Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl korán csináltam a tesztet?

Túl korán csináltam a tesztet?

Figyelt kérdés

December 6.án voltam együtt a párommal a kiszámolt peteérésem után 3 nappal. Ma kellett volna megjönnie a menstruációmnak de 2 napja volt egy kis barnás váladékom, ami tegnap estére el is múlt.

Mindig úgy kezdődik a menstruációm hogy 1 napig alig csurran cseppen valami aztán beindul és 6 napig eltart, most viszont semmi. Érzem hogy szúr a hasam, feszül a mellem.

Ma csináltam egy terhességi tesztet ami negatív lett határozottan.

Elképzelhető hogy túl korán csináltam?



2013. dec. 19. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy korán teszteltél. Ebből még lehet baba.
2013. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha peteérés után 3 nappal voltatok együtt, abból nem lehet baba. A petesejt maximális élettartama 24 óra.


Ami miatt lehet reménykedni, hogy a peteérést "kiszámítani" elég nehéz, nem tudom milyen módszerrel próbáltad, de könnyen lehet hogy mellé lőttél, és így, vagy akár úgy hogy azon az alkalmon kívül máskor is voltatok együtt, lehet baba.


Két naponta tesztelj, ha nem jön meg, és ha egy-hét-10 nap késés is van, de negatív, akkor menj orvoshoz.

2013. dec. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Korán csináltál tesztet.

A legérzékenyebb tesztek mutathatják már sikeres aktus után 14 nappal a terhességet. Nálad még el sem telt ennyi idő az aktus óta. A nem annyira érzékeny tesztek pedig még később mutatják ki.

Majd akkor tesztelj, ha nem jött meg a vérzésed. És az az eredmény ezerszer biztosabb, mint bármelyik, ami a nem várt vérzésed előtt van.

És igen, a peteérés egy olyan dolog, hogy lehet hogy a nagy könyvben megírtak szerint van, de lehet hogy nem. Erre nem igazán lehet mindig pontosan adni.

2013. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó azért ezzel nincs teljesen igazad.

Egyik gyerekemmel az aktus után a 9. napon émelyegtem, másnap erős pozitívat teszteltem ebéd utáni vizeletből.


Az aktus után szélső helyzetben 5 nappal is történhet megtermékenyülés, mert a hímivarsejtek tudnak várakozni átlag 3 napot, de lehet hogy többet is, a megtermékenyüléstől a beágyazódásig 7-12 nap telik el (kinél mennyi), a beágyazódást követő 2-3. napon van elég HCG a pozitív teszthez. Ha ezeket a napokat összeadjuk, akkor leggyorsabb 9 nap, leglassabb 20 nap telik el az aktus és a pozitív teszt között.

Ezért szokták átlagosan a két hetet mondani, ezzel igazad van. :)

2013. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 FKKTorp ***** válasza:
Szerintem is lehet hogy még korai volt a teszt. Hétvégén, vagy jövő hét elején, próbálj újra tesztelni.
2013. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Utolsó azért ezzel nincs teljesen igazad.

Egyik gyerekemmel az aktus után a 9. napon émelyegtem, másnap erős pozitívat teszteltem ebéd utáni vizeletből."

És honnan tudod, hogy neked éppen nem volt korábban peteérésed, ami által korábban estél teherbe és lett azért olyan korán pozitív teszted?

2013. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közel s távol nem volt abban a hónapban másik aktus, előtte műtöttek engem (más miatt, de nem volt kedvem szerelmeskedni), ezért tudom ilyen pontosan.
2013. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A többi gyerekemnél én is csak sejtettem, hogy melyik aktusból lehetett.

előző

2013. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!