Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jók ezek az eredmények?...

Jók ezek az eredmények? Ciklus 5. napján voltam vérvételen.

Figyelt kérdés

TSH: 1.29 mI/U (0.27-4.2)

LH: 5.74 IU/l (2.40-12.6)

FSH: 8.87 IU/l (3.50-12.50)

prolaktin: 354.30 mIU/l (102-496)

ösztradiol: 443.2 pmol/l (46-607)

totál tesztoszteron: 0.433 nmol/l (0.278-1.73)

SHGB: 64.6 nmol/l (18-114)

inzulin: 8.5 mIU/l (2.0-29)

Az FSH-LH arányról azt olvastam, hogy 1:1 arány a jó, hát ez nálam nem igazán oké. Igaz, hogy az FSH magasabb...

Köszi a segítséget!


2013. júl. 12. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem jó értékek. Az FSH sem olyan gáz, persze, az a tankönyvi, ha pont 1:1 az arány. Lehet, hogy ha a ciklusod 3. napján csinálták volna, akkor jobban közelítenének a számok, mert utána már lendületbe jön az FSH a tüszőérlelés miatt. Hány naposak a ciklusaid?

A tsh-d tökéletes babaváráshoz. Nem valószínű nálad a PCOS és az IR, bár azt a terheléses cukor/inzulin mutatja ki a legjobban, de az inkább akkor jellemző, ha az LH a nagyobb. Lehet, hogy a biztonság kedvéért egy AMH vizsgálatot kérnek a magasabb FSH miatt. Legalábbis nekem is kb. ilyen magas volt az FSH, amire a doki azt mondta, hogy talán egy picit magasabb a koromhoz képest. Megcsináltuk az AMH-t ami jó volt, szóval nem hiszem, hogy van aggódnivalód.

2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) A ciklusaim 25-26 naposak és 36 éves vagyok.
2013. júl. 12. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a válasz szerintem, ne aggódj. Egy 3. napi jobb lett volna, de az orvosod is szerintem meg fog nyugtatni. Én 30 vagyok, és nekem ekkora lett az FSH. Ha meg szeretnél nyugodni, csináltass egy AMH vizsgálatot. Abból lehet következtetni, hogy jelen pillanatban milyen tartalékai vannak a petefészkednek. TB alapon nem csinálják, nekem magán laborban 5 ezer volt. Szoktad nézni, van peteérésed? Gondolom még ciklus 21. napi (esetedben lehet h pár nappal korábbi) vérvétel, progi szint mérés még nem volt.
2013. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, az még hátravan. Én is úgy gondoltam, hogy már a 19. nap környékén elmegyek... A doktornővel megbeszélem az AMH vizsgálatot. Alapos nagyon, valszeg nem küld el a sunyiba, ha ilyennel előállok. ;)
2013. júl. 12. 10:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és biztos van peteérésem, mert idén volt egy méhen kívüli terhességem... Szóval ezzel szerintem nincs gond, de majd szeretnék venni ovulációs tesztet, a biztonság kedvéért.
2013. júl. 12. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Na akkor szuper. Valószínűleg jó kezekben vagy, és az AMH eredménye is meg fog nyugtatni. Az én dokim is tök rendes, és mivel én biztosra akartam menni, ezért csináltuk meg az AMH-t. A doki nem aggódott, csak én:)

Van valamilyen különösebb oka, hogy elmentél dokihoz, vagy csak úgy, mert babát szeretnél?

2013. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szeretnénk babát, és hát már bizony az idő is szorít... Tavaly volt egy missed ab-m, most meg az extrauterin. Tudom, hogy ez utóbbi nem hormonfüggő dolog, de azért jobbnak láttam, hogy elmenjek egy kivizsgálásra. Így nyugodtabb leszek én is, nem fogok rástresszelni a dologra.
2013. júl. 12. 11:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom! És jól teszed, ez az alap kivizsgálás sosem árt. Nagyon szorítok, kívánom a legjobbakat.
2013. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Én is a legjobbakat kívánom neked!
2013. júl. 12. 11:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is köszi:) bár csak összejönne most:)
2013. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!