Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/214 anonim ***** válasza:
55%
igen vagy szedhesz gyógyszer formában is progeszteront. Viszont csak a ciklus második felében szedd mert ovu elött gátolhatja a tüszörepedést.
2013. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/214 A kérdező kommentje:
Igen, annak még nem néztem utána, hogy pontosan mikor kell szedni, csak annyit tudtam, hogy ciklus második felében kell szedni a mensiig, aztán abba kell hagyni, mert esetleg nem jön meg, ha folyamatosan kenem, sőt, hallottam valakitől, hogy halvány pozit produkált, mert nem hagyta abba a kenegetést, mikor meg kellett volna jönnie.
2013. nov. 27. 21:45
 3/214 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!Nálam ugyanez a helyzet,Kíváncsi vagyok én is.Te hol élsz?Én Amerikában.Egyszerűen nem tudok itt semmit megvenni.Pl.méhpempő kizárólag kapszula formában van...

Palástfűröl meg nem is hallottak pedig ezer helyen kerestem már.Azt sem tudják mi.

Én 9 hetesen vetéltem el,és csak 7 hetes volt a terhesség de semmit nem csináltak amikor vérzéssel bementem a kórházba!

2013. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/214 A kérdező kommentje:

Angliában. Ez borzalmas, tudom, hogy ott is milyen gáz a rendszer. Tegnap néztem meg, hogy honnan fog érkezni a csomag, s akkor látom, hogy az US...na, akkor várhatok még rá 2 hetet. Igy felmentem ebay-re és rendeltem egyet, ami Uk-s. Ez tutkeráj hamarabb itt lesz, igaz dupla annyiért, de már ebben a ciklusban el akarom kezdeni a kenést. Annyi pozitívat olvastam róla, és sehol nem olvastam azt, hogy valaki teljesen negatívat írt volna róla. A legdurvább, hogy orvosok szinte sehol nem ajánlják, mindegyik a tabit ajánlja, ami mesterséges...biztos van marketing alapja...hát ez a mai orvoslás, biznisz.

Nagyon remélem, hogy ma feladják a postán, akkor jövő hét elejére ideérhet. Most vagyok a 10. napon, így nem tudom, hogy majd elkezdhetem e. Ha hétfő-kedd-el megjön, akkor pont időben:D

Az a borzasztó, hogy pontosan nem is tudom, hogy mi a bajom, de szinte 100, hogy progi hiányom van. És amellett még lehet más bajom is van:(

Folyton azt kérdezem magamtól, hogy ez hogy történhetett, hiszen az első gyermekemmel nem volt semmi baj.

Próbálj meg te is rákeresni erre a krémre, ártani nem ártasz vele, mert mindenki azt írta, hogy mellékhatást nem tapasztalt (mármint rosszat), legrosszabb esetben kidobtál pár dollárt az ablakon. Lehet kell neki pár hónap, mire helyre rak, de most olvastam, hogy egy csaj elkezdte kenni, és kérdezte, hogy mért nem jön meg, mikor akkor hagyta abba, mikor kell (hónapok óta próbálkoznak), pár nappal későbbi kommentjében írta, hogy pozit tesztelt, s azonnal elkezdte kenegetni újra:D

Ó, bárcsak én is így járnék:D

Orvostól nem kérdezem meg, fölösleges.

Sokan azt gondolják, hogy amit az orvos mond, az szent. Ha az orvos azt mondja, szedd be ezt, ezt ne szedd, sajnos nem biztos, hogy igaza van a dokinak. Ezt támasztja alá a tény, hogy amennyi orvoshoz mégy, annyiféle választ kapsz. Borzasztó, hogy a betegek sorsa az üzleten múlik. Most mennem kell, mert dolgozom.

