Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöjjön a második baba?...

Mikor jöjjön a második baba? Kissebb vagy nagyobb korkülömbség jobb? Tapasztalatokat várok, nem statisztikákat!

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2014. jan. 9. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a családtól függ. Bonyolult összetettségű. Valakinél a kis, valakinél a nagy korkülönbség jött be. Mind a szülőt, mind a gyereket figyelembe kell venni. Mindenki maga érzi, tudja, mikor jön el az ideje. Kis korkülönbségnél inkább csak a szülő dönt, mivel egy 1 év körüli babán nem látszik, hogy készen áll e a nagytesó szerepre.

Ha leírod a körülményeket, esetleg tudunk tanácsot adni, hogy a te helyzetedben melyik lenne szerintünk jobb.

Nekem még csak egy gyerekem van, egy majd 3,5 éves lány. Most jön majd a kistesó. 4 év lesz köztük. Kettőt akartam, de sajnos nem próbálkozhattunk hamarabb, így hozta a sors. Most azt gondolom, jobb is.

2014. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nemethhedi válasza:
23%
Ha kisebb a korkulönbség akkor kialakul köztük a versenyszellem a szeretetért és a figyelemért.Ha nagyobb akkor az idősebb szeretgeti a fiatalabbat.Az idősebbet, egy 10 év korkulönbségre értem.(Saját tapasztalat és az osztálytársamé :D)
2014. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát körülmények rendben vannak, vagyis anyagilag rendben vagyunk, férjemmel mindketten szeretnénk még 2 babát, gondolkodunk rajta hogy hogy lassan elkezdjük a kistesó projektet, van egy 10 hónapos lányom! Külföldön élünk!
2014. jan. 9. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerőseim körében azt vettem észre, hogy ha 1-2 év a tesók közötti korkülönbség sokkal összetartóbbak (jobban tudnak együtt játszani).

Két kicsivel egyszerre meg szerintem nehéz.

2014. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem még csak egy 2,5 éves fiam van,az biztos,hogy 3,5nél nagyobb lesz a különbség,mert a baba csak tervben van még szeretnénk várni.Környezetemben mindenhol a 3-4-5 év korkülönbségek jöttek be,mert az idősebb önállóbb,jobban megérti és elfogadja a tesó érkezését,ráadásul így a nagyobb 1-3 éves korában jobban tud ráfigyelni az anyuka,és nem akkor jön a tesó mikor jön az anyásabb időszak 1,5-2,5 év környékén,anyukának jobb,mert ki tudja élvezni a babakort,és simán tudnak együtt játszani,nagyon jó testvérek lehetnek.
2014. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akartok megbolondulni, akkor legalább 5 év korkülönbséget terveztek!
2014. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most csak abból indulok ki, hány olyan kérdést látok itt a gyékán, hogy kis korkülönbséggel születtek a gyerekek és baj van, és hány olyat, ahol nagyobb volt a korkülönbség...és azt kell mondjam, olyat még nem nagyon olvastam, hogy 5 évnél több volt a korkülönbség és probléma lett volna a gyerekek között, de ahogy csökken a különbség, egyre gyakoribbak a kérdések. Hogy együtt tudjanak játszani, de a szülőnek is könnyebb legyen, azt mondom, hogy 3-7 év. Mondom ezt úgy, hogy személyes tapasztalatom van kis és nagy korkülönbséggel is, mint gyerek. Apu első házasságából 3 gyereke született, szinte kerek 2-2-2 év különbséggel. Én középső voltam. Nővérem és öcsém van, én szintén nő vagyok. Öcsémmel játszottam mindig. Apu második házasságából született a húgom, én és közte kábé 11 év van. Nagyon sokat játszottam vele. Olyan 6 éves koráig, aztán már én nagyon beleértem a pasizós korszakba, már nem játszottam vele aztán. Utána mikor kistini volt, akkor találtunk újra egymásra. Mindig is anyáskodtam felette, nagyon sok mindenre megtanítottam, én világosítottam fel. Most már kész nő ő is és jó barátnők vagyunk. Öcsémmel kábé akkor vesztettem el az összhangot, mikor jött a húgom. Akkor már a lányosabb dolgok érdekeltek, mégsem a nővéremmel "játszottam", mert ő hamar én meg későn érő típus voltam. A húgom a legjobb testvérem:D

Nekem most van egy 3.5 éves lánykám, 4 éves lesz, mire a tesó megszületik:D Én 2-5 évet akartam a kettő között.

2014. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ember tervez...Isten végez...Nekünk nem jön össze a kistesó egy ideje..Pedig nagyon várjuk már..a nagyobbik már lassan 4 éves lesz pedig.Kezdjétek el idejében én azt mondom mindenkinek...Lassan az 5 év korkülönbség felé haladok, pedig kevesebbet akartunk.
2014. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát ez az jól írod utolsó válaszoló, mert az elsö baba is nagyon nehezn jött nekünk, úgyhogy szerinte is jobb hamarabb idejében elkezdeni kitudja a kistesóra is mennyit kell várni... é az amit egyik válaszoló írt hogyha nem akarunk megbolondúlni akkor várjunk 5 évet... hát szerintem ezt a választ megtarthattad volna magadnak.... sok anyuka barátnöm van 2-3 gyerekkel és nem bolondúltak meg... na de mindegy, azért köszi
2014. jan. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!