Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi van előbb: Hcg oly mennyisé...

Mi van előbb: Hcg oly mennyiségű növekedése amely már egy jó minőségű terhességi teszttel is kimutatható, vagy az átlagos terhességi tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését (10 év). Azóta két normál menstruációm volt, most azonban nem akar megjönni (35. nap). Terhességi tüneteket mutatok kb. 5 napja, ám a reggeli terhességi teszt negatív lett. Lehetséges, hogy a ciklus vége felé estem teherbe, és ezért még nem mutatható ki a teszttel ám a terhességi tünetek már kijöttek rajtam (émelygés, étvágytalanság majd farkasétvágy, hátfájás, hasi fájdalmak, hőemelkedés)? Egyszóval mi van előbb? Terhességi tünetek vagy magas Hcg mennyiség?

Segítségeteket előre is köszönöm!


2009. nov. 25. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem 2-3 nap mulva tesztelj újból.lehetséges hogy még nem állt be a ciklusod,engem is volt már hogy megviccelt.
2009. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Van, akinek az egész terhessége alatt nincs semmi tünete, ezek nem kötelező érvényűek. Viszont ha valaki nagyon akar ilyen tüneteket észlelni magán, az fog is. Nincs ezzel semmi gond, szinte mindannyian átesünk rajta, akiknek nem jön össze rögtön. :)

Nem tudom, mikor teszteltél, de ha továbbra sem jön meg a mensid, akkor két-három naponta érdemes tesztelni. Annyira nagy a HCG hormon mennyiség eltérése mindenkinél, hogy ebből még arra sem tudnak következtetni, hogy mennyi idős terhes lehet valaki. Ha két hetet késik a mensesed, akkor teszteredménytől függetlenül érdemes orvoshoz fordulni. (előbb nem nagyon, mert ha van is baba, még nem látszik UH-n). Ha szerencsés vagy, akkor kis pulzálást is láthatsz majd az ultrahangon. :)

2009. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az észlelhető hcg mennyiség van előbb, utána a tünetek. A teszt a fogamzás után két héttel mutat pozitívat, vagyis négyhetes terhesen, a tünetek viszont jellemzően 6-8 hetesen kopogtatnak.
2009. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!