Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A műtétem után lombik programr...

A műtétem után lombik programra készülünk a férjemmel, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Február elején lesz egy méhtükrözésem, illetve ha szükséges egyben műtétem is, utána pedig lombik program. A férjemnek nagyon rossz a spermaképe, ez az oka.

Próbáltam olvasgatni erre-arra, hogy hogyan is néz ki ez a lombik dolog, de nem igazán volt kielégítő. Az orvosom nagyon rendes egyébként, azt mondta, hogy a műtét után átbeszélünk mindent, de addigis boldog lennék, hogyha tudnék olyanokkal beszélgetni, akik vagy átestek már lombikon, vagy éppen most vannak benne.

Azt hallottam, hogy a lombik egy államilag támogatott dolog. Akkor is, hogyha magán orvoshoz járok, vagy azt felejtsem el? Csak azért kérdezem, mert pl. a méhtükrözésem is államilag támogatott, ezért csak az ágyat kell kifizetnem majd a magánklinikán.

Úgy tudom, hogy a lombik alatt a gyógyszerek, injekciók a nagyon drágák az "ingyenes" szó ellenére is. Ez egészen pontosan mit jelent? Illetve milyen és mennyi gyógyszert, injekciót kell majd magamévá tenni a lombik előtt?

A Mens Mentisbe járok egyébként Szakács Dr.-hoz, és nem szívesen váltanék, mert nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak azon aggódok, hogy mivel magán orvos, illetve a Klinika is az, ahol majd csinálják a lombikot (Róbert Károly Magánklinika), így mi lesz, ha nem fogjuk tudni kifizetni? Arról már nem is beszélve, hogy közel sem biztos, hogy az első próbálkozás sikeres lesz.

Szóval, elég sok aggodalmam van, ezért szeretném, hogyha minél több sorstársam leírná a történetét. Köszönöm! :)



2014. jan. 6. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
államilag 5 beültetés ingyenes annyi a feltétel hogy 3 hónapnak legalább el kell telnie közöttük. A gyógyszerekért kell fizetni az sehol sme ingyenes, ha elmésza körzetihez és felir antibiotikumot azt is neked kell megvenni a patikában na ez épp ilyen, ö felirja te elmész a aptikába és megveszed. 100-200e Ft körül van egy stimuláció. nepi szinten te injekciozod magadat és uh-al követik hogy reagálsz a akezelésre. AZtán ah eljött az idö altatásban leszivják a etesejteket és megtermékenyitik a spermiummal, rá 2-3 napra visszakapsz pár embriót ami a legigéretesebb. Az hogy kinek mennyi gyógyszer kell a stimuhoz egyéb függő. egyébkétn a lombiknak magának is 2 fajtája van van a hosszú protokol amikor teljesen leállitják a saját hormonrendszeredet és mindent potolnak és van a rövid amikor mestruáció után az uj ciklusban elkezdik a stimut. Ezt az orvos dönti el melyik kell neked. A magán intézetekben kell fizetni az uh-okért és sok helyen a leszivásért is ha jól tudom. vannak tb által támogatott intézetek ott minden beavatkozás vizsglat ingyenes csak a gyógyszerekért kell fizetni.
2014. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A lombiknál valóban ingyenes maga az eljárás, de az injekciók sokba kerülnek.

Olyan 150-200ezer ft, attól függ, hogyan reagál rá a szervezeted. Elkezded adni magadnak a szurikat, és az orvos nyomon követi ultrahanggal pár naponta, hogy hogyan reagálsz rá, mennyi és mekkora tüsző érik. Ha úgy gondolja, emeli az adagot. Amikor kellő mennyiségű és nagyságú tüsző van, akkor tüszőrepesztés és leszívják a petesejteket. Megtermékenyítik a spermiumokkal, és 3-5 nap múlva visszakapod őket. A leszívás altatásban történik, a visszaadás ébren.

Ha a férjed spermaképével van a gond, akkor a petesejteket ICSI eljárással termékenyítik meg, azaz nem bízzák a véletlenre, hanem a petesejtekbe juttatják a spermiumokat.

