Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Crinone gélt használok de...

Crinone gélt használok de most kétségbe estem, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

November 21.-én voltam beültetésen , december 2.-án kontrol viszgálaton ahol hcg-tesztből pozitív eredményt mutattak ki, az ultra hangon vastagodást terhességre utaló állapotot láttak. Crinone hüvelygélt javasoltak amit 3 hete használok ,eleinte világosbarnás folyásom volt ami kissé aggasztott de most sötét barna darabos folyásom van , ami nagyon kétségbe ejtett és ezért írok ide.

Volt valakinek hasonló tapasztalata a gyógyszer használata alatt? Vajon állapotos vagyok?


A gyógyszer tájékoztatóján mellékhatásként fel van tüntetve a hüvely vérzés... Ötödikén lett volna a havi ciklusom.



2013. dec. 10. 21:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én hallottam már ezt a panaszt többlombikos kismamától. Mint irtad eleinte is volt igy szerintem most is csak attól van. de persze biztosat csak majd orvos tud mondani. drukkolok hogy minden rendben legyen.
2013. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A crinonet milyen gyakran pucolod ki a hüvelyedből?
2013. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
nagyon ritkán tisztítom ki az egész folyamat alatt maximum 3 alkalommal mivel nagyon ídegesített
2013. dec. 10. 22:43
 4/33 anonim ***** válasza:
23%
2 naponta kikéne tisztítani. De ha aggódsz mennj el uh-ra.
2013. dec. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
szia! Nekem is voltak lombikjaim, egyszer választottam a crinone gélt, előtte és utána inkább az Utrogestant!Nekem nem volt jó tapasztalatom vele. Nagyon megköt a hüvelyben, az Utrogestan nem,inkább folydogáljon vissza,és használok betétet,de a Crinone után...Kérd ki az orvosod véleményét. sok crinone használónál olvastam hasonlót mint amit te írsz. Én most is Utrogestant használtam, napi 9-et kellett, de semmi gond nem volt,mára elhagyhattuk, holnap töltjük a 13.hetet, boldogan ficánkol itt a mi babánk a pocakban:)
2013. dec. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
köszi azért mindenkinek ma mindenképp orvoshoz fordulok azért még reménykedem hogy megvan
2013. dec. 11. 08:21
 7/33 anonim ***** válasza:
46%

A crinone-nak a vivőanyaga egyszerűen "beszárad" a hüvelybe, és az egy dolog, hogy hogy néz ki, meg milyen formában jön ki, de hiába nyomod utána a következőt, minél több bekötött régebbi adag van ott, annál kevesebb szívódik fel az újból.


Minimum kétnaponta ki kellene öblíteni, én naponta öblítettem. Lehet emiatt is, hogy most már sötétbarna, a régebbi megalvadt darabok távoznak.


Mindenesetre tényleg menj orvoshoz, az a biztos.

2013. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Én is épp ezt használom,és kutakodtam az interneten. _Nagyon zavar engem is ,a crinone,de nem merek irigalni,mert pl ezt találtam Dr Hamvas Ferenc oldalán:

Kedves doktor úr!


11 hetes terhes (lombikkal) vagyok. A leszívás óta vagyis már majd 3 hónapja használom napi 1x a Crinone progeszteronos hüvelygélt. Úgy gondolom, hogy a géllel már telítődött a szervezetem, mert kb. 1,5 hete egyre irritáltabb+vörösebb+duzzadtabb a szeméremajkaim területe. Mit javasol, mit használjak? Ötleteim: körömvirágos vagy kamillás lemosás vagy ülőfürdő, esetleg Neogranormon vagy Bepanthen kenőcs?

Lenne még egy kérdésem: kezdetben a vizes folyás mellett túrószerű darabokban távozott a gél maradéka, de egy ideje ezt már alig tapasztalom. Mivel még a 12. hétig kell használnom a gélt, az utolsó adag felhelyezése után végezhetek-e egy a higiénia max. betartásával végzett hüvelyöbltést? Bár tudom, hogy terhesség ideje alatt nem lehet irrigálást végezni, de úgy gondolom, hogy a hüvelyemben már eléggé felhalmozódhatott a kiürülni már nem tudó rengeteg gél-maradék, és félek, hogy a hetek-hónapok óta bennem lévő maradék miatt elkapok valami fertőzést. Végezhetek-e irrigálást, vagy ha nem javasolja, akkor mit tehetek?


Köszönöm, hogy időt szán a problémámra szabadsága alatt is.

Kellemes pihenést kíván

Emilia



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



A Neogranormon vagy a Bepanthen jó ötlet kedves Emília. A hüvelyöblítés szigorúan ellenjavallt. Ne tegyen semmit, a felesleg kiürül magától, ártalma nem lehet. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc


Nálam mondjuk vizes folyást okoz,és eddig a gombóc csak akkor jött ki,ha megjött. Remélem ,most nem fog jönni a vérzés,de akkor,hogy szabadulunk meg a "csomótól"?

Szorítok neked,hogy minden rendben legyen!!!!!!

2013. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
4. válaszadó vagyok: ahogy írtam,én egyszer használtam crinone gélt, akkor nem sikerült a lombik, és ami kijött...brutál volt...most inkább az Utro mellett döntöttünk, a lombik sikerült, mi már 13.hetet töltjük, két hete kezdtünk lassan leállni vele, a 12.hétre. egyik barátnőm aki szintén lombikos volt, ikrei lettek, amikor ment a nődokijához kenetvételre a 12.hét körül, hát majd elájult az orvos, mert amit ki szedett belőle...és utána tudott csak kenetet venni neki, és ő sajnos a sok bentmaradt maradványtól gyulladást is kapott, még kúpot is kellett használnia. azóta megszülettek persze teljesen egészségesen és időre a fiúk. egy biztos, a crinone nagyon megköt odabent,viszont akkor a kétségeim vannak affelől,hogy minden egyes következő adag rendesen tud e felszívódni...
2013. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

felhívtam a rendelőt ahova járok ott mondták nekem holnap menjek vissza megnéznek de megvagyok ijedve mivel ma délután is sűrű sötét barna jött ki de ma csak egyszer

azért köszi mindenkinek

2013. dec. 11. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!