Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Védekezés mellett teherbeesés?...

Védekezés mellett teherbeesés? Megtartanád?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek, mégis úgy néz ki, hogy terhes vagyok. (2 pozitív tesztem is van.) Fogalmam sincs, hogyan történhetett ez meg, de valahogyan biztosan "hiba csúszott a programba." 23 éves vagyok, államvizsga előtt állok, de a suli mellett dolgozom is, több mint 1 éve teljes állásban egy cégnél. Meg vagyok ijedve, mert a párommal igaz, hogy közös jövőt tervezünk (a baba előtt is így volt), de mégsem így terveztük a gyermekvállalást, hanem fel szerettünk volna rá készülni, amikor én is befejezem a tanulmányaimat, valamint anyagilag is szerettük volna megalapozni a baba érkezését. Nem azt mondom, hogy nincsenek meg a feltételek, de közel sincs annyi félretett pénzünk, hogy így hirtelenjében abból minden kijönne ami a babának szükséges. Elgondolkodtam az abortuszon (ezt a páromnak nem mondtam), mert egyszerűen nem érzem magam felkészültnek még az anya szerep betöltéséhez. Lehet, hogy az ijedség beszél belőlem, nem tudom.. Talán csak megerősítés kellene, hogy jól döntünk/döntök, a családnak még nem mondtuk el, szeretnénk alaposan átgondolni az egészet, hogy hogy is tovább. Aki volt ilyen helyzetben, hogy előbb érkezett a baba mint ahogyan azt tervezték volna, végül hogyan döntöttetek? Megbántátok? Másképp döntenél utólag?
2014. jan. 7. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Tesómék voltak hasonló helyzetben. Ők végül elvetették a babát és rá is ment a kapcsolatuk. A lány soha nem bocsájtotta meg sem magának, sem a bátyámnak, hogy így döntöttek. Hozzáteszem, hogy a tesóm a mai napig teljesen éretlen és nem gondolom, hogy normális élete lenne mellette egy gyereknek.

Amit mindenképp mérlegelj szerintem: attól, hogy most ilyen könnyen összejött a baba, semmi nem garantálja, hogy amikor majd készen álltok rá, akkor is sikerül. A műtét során pedig történhet olyan, hogy aztán amiatt ne lehessen több baba.


Én alapvetően nem vagyok abortusz ellenes, vannak olyan helyzetek, amikor sajnos ez a kisebbik rossz. Viszont ha ti egészségesek vagytok és még a baba is az lenne, akkor lehet, hogy olyan lehetőséget szalasztasz el, ami nem lesz többször.

2014. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, legalább 8 hónapotok van még felkészüli. A kapcsolatotok normális, a feltételeket meg tudnátok teremteni. Értelmes, érett nőnek tűnsz, én úgy gondolom, hogy nagyon megbánnátok, ha nem tartanátok meg, és miért is ne? Hiszen nem vagyok se kiskorúak, se nincstelenek, se műveletlenek. Én is 23 évesen, pont államvizsga előtt estem teherbe, és megszültem a kisfiam, de soha nem bántam meg. Nehéz lesz, de korántsem lehetetlen. Kitartást, és ha megengeded, sok boldogságot kívánok a kicsihez!
2014. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Én is azt gondolom, hogy van amikor az abortusz a jobb megoldás, de a ti esetetekben nem hiszem. Érettnek tünsz, dolgozol, kezdj el anyaként gondolkodni.

Sok sikert az államvizsgádhoz, és a terhességedhez!

2014. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én 34 évesen úgy gondolom, hogy nincs tökéletes idő a gyerekvállalásra. Én is terveztem hogy előbb legyen férjem, házunk, munkám. Aztán férjem lett lakás is csak a baba nem jött. Több helyen dolgoztam, de mikor terhes lettem pont nem volt munkám. Így csak gyest kapok. Szóval összegezve nem valószínű hogy valaha minden tökéletes lesz, tartsd meg a babucit. :)
2014. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

35 évesen szültem és lettem várandós, és védekeztünk (pharmatex krémmel. 3 éve már ezt használtuk, mikor megfogant a mi kis csodácskánk) :)

azóta, hogy megfogant és megszületett, a világ legboldogabb emberei vagyunk! :)

mondjuk mi már kiéltük magunkat, anyagilag is van stabilitás (lakás, munkahely rendezett, bár hitelünk is van, de nem vészes)

ha ránk van bízva ez a dolog, talán sose találunk megfelelő időpontot.

