Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt olyan mensi...

Terhesség alatt olyan mensi ami ömlik és sokáig tart?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy ritka esetben előfordulhat, ha terhes a nő de mégis menstruál, viszont akkor jóval kevesebb ideig tart és gyengébb a vérzés.


Azonban előbb olvastam az egyik kérdésnél az egyik hozzászólásnál, hogy valaki azt írta, hogy terhesség alatt is lehet olyan a mensi hogy ömlik és sokáig tart.


Ez lehetséges? Szerintem nem.

(ha ömlik-->rendesen leválik a nyálkahártya akkor hova tapad a baba??)


2009. nov. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem hiszem, hogy ilyen lehet.
2009. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én voltam az a hozzászólás.

A második terhességem alatt pont 13 hetesen (már pont fellélegeztem, mert előtte 2x is volt kevés vérzés) reggel elöntött a vér, de úgy ömlött, hogy mire a kórházba értünk, az extra betétet eláztattam és a combomon csorgott. Egyáltalán nem fájt semmi, de olyan volt minden, mint a mészárszék (bocs). Szürkés, világospiros-rózsaszínes. A baba jól volt, lefektettek, infúziót kaptam a vérveszteség miatt és vártunk... Két óra alatt kétszer cseréltek alattam ágybetétet. Estére már csak normális mensi mennyiségű volt, de tele volt alvadt darabokkal. Két nap múlva elmúlt a piros vér, de még három hét múlva is barnáztam. Négy hónapot feküdtem végig, de több ilyen szerencsére nem volt. Egészségesen, időre született a babám.

A magyarázat: rossz helyen tapadt a lepény, és ahogy nőtt, elpattant egy ér és egy hatalmas hematóma keletkezett a lepény alatt. Kevésen múlt, hogy nem vetéltem el. Szóval nem a nyálkahártya vált le, hanem egy "nyílt seb" keletkezett a nyálkahártyában és onnan jött a rengeteg vér.

2009. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 2.nak írnám.

Atyaisten, én még ilyet nem hallottam, de döbbentem olvastam!!!!!!!

Átéreztem, hogy mit érezhettél....azt az ijedtséget senkinek nem kivánnám.

Hogy mik vannak...

2009. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen vérzés ,amint olvashatod,de ez nem menstruáció.
2009. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

uh szegény 2. :(

de akkor ez végülis nem olyan volt mint a mensi? tehát nem lehetett összekeverni a kettőt ugye?


mert nekem mindig is úgy volt, hogy 7 napos volt a mensim, de pár hónapja csak 5 vagy max 6... és ebben a hónapban meg újra a régi 7 napos volt, sőt még a 8.on is volt barnázás. de teljesen normális volt a színe meg az állaga is szokásos volt. elvileg nincs félnivalóm, de azért nagyon megijedtem amikor olvastam a hozzászólásodat...

2009. nov. 29. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

Nem lehet összekeverni a mensit és a terhesség alatti vérzést. Valamiképpen biztosan más: a színe, a mennyisége, nem fáj, hosszabb vagy rövidebb, de mindenképpen furcsa lenne mensinek.

A történetet nem ijesztgetésnek szántam, csak hogy megmutassam: ilyen is van.

Tényleg nem volt könnyű, de szerencsére megmaradt a baba. A harmadik vállalásán viszont azért dilemmázunk, mert bár szeretnénk, de még egyszer nem kívánom ezt átélni...

2009. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!