Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esetleg lehetek (már) terhes?

Esetleg lehetek (már) terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A férjemmel eldöntöttük,hogy itt az ideje,hogy első gyermekünk megszülessen.Nekem nagyon rendszertelen a menszeszem,van hogy 1-2 hónapig nem is jelentkezik.Ez problémát jelenthet?Illetve;ebben a hónapban 19.én megvolt a menszeszem, ami kb.22ig tartott.Ezt követően 23.án és 30. tudtunk együtt lenni a férjemmel(eléggé elfoglaltak vagyunk a munkahelyeinken mostanában).Tisztában vagyok vele,hogy korai, de esetleg elképzelhető lehet,hogy valaki már most érzi,hogy terhes!?Van értelme tesztet csinálni?Semmi különöset nem érzek,csak annyit, hogy kb.4 napja picit szúr/görcsöl lent a hasam,ill.ún.női megérzésem van,hogy esetleg sikerűlt.Elképzelhető az is persze,hogy csak annyira szeretnénk már babát....Tudnátok valami tanácsot/választ írni?Nagyon szépen köszönöm!

2013. dec. 3. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 23-i nekem korainak tűnik. talán a 30, bár az is lehet, hogy korai, ha a ciklusod közepépn van a peteérésed.

Mindenesetre az biztos, hogy a tüneteket csak bebeszéled magadnak, érezni akarod a tüneteket, mert akarod a babát.

Lehetetlen ilyan korán terhességet érezni, mert a beágyzaódás 7-10 nap a sikeres aktus UTÁN, valójában terhes is csak tulajdonképpen a beágyazódás után vagy.

Az aktus után legkorábban 2 héttel tesztelhetsz, de van,akinek a kimaradt menzi után 7-10 nappal mutat csak pozitívat.

2013. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És a rendszertelen menzit is orvosolni kellene, mert a rendszertelen menzi hátráltathatja a teherbeesést. csináltass hormonvizsgálatot, de lehetsz akár PSCO-s is, cisztás is, ez mind utalhat rendszertelen menzire.
2013. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,sejtettem hogy korai,csak kellett egy megerősítés....Menszeszemmel kapcsolatban pedig; évek óta rendszertelen.Fogamzásgátlót szedtem,amit "csak úgy magamtól" abbahagytam és akkor borúlt föl a folyamat.Nőgyógyászok nem tudták megmondani igazándiból miért,de megnyugtattak,hogy a gyógyszer miatt végülis normális.De természetesen most, hogy babát szeretnénk elfogok menni orvoshoz,ahol alaposan kivizsgáltatom majd magam,csak megvárom az ünnepeket,de addig természetesen próbálkozni fogunk! :-)
2013. dec. 3. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, csak jót!

Amikor a nőgyógyász mondta,hogy minden rendben veled, akkor meg is vizsgált, volt peteérésed stb?

Mert alapból nagyon nem normális,hogy 1-2 hónapig nem jön meg.

A sógornőm így járt, ő is azt hitte,hogy gyógyszer miatt. Aztán elment dokihoz, mert nem jött a baba és kiderült,hogy PCOS-ja van, meg inzulinrezisztenciája!

2013. dec. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,elvileg alapos vizsgálaton estem át,de nagyon régen.Erről a PSCO.ról,pedig itt hallottam elősször.Arra emlékszem,h.rákszűrésem,ultrahangom is volt.Bevallom már épp esedékes egy nőgyógyász,mert 2 éve nem mentem,még az általános 1 évenkéntire,így abszolut jogos minden ezzel kapcsolatos feltevés,de remélem semmi bajom!
2013. dec. 4. 07:41
 6/6 A kérdező kommentje:
PCOS elírtam.
2013. dec. 4. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!