Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van más is akinek szülés után...

Van más is akinek szülés után nem állt vissza eredetire a ciklusa? Szeretnénk még egy babát de nem tudom így összejöhet-e :- (

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom. Előtte 28-30napos ciklusaim voltak és relatív hamar összejött (5.hónapban lett pozi a teszt). Most úgy néz ki beállt de sajnos 56napra amit sokallok. Szerintetek visszaállhat még? Eddig háromszor jött meg így. A doki annyit mondott hogy majd akkor beszéljünk róla ha már egyáltalán nem szopizik a lányom. Még esténként 2szer kéri. Szerintetek is összefüggésben van a szoptatással? Összejöhet így a baba?

2013. dec. 12. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, en is ugy tudom, h szopi alatt nem mindenkinel all be a ciklus, megjohet ossze vissza. Egyenfuggo. De biztos, h a szopi utan be fog allni, ne aggodj!
2013. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés szopi mellett már be kellett volna állnia. De hagyd abba a szoptatást és kiderül mi lesz.
2013. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél éves a kisfiam. Azt szerettük volna, ha 1,5 év lesz közöttük, hát most vagyok 9 hetes :)

Nálam a szoptatás miatt 40-42 napos ciklusaim voltak. Pedig 8 hónapos volt a fiam, amikor visszatért a ciklusom. Kétszer volt poz. a terhességi tesztem, de mindkétszer spontán vetélés lett a vége, pedig a másodiknál már csak 2* szopizott a kisfiam. Végül elválasztottam és az első szoptatásmentes hónapban terhes is lettem :)

A szoptatási tanácsadónk is ezt javasolta, ha nagyon szeretnénk tesót, mert ő rengeteg olyan esetről hallott, ahol a szoptatás szinte lehetetlenné teszi az ovulációt/beágyazódást stb. Persze millió az ellenpélda, pl. a barátnőm napi 7 szoptatásnál spontán ikrekkel (!!!) lett terhes, de ez nagyon függ a hormonrendszer egyéni érzékenységétől...

2013. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor úgy tűnik még várnunk kell, mert az én kicsi lányom csak cicin hajlandó este elaludni :-(
2013. dec. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!