Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A p. é utáni időszak az...

A p. é utáni időszak az állandó 14 nap? Ha vasárnap lett volna elméletileg, de csak most tapasztalom a nyulos váladékot, akkor mostantól kezdve 2 hétre számitsam a mensi megjövetelének időpontját? Most még jó ha együtt vagyunk a párommal?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A lutherális időszak 12-14 nap közötti idő. Én úgy tapasztaltam, hogy pl: 15 napon kezd emelkedni a hőm akkor 28 napra jön meg, ha csak a 16 napon kezdett emelkedni akkor 29 napra jött meg. A sárgatesthormon élettartalma 12-14 nap között van, úgyhogy a hőmérséklet mérésével meg tudod állapítani, hogy mikor van peteérésed és utána, hogy hány napos a lutherális szakaszod és mikor kellene megjönnie.

2009. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyéntől függ, de egy nőnél általában állandó ez az időszak.


Nekem 28 napos ciklusnál a tüszőrepedés LH teszt és görbe szerint is rendszerint a 16. napon van, azaz a luteális fázisom csak 12 napos.


Amikor nyúlós váladékod van, akkor érdemes együtt lenned a pároddal babaügyben, plusz az első szárazabb napon is. Az utolsó nyúlós vagy az első szárazabb naptól számítva kb két hét, amikorra ne várd a vérzésedet.

2009. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
oké köszi. hőmet nem mérem. de igy legalább tudom, hogy mivel még ma is nyulos akkor nem 6.án kell megjönnie, szóval nem 7.-e lesz az első késés, hanem 10-e körül már késértől beszélhetünk. ezt jól gondolom ugye??
2009. nov. 25. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!