Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélések után hormonsort...

Vetélések után hormonsort kért a dokim, az eredmények jók. Akkor mi lehet a baj? Mi jöhet még szóba?

Figyelt kérdés

2 vetélésem volt fél év alatt. Orvost váltottam,az új dokim elküldött egy hormonális vérvizsgálatra. Ma kaptam meg az eredményeket,a nővér szerint minden értékem jó. Vissza van még egy 12. napi UH-m,de a dokim most szabadságon van,így nem tudok beszélni vele. Ha az eredményeim jók,mi jöhet még szóba? Mi lehet a baj?

Ezek az eredményeim: 3. napi vér vétel Tsh:1,78 Anti Tg:<10 Anti TPO:nincs érték FSH:7,5 HL:3,6 Ösztradiol:3 Tesztoszteron:1,31 Prolaktin:22,06 SHBG(Szexhormon kötő globulin):68,7



2014. jan. 3. 10:40
 1/6 A kérdező kommentje:

A 21. napi értékek lemaradtak: Progeszteron: 28,2

Prolaktin:17,66

2014. jan. 3. 10:45
 2/6 Roberta77 ***** válasza:
100%

Szintén 2 vetélésem volt...


Mi jöhet még szóba?

Genetika, inzulin rezisztencia, autoimmun problémák stb... Én már bele ástam magam ebbe a témába. Nézz körül a neten...

2014. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inzulinrezisztencia állt a háttérben, szintén veszítettem el babát. A cukrom normális volt, ezért soha nem gondoltam volna, hogy mögötte viszont majdnem tízszeres inzulin szint állt. Sokminden más is okozhat ilyen problémát, sajnos nem értek hozzá részletesebben. Én ezt tapasztaltam. Kezelés után elsőre megfogant és egészségesen meg is született a kisfiam.
2014. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Menjetek el pároddal kromoszóma-vizsgálatra! Csak egy vérvétel az egész és megmutatja, hogy van-e eltérés a kromoszóma-állományotokban. Ezen kívül érdemes lenne mindkettőtöknek trombózisszűrést is csináltatni (ha pl. Leiden mutációd van, akkor hajlamos vagy a trombózisra és ez gyakran okoz vetélést). Ahogy írták korábban, IR-re is érdemes lenne vizsgálódni, még ha a cukrod rendben is van, valamint - bár ezt sokan visszautasítják - a teherbe esés előtt fel kell turbóznia az embernek magát vitaminokkal és nem csak neked, párodnak is. Pl. a spermákra ugyanúgy nagyon jó hatással van a folsav. Ezt sokan nem tudják, csökkenti a degeneratív spermiumok képződését. Érdemes nézetned egy D-vitamin szintet is, mert a magyar emberek nagy arányban D-vitamin hiányosak és ez a vitamin (amit sokan hormonként tartanak számon), óriási befolyásoló erővel bír a fogantatásra és a magzat megtartására.

Nekem is két vetélésem volt és őszintén szólva a hormonsor lesz az utolsó, amit vizsgálatképp megcsináltatok. Persze nem rossz, hogy megcsináltattad, sőt. De a hormonok is változnak akár hetek, napok alatt is (pl. az életmód függvényében a TSH-szint), így tökéletes végkövetkeztetés csak ezekből nem vonható le 100%-osan. Nagyon drukkolok, hogy harmadjára sikerrel járjatok a babával!

2014. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A párodat is érdemes lenne megvizsgálni, és egy vércsoport összeférhetetlenséget is érdemes nézni.
2014. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Roberta77 ***** válasza:
100%
Sőt... Én góc kutatáson is voltam.. Fogröntgen megállapított 2 cisztát amit azóta ki műtöttek.
2014. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!