2013. nov. 28. 08:00
 5/214 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Én 8 hónapig kentem magamra azt a krémet, de semmi hatása nem volt. A vérképemen sem látszott semmi, úgyhogy nekem nem vált be. Rosszat nem tett, csak semmit nem használt. Csak az Utrogestan kapszula segített, teherbe is úgy estem! A tüneteid egyértelmű progeszteron hiányra utalnak, és a vetélésed is tutira amiatt volt :( Sajnálom, és egybe felháborít, hogy egy állítólag fejlett országban ilyen csapnivaló az egészségügy! Az Utrogestan ott be van tiltva? Biztosan van más fajta gyógyszer helyette. Ha a nődokid nem tud segíteni, érdemes lenne felkeresned egy endokrinológust. Úgy tudom, hogy hormonvizsgálatot nálunk sem kérhet nőgyógyász, csak endo doki! Sok sikert, szorítok!
2013. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/214 A kérdező kommentje:

Nem sokat tudok a témáról, de a héten beszélek egy magyar ismerősömmel, aki azt hiszem ismer egy magyar orvost a legközelebbi korházban, de valahogy mindenféleképp kiderítem az elérhetőségét. Azt hiszem felkeresem és megkérdezem tőle ezeket a dolgokat, de még most a nevét se tudom. Remélem ő tudja, mit kell tennem. A teherbeeséssel eddig nem volt gond, mind a kétszer elsőre sikerült. Remélem, hogy csak a magzat megtartásával van gondom, s a peteérésembe nem szólt bele ez a hormonváltozás.

Ma elkaptam egy beszélgetést odabenn, de csak egy-két szót, valami progeszteron injekcióról beszélt két irodista, de hogy kinek, minek kellett, meg hol kapta, azt nem tudom. De talán mégis van valami megoldás. A háziorvos azt mondta, hogy majd ha egy év múlva nem lesz semmi, majd akkor agyaljak...kösz. 35 fölött meg gyerek nélkül esetleg már is foglalkoznának velem...esetleg. De már van egy gyerekem és csak 30 vagyok. De az idő pörög. 2 évet akartunk eredetileg hagyni, de mindig közbe szólt valami. Ha most rögtön összejönne, akkor is 4 év lenne már köztük:( De per pillanat elvesztettem a bizalmamat a testemben. Mintha jól kupán vágták volna s most amnéziás, elfelejtette hogy kell működnie.

2013. nov. 28. 17:40
 7/214 anonim ***** válasza:
55%

Barátcserjéről (Chaste Tree Berry) hallottál ? Az tutira emeli a progeszteronszintet, mert mikor nekem mérték a vérben és már szedtem, képes volt elérni az orvosilag kívánatos értéket, szemben az arra adott Clostilbegyttel. Évek óta szedem, káros hatása nekem nincs.

Progeszteron krémmel nincs tapasztalatom.

2013. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/214 A kérdező kommentje:
Hallottam a barátcserjéről igen. De csak annyit tudok róla, hogy otthon minden teherbe esni vágyó nő azt issza:D (nem sértésnek szántam)Köszi, hogy lefordítottad angolra. Most megpróbálok utána nézni, hátha árulják ebay-en, mert mondjuk tea formájában most jó lehet, úgy is itt a tea időszak (télen iszok csak teát) De alaposan utána kell járnom, hogy csak olyat vigyek be, ami tényleg nem káros (előfordulhat, hogy egyes termékekben egyéb cuccok is vannak és azok károsak)
2013. nov. 28. 22:49
 9/214 A kérdező kommentje:
találtam is, de nem sok érte egy kicsit? Megprópálok olcsóbbat keresni. Mennyit kéne innom belőle? Egy filter egy bögre, vagy lehet több bögre teát is csinálni egy filterből?
2013. nov. 28. 22:55
 10/214 anonim ***** válasza:
Barátcserjét nem tea formájában isszák, hanem a magját fogyasszák a cserjének. Már évek óta az USA-ból importáltat fogyasztom, így tudom az angol nevét...latin neve vitex agnus catus...van ahol ezen néven árulják.. Először kapszulában, most tablettában kaptam. Most nénztem, az Ebay-en van tintúra formájában is.
2013. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!