ÉN NAGYON NEM BÁNTAM MEG!

azt mondtom, ha már megfogant, és úgy érzed, számíthattok egymásra, ne is gondolkozz, csak örülj a helyzetnek. hamarosan ti is a világ legboldogabb emberei lesztek :)

a többi dolgot meg már úgyis megoldjátok, meg az élet megoldja, meg meglátod, hogy nem is olyan nagy kiadás az egész (persze amíg kicsi a gyerek, és vannak rokonok, akik adnak nektek ezt-azt, de általában az embernek mindig van ismerőse, aki pár babaholmit tud adni)


NEM DÖNTENÉK MÁSKÉNT. MAX ÚGY, HOGY MÁR ÖT ÉVVEL EZELŐTT SZÜLTEM VOLNA :)

2014. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Írták már előttem többen a varázs szót. NINCS MEGFELELŐ IDŐPONT. Ha erre várnánk,egyikünkből sem lenne anya soha. Tudod én 18 évesen estem teherbe védekezés mellett. A család jobbról húzott,balról rángatott volna abortuszra,de a párom nagyon érett és felelősségteljes volt már akkor is,azóta sem változott,és ennek már 10 éve. ;) Megtartottuk.Jól döntöttük.A sulit sikerült elvégeznem a lányunkkal a pocakomban,de végig csináltam.Tökéletes a házasságunk,együtt vagyunk,van 3 csodás gyerekünk.A kezdeti nehézségeket le kell gyűrni,aztán ha igazán szeretitek egymást,remek kis család lesztek majd meglátod.Tartsátok meg a kis angyalt,védekeztetek ellene,Ő mégis jön,Titeket választott,ennek oka van!
2014. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó érzés, hogy ilyen pozitív válaszokat kaptam, és hogy biztattok. :) Most már azért én is nyugodtabb vagyok, próbálom átgondolni a lehetőségeinket. Azért úgy gondolom, hogy egyáltalán nem rossz a helyzetünk, és egy szerető családba érkezne a pici. Van akik sokkal rosszabb körülmények között vállalnak, és mégis sikerül nekik kihozni a lehető legjobbat a helyzetből. :) Ez azért megnyugtató, és azért arra ösztönöz, hogy igen is, küzdjek/küzdjünk a baba érdekében, hogy minden a lehető legjobban alakuljon. :)
2014. jan. 7. 11:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is tabi mellett lettem terhes .Igazából nem volt semmink (csak a páromnak egy autója).Párom egyetemre járt keresett mellé munkát . Úgy gondoltuk,hogy nem lennénk képesek megbocsátani magunknak ha nem tartanánk meg.Összeházasodtunk az esküvőn szerzett pénzből ketté választottuk a szülői házat.Bár nehezen de megvoltunk.Sajnos korán érkezett a kicsi és elvesztettük.

Nemsokkal később úgy döntöttünk szeretnénk babót. Szerencsére sikerült is. most 3 éves és van egy kis tesója. Nagyon boldogok vagyunk.Már nem is vagyunk szűkösen ,tudunk spórolni is:-)

Szóval mi megtartottuk nem bántuk meg:-)Talán ez a próbatétel jobban össze kötött minket.És megmutatta nekünk mi a legszebb dolog a világon.:-)

Sok dolgot köszönhetünk ennek a nemvárt babónak még ha ő már nem is lehet velünk.

2014. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hasonló a szitunk mint a tiétek. Hallani sem akartam a gyerekről. Az első Uh-ig. Közel sem voltak ideálisak a körülmények egy babához. Megtakarítás alig, friss kapcsolat, albérletben. De nem bántuk meg. Néha úgy érzem hogy jobb lett volna még várni, mert nem mindig könnyű, de ha ránézék a gyerekre, azért csak mosolyra húzódik a szám, akármilyen rossz is a helyzet.

Ha amúgy is közös jövőt terveztek, szerintem beváltható. Fiatal leszel még akkor is, mikor visszakerülsz majd a munkaerőpiacra. Van munkáddal munkád, lesz majd hova visszamenned.

2014. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk egy késői peteérésből és nem megfelelő védekezésből lett babánk. Akkor már házasok voltunk de semmink nem volt, még kocsink sem. Nagyon sokat gondolkoztunk, hogy mi a legjobb döntés és végül megtartottuk. Már több mint másfél éve szeretnénk neki testvért és nem sikerül. Nagyon nehéz hónapról hónapra csalódni és tuti már a pszichiátrián lennék ha annak idején máshogy döntünk. Sosem bántam meg!!! Életem legjobb döntése volt!
2014. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!