kicsit besz@rattal amikor olvastam a valaszod...meg a ferjem is itt ult es izgult, hogy mi tortent veletek,ugyanis o is naprakesz beloled! ;) Mindig ujsagolom neki a fejlemenyeket!Hat egy kicsit kalandos lett a vege de azert a vegeredmeny a legfontosabb es mar ott van veletek a pici tunderketek!Kire hasonlit?Kepet kerek szepen,legyszi legyszi!!!!!Meacskam mar lassan 5 honapos es most epp a fogacskaval kinlodik!Remelem hamarosan kibujik!Leacska jo baba?Alszik ejjel?? Szopizik??Noverkeje orul neki?Azon gondolkodtam hogy eme regi"ismeretseg"utan talan felvehetnenk a kapcsolatot a facebookon ha neked is van,mert azert ott tobbszor megfordulok mint itt!Mit szolsz??Irj ha van idod,addig is nagyon boldog karacsonyt Nektek!!;)))
2014. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/214 A kérdező kommentje:

pont ezt akartam írni, hogy face-en felvehetnénk egymást. Megírom priviben a nevem, és felvehetsz. Akkor láthatnád a babát, mert már fenn van pár kép. Nem hiszed el, de a két lányom mint két tojás:D Mármint a babakori képeken. Egyelőre csak az újszülött képekről tudok nyilatkozni. Mindenki azt mondja, aki látta újszülöttként mindkettőt, hogy ikrek:D Valószínű nem sokáig tart ez a hasonlóság, de ki tudja, lehet megmarad egy darabig a hasonlóság. Végül is a szüleik azonosak:D

Az éjszakai alvás....ne is mond, kicsit döcögős. A minap az egész éjszakát végig virrasztotta. Na ma meg tegnap már szándékosan ébren próbáltuk tartani napközben párszor. Tegnap be is vált, aludt este. Na persze még felébred párszor szopizni. Tejjel kábé ugyanaz a helyzet, mint első lányomnál. Pótolni kell, de úgy, hogy reggel fejek és azt később odaadom neki. Ezt tegnap óta kezdtük. Mindkét cicit kéri, többet eszik, mint első lányom, ez a kakáspelus mennyiségből is lejön.

Nagytesót le se lehet lőni mellőle. Hozza a cuccot pelenkázásnál, ruhát, törölközőt, odaveszi pár pillanatra magához, ha sír, azonnal sírva mondja, hogy vegyem fel szegény kistesót, puszilgatja, ölelgeti. Viccből eljátszuk neki, hogy megesszük, ne tudd meg milyen hevességgel lük, "ver" minket, hogy ne bántsuk kistesót:D

Lea ennivaló cukorfalat. Apja lekvárnak hívja.

Hát zűrös volt a vége, de most már próbálom a jó oldalát nézni: lesz mit mesélni, mikor majd megkérdezik tőlem a gyerekeim, hogy hogyan is fogantak, hogyan jöttek a világra, hogy vártuk őket. Mikor az első lányom volt baba, olyan érdekes volt figyelni, ahogy felcseperedik, ahogy nyílik a kis értelme. Most a másodikkal meg érdekes lesz megfigyelnem, hogy miként reagálnak egymásra.

Ma mérte egyébként a védőnő, és 3300 valamennyit mért. Sajnos kiskönyvbe elfelejtette beleírni és nem emlékszem az utolsó két számjegyre, de nagyon durva, hogy 3165-tel született, itthon születés után 3 nappal 2900 valamennyi volt, és most 2 hetesen már ennyit nyom. Igazi kis zabagép:D Remélem lépést tudok vele tartani (tejgyártás). Ha nem, persze az sem tragédia, de így könyebb, mint méregetni hajnalban, meg melegítgetni. Icipicit besárgult, egy hét múlva ellenörző vérvétel a kórházban.

Ú, de most mennem kell, ajándékátadás következik:D Puszi nektek és kellemes ünnepeket! Majd elküldöm a privit holnap.

2014. dec. 24. 18:23
 213/214 anonim ***** válasza:
Okes,varom! Csak annyit hogy ha elfogadod jotanacsnak,azonnal vegyel fenugreek kapszulat!Az csodakra kepes!Nekem is nagyon jo volt csak hat nekem irto keves a mirigyallomany,de egy ismerosommel ugy volt hogy elapad es most 5 honap utan meg mindig csak cicizik a babaja!Olvass utana ha gondolod!De ha ilyen szepen fejlodik akkor az nagyon jo!!Na varom ga privit! :)) Boldog karacsonyt!!
2014. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/214 A kérdező kommentje:
valami linket küldenél erről a kapszuláról, léci? Keresem ebayen, de egyik se írja,hogy szoptatáskor jó. ha a google-ba írom, ott kiírja, hogy szoptatásra jó, de úgy nem veszek tabit, ha nem írja oda a kívánt jótékony hatást.
2014. dec. 26. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!