Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nehéz terhesség (ek) után...

Nehéz terhesség (ek) után hogy tudtad lebeszélni magad a következő baba vállalásáról?

Figyelt kérdés
Az első terhességem koraszüléssel, a második középidős vetéléssel végződött, a harmadik - igaz szinte folyamtos fekvéssel, gyógyszerekkel - végigment. Az eszemmel tudom, hogy magamat is veszélybe sodrom, de a szívemmel annyira vágyom arra a bizonyos harmadikra. Pedig folyamatosan győzködöm magam, hogy nem kellene - hiszen szerencsére van két egészséges gyerkőcöm. Jár(t) valaki hasonló cipőben?
2014. jan. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj abba belegondolni, hogy el tudnád-e viselni, ha esetleg valami komplikáció lépne fel, és elveszítenéd a babát, mikor már megvan a tudat, hogy jön a harmadik. Szerintem ennek a szenvedésnek a lehetősége minden más pozitívumot elnyom.
2014. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! nekem 7 spontán vetélésem volt az orvosok nem tudják mitől! az első után közöltem nekem nem kell gyerek! de mikor ezt kimondtam és meg láttam a párom arcát egyből megbántam h. ezt mondtam. nagyon nehéz sőt szerintem nem is lehet feldolgozni de arra gondoltam minden vetélésem után, "majd a következö". a párom sokat segitett hogy valamenyire tul tegyem magam! most sikerűlt! 29 hetes elmultam és minden rendben! remélem a történetem segit valamit! sok szerencsét kívánok neked és jó egészséget a gyerekeidnek!
2014. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőt 31 hétre szültem, az azt követő egy év nem volt gyaloggalopp, de szerencsére egészséges. A második babánkat 22 hetesen veszítettem el... Nekem is azt mondták, hogy pechem van... aztán találtam egy lelkiismeretes, szuper dokit, így lett a második gyerkőcünk. Az első után még én se gondolkodtam, tudtam, hogy kell egy második gyerek. De most a doki igazából engem félt, hogy az én szervezetem kibírja-e... Szóval nagyon nehéz döntés, mert ha lemondok róla, mindig ott marad bennem a hiányérzet, ha pedig nem, és mondjuk velem történik valami... Azt meg szintén nem tudnám megbocsátani, ha nem látom őket felnőni... Kutya nehéz szituáció... :(


Kedves Második!

Innen már nem lehet gond!!!! :) Nagyon szorítok!!!

2014. jan. 12. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól megfogalmaztad, hogy szerencsére van két egészséges gyermeked! Én elég óvatos ember vagyok, szóval nekem az a véleményem, hogy csodálatos, hogy van két szép, egészséges gyermeked, van testvérük, nincsenek egyedül, én ezzel már megelégednéd. Neked kell tudnod, hogy kibírnál-e esetleg még egy negatív történést, illetve, hogyha végig feküdnöd kell, vagy kórházban kell lenned, akkor a gyermekeid ezt hogy fogják megélni? Vagy ha rád nézve még súlyosabb következménye lenne, akkor mi lenne a családdal? Előre sajnos nem lehet tudni. Lehet, hogy egy teljesen problémamentes terhességed lenne (adja ég), de lehet, hogy nem! Van egy nagyon jó idézet, ne haragudj ha nem pontos, de a lényege: meg kell tanulnunk vágyni arra, ami már a miénk! Jelen esetben a két gyerkőcődre.
2014. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Harmadik! Köszönöm... Igen, azt hiszem, nagyon fájó szívvel, de efelé hajlok... Mert már nem az a fontos, hogy én mit szeretnék, hanem hogy nekik mi a jó. És lélekben úgyis mindig háromgyerekes anyuka leszek.
2014. jan. 12. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, bár nekem azért kell lemondani a harmadikról, mert a férjem nem szeretne 3. gyereket és ugye nem erőltethetem rá az akaratomat.... Fájó szívvel, de belenyugszom, mert sajnos már nem az én akaratom, hanem a családom az első, a már meglévők: a férjem és a két gyerekem.

Szóval igen, a többiekkel értek egyet, sajnos a már meglévő gyerekeid és a férjed érdekében is az lenne a jó, ha elfogadnád, hogy nem lesz harmadik....


Megkérdezhetem, hogy 22. héten miért veszítetted el a babádat és az első miért született a 31. héten? Persze csak ha szeretnéd, nem akarok feltépni régi sebeket, illetve privátba is írhatod, ha ide nem szeretnéd...

2014. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az a kérdés amire végul is neked kell meghozni a választ. Én is így voltam. Merjem- vagy mégsem, de én aztán azt mondtam, legyen meg az égiek akarata, és majd látom.
2014. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!