Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A progeszteron nagyban befolyá...

A progeszteron nagyban befolyásolja a teherbeesést? Nagyon alacsony a prog. Szintem, lehet növelni, mivel? Jah az agyalapimirigy termeli a hormonokat ezt tudom, s erre kaptam gyógyszert, de csak csökkent a progeszteronom azóta.

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden hormont az agyalapi mirigy termel. A progeszteront speciel a sárgatest, azaz a tüszőrepedés után visszamaradó tüsző, egészen a terhesség kb 10. hetéig, ekkor uzgyanis a méhlepény veszi át ezt a szerepet tőle.


Fogantatáskor a méh még nem áll készen a baba fogadására, de a tüszőrepedésb után visszamaradó tüsző ekkor elkezd progeszteron hormont termelni. Ez az, ami megvastagítja a méhnyálkahártyát a beágyazódáshoz, és ami egyben terhességfenntartó hormon - menszesz előtt, illetve szülés előtt leesik a szintje. Ha gyógyszerrel mesterségesen magasabban tartjátok a progeszteronszintedet, az segíthet abban, hogy a baba megtapadjon, beágyazódjon és ne vetélődjön el.


Ezt a gyógyszert orvos írhatja fel neked, ha indokoltnak tartja, pl hormonvizsgálat után. A neve Utrogestan, illetve Duphaston.

2009. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2009. nov. 26. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!