Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS miatt kialakulhat meddősé...

PCOS miatt kialakulhat meddőség. - Ezt olvastam. Szomorú vagyok,23 évesen aláírtam a nőiességem zéróját? :- (

Figyelt kérdés
Ma állapította meg a nőgyógyászom, hogy PCOS-ás vagyok. 23 éves, babát szeretnénk majd párommal pár év múlva. Félek, nem tudok anyává válni ez miatt. Január elején megyek vérvételre (akkor ajánlotta az orvosom a ciklusom miatt). Mindkét petefészkemben több, szimmetrikusan elhelyezkedő kisebb cisztát talált a nőgyógyász. Össze vagyok zavarodva, félek, pedig ahogyan elmesélte, nincs miért, mert kezelhető, amint a babaprojekt beindulna. De én mégis szomorú vagyok. Vannak itt hasonló cipőben járó lányok, nők, anyukák? Mit javasoltok, mit tegyek? Hogyan gyógyítsam a lelkemet a testemmel együtt? Köszönöm előre is. :-( :-)
2013. dec. 10. 23:53
 1/9 A kérdező kommentje:
(elírtam, a doktornő PCO szócskát írt a lapomra, nem PCOS-t, ez gondolom jelent különbséget.)
2013. dec. 10. 23:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is számtalan nőnek van ilyen vagy olyan fogamzási problémája, csak ki sem derül amíg a családalapításig nem jutnak. Ma már a policisztás ovárium szindrómát tudják kezelni, és van rengeteg meddőségi klinika számtalan sikertörténettel, emiatt egyáltalán nem kell leírnod magad! Még simán lehet gyereked, legfeljebb nem olyan egyszerűen mint másoknak. :)
2013. dec. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt most le kell kezdeni kezelni, nem csak akkor ha gyereket akarsz, de 3as kezeléssel jól kezelhető és ha nincs más gond akármennyi gyereked lehet.
2013. dec. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi még nem terveztük a babát,csak ha jön örülünk neki hozzáállással voltunk.Nem védekeztünk.Az tünt fel,h.hoppá 2éve nem esek teherbe!Azért biztos voltunk a 2év alatt együtt a termékenyebb napokban is.Elmentem orvoshoz,h.ugyan nézzünk már utána mi a gond.Hormon labor,ciklusnaptár ok.Majd jegeltem a kivizsgálást,új munkát kaptam 200km-rel arrébb,költözés stb.2hónap múlva terhes lettem.Nem naptáraztunk meg semmi.Az első ultrahangon nem emlékszem h.mondta volna az orvos a Pco-t.A többin már igen!Mondta,h.lehet ezzel baba,nem veszélyezteti a terhességet,ne aggódjak.nem is volt gond.újból 2év kellett h.teherbe essek.Nehezebben fogan meg a Pco-s nő,de ne keseredj el,nem vagy te meddő!!!Ilyenre ne is gondolj!Más különben a többi tünete közül nekem csak a zsírosabb arcbör van,de sosem volt száraz az arcböröm...
2013. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1 év után nem jött össze a bab elmentem kivizsgálásra kiderült PCOS vagyok. Gondoltam a sors akarja így akkor éljünk még egy kicsit. Félretett pénzből nyaraltunk esküvőztünk, nászútról 3 jöttünk haza :)

Semmi sem lehetetlen csak ne görcsölj!!!

2013. dec. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

www.pco-szindroma.hu

www.mensmentis.hu


Nekem is PCOS-em van, masszív IR-rel a háttérben. Egy évig korrekt hármas (négyes) kezelést kaptam, (addig nem próbálkoztunk, mert szép számokat akartam a laboron látni :), aztán első aktív hónapban jött a baba :) most is itt szuszog mellettem! Engem is ijesztgettek mindennel, de ne félj! Ha ismered a problémát, kezelni is tudod!

2013. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy policiszták vannak a petefészkedben és hogy PCOS-ed van az két különböző dolog. Ráadásul a PCOS-nek is vannak fokozatai.

Nekem is policisztáim vannak, de viszonylag hamar estem teherbe. Nálam inkább az akadályozott, hogy stresszeltem és nagyon akartam a babát, ezt nagyon nem szabad. De amint elfelejtettem és mással foglalkoztam, az következő peteérésnél máris sikerült.

Úgyhogy ne írd le magad. Járj utána a dolgoknak és derítsd ki pontosan mi a probléma.

2013. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező ne izgulj, ez a betegség kezelhető! Nálunk 9 hónap kezelés után jött össze spontán a baba, dec. 14re vagyunk kiírva:-) Többekkel is beszéltem már akiknek ez a baja és egészséges babájuk lett. Ne görcsölj rá, nem lesz gond! Sok sikert a továbbiakban!
2013. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ez a betegségem volt. Én diétával megoldottam, nem volt még nagyon súlyos, de volt enyhe inzulinrezisztenciám is mellé. Én a paleolit táplálkozás segztségével helyrejöttem. Azóta van egy babánk és semmilyen tünetem nincs, igaz, még szoptatok. 6 hónap alatt "jött össze". Szóval nem elkezeredni! Én is a mensmentist ajánlom, a "vén róka" PCOS csajok sajnos tudják, hogy a legtöbb más helyen nem értenek a normális kezeléshez. :(
2013. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!