Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Térd MR vizsgálat feltételezet...

Térd MR vizsgálat feltételezett terhességnél?

Figyelt kérdés
Még nincs pozitív eredményem, de két napja késik. Semmi jele hogy megakarna jönni. Vasárnapra vártam és csütörtökre van időpontom térd MR-re.
2014. jan. 14. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az MR mehet terhesen, csak kontrasztos nem, de térd MRhez nem kell kontrasztanyag.
2014. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sőt, bizonyos fejlődési rendellenességekben magát a magzatot is vizsgálják MR-rel, pont azért, mert mágnes, és nincsen ionizáló hatása. De a térdednél ez amúgy sem merül fel.


Úgyis fogják kérdezni, ott is megnyugtatnak, ha aggódsz.

2014. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont aznap lett volna koponya MRI mikor kiderült várandós vagyok a kisfiammal. Felhívtam a dr.nőt és ő mondta, hogy hagyjuk ki,mert a 12.hétig sem ajánlatos az MRI. Koraterhességben meg főleg nem, mert ha nagy tesla-s az MRI akkor szétszakítja az akkor még gyenge DNS láncokat, vagy hibát képez bennük. de ha mondjuk egy alacsony tesla-s gép, egy félig nyitott MRI akkor nem tudom lehet e.
2014. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk térd mr-t nyitott gépben, térdgyűrűn, nem nagy géppel csinálnak.
2014. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Sajnos egy kicsit görcsöl a hasam. Remélem nem jön meg. Az első terhességemet végig görcsöltem. Ebben bízom most is. A másodikat meg észre sem vettem. :)
2014. jan. 14. 17:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos azt mondta a doki hogy inkább várjuk meg biztosra hogy állapotos vagyok-e. Ha igen halasszuk el ha nem akkor menjek és soron kivül fogad.
2014. jan. 17. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!