Olvasgass itt:

[link]


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2014. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a gyors választ, a linket pedig különösen! :)


Ez a 150-200.000Ft hogy jön ki? Mennyi idő alatt kell kifizetni? Úgy értem, hogy hányféle gyógyszert kell szedni és kb. meddig? Mennyi időt, hány napot vehet igénybe, amíg megérnek a petesejtek? Vagy ez mindenkinél eltérő, egyénfüggő? Azt tudom, hogy van ez az injekció, amit magamnak kell beadnom, és ezen kívül még átlagba mennyi gyógyszert szoktak felírni? Vagy "csak" a szuri van? Naponta egyszer szúrom magam? És milyen időpontokban? Étkezéshez kötött a dolog?


Bocsi, de rengeteg kérdésem van, és köszönöm ha válaszolsz :)

2014. jan. 6. 18:53
 4/15 anonim ***** válasza:
igen szurik vannak és a peterésig is kell szurni kb 8-10 napot. Kifizetni rögötn kell a gyógyszertárban, mint bármilyen más gyógyszert is. ha nem álltok jól anyagilag ne magán intézetben csináltas dmert ott egy vizsgálat 10-20e ami a tb által támogatott intézetben ingyen van.
2014. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De gondolom nem 200e Ft-tal a zsebemben kell besétálnom a gyógyszertárba, nem? Vagy de? Minden szurit, gyógyszert, stb.-t egyszerre kell kiváltani? Lehet, hogy nem voltam világos, de a kérdésemmel erre utaltam volna.
2014. jan. 6. 19:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Holnap megkeresem a stimus lapomat, leirom, hogy nekem milyen mennyiseg kellett.

Ugy emlekszem, egy-egy injekcios fecskendo olyan 36-40ezer ft koryl volt, ez ezt kb.par naponta valtottuk ki,talan 5-6 naponta. A stimut majus 22-e korul kezdtuk, a leszivas junius 14-en volt. Ketfelet kellett szurni, gonapeptyl es gonal f, plusz a tuszorepeszto a leszivas elott.

Vitamin kellett melle, femibion es d vitamin.

2014. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, es minden nap kozel azonos idoben kell szurni, legjobb este. A gonapeptyl csip, de kibirhato.
2014. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is a Róbertbe járunk Szakács doktor úrhoz.

Mindenért - így a beültetésért is - fizetni kell, kivéve egy-két vérvételt, amit OEP-re tudnak elvégezni. Fent van az árlista:

[link]

Lassan mi is kezdünk (küzdünk :)

Minden jót, mihamarabbi babázást.

2014. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem válaszd valamelyik Kaálit, ott nem kell fizetni ezekért.
2014. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A stimu időtartama kb a ciklusod első fele (10-14 nap), de hogy pontosan hány napig kell szúrni, mindig attól függ, hogy állnak a tüszőid. a szurikat nem egyszerre kell kiváltani, hanem mindig csak azt az adagot, amit a doki felír. Nekem 2-3 naponként kellett menni uh-ra, és ilyenkor írta a recepteket a doki a következő találkozásig. Nincsenek a hormonokon kívül más gyógyszerek, kivéve a leszívás utáni pár napra némi gyulladásgátlót, hogy megelőzzenek minden ilyen jellegű problémát. De nem az kerül sokba, hanem a hormonok. Beültetés után pedig progeszteron pótlást írnak fel (általában utrogestant).

Ha a mens mentisben van orvosod, akkor hozzá menj majd vissza ha sikerül a teherbe esés, de a lombik kezelést a meddőségi klinikák dokijai csinálják, ezt nem lehet egy sima nőgyógyászati rendelőben, és másfajta szakértelmet igényel.

Nem tudom a többi magánklinikán hogy van, de a kaáliban, ha a doki azt mondja, kezdjük a lombikot, onnantól a gyógyszereken kívül minden ingyenes az első terhesultrahangig. Nem kell kifizetni az uh-kat, ha a lombik eljárás során csinálják, a leszívást és a beültetést sem. Itt csak az előzetes vizsgálatokért kérnek pénzt, ha náluk csináltatod őket, de elfogadnak hozott leletet (csak ők gyorsabbak mint a tb). Persze a mens laborjánál senki sem gyorsabb, az verhetetlen ebben is. :-)

2014. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!