Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni terhesség alatt? A háziorvos Demalgont írt fel, de azt a tájékoztató szerint az első 3 hónapban nem lehet szedni.

Figyelt kérdés

Itt is rákerestem a hasonló kérdésekre. Több bogyit is talátlam: panadolt sokan írták, de a betegtájékoztatón többször is le van írva hogy terhesség alatt nem szedhető

volt még algopirin: azt az első és a harmadik szakaszban nem szabad szedni.

flectort is találtam azt pl lehet 6 hónapig, de azt nem tudom meginni :(


amúgy még nem 100% hogy siekrült a baba, hétvégén fogok tesztelni, de ha mégis nem akarok nem megfelelő gyógyszer miatt problémát.


Ti mit tennétek a helyemben? Bevennétek a Demlagont?


2009. dec. 1. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta az orvosom, hogy ha már tényleg nagyon fáj, Algopyrint vehetek be.
2009. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Demalgonról nem tudom,hogy szedhető e, de a Panadol az biztosan.Védőnő, orvos, és gyógyszerész erősitett meg ebben.Ezért is merem neked most irni.
2009. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

napok óta fáj és már nem bírom tovább.

érdekes, mert a panadol betegtájékoztatóján egyértelmúen le van írva hogy nem lehet. 3x láttam leírva a tájékoztatóban.

tanácstalan vagyok. betegtájékoztatóak vagy az orvosnak higgyek?

2009. dec. 1. 21:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nincs egyetértés ebben a témában sajnos. Engem abban erősített meg szintén védőnő, patikus, doki, hogy bármit, csak paracetamol tartalmú szereket ne vegyek be. Na így legyen okos az ember.

Szóval nekem az algopyrint mondták, kettőt vettem be belőle a 9 hónap alatt, akkor, amikor már tényleg nagyon muszáj volt.

2009. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a terhesség elso harmadában biztonságosnak mondhato az acetilszalicilsav (aspirin) vagy ibuprofen (nurofen,...) tartalmu gyogyszerek. ezeket a második, harmadik harmadban már inkább ajánlott kerulni, mert vérboséget, vérzést okozhatnak, ez veszélyes lehet a magzatra, vagy a szulésnél.

az elso harmadban a paracetaml (panadol) tartalmu gyogyszerek nem tul jok, befolyásolhatják az embrio fejlodését, de a késobbiekben a legbiztonságosabbak.

algopyrint nem szednék sem terhesség, sem szoptatás alatt.

természetesen, ha itt-ott egy-egy szem gyogyszerrol van szo, nem csinálhat nagy bajt, itt a hosszab ideig, napokig valo szedés számít igazán.

amíg a terhesség nem biztos, ugyanugy ovatosan kell gyogyszerezni szintén, és inkább az ibuprfenes fájdalomcsillapítokat mondanám.

a legjobb persze, ha nem kell gyogyszerezni, de hát mi sem vagyunk fábol:)

remélem, segítettem picit.

gyogyszerész anyuka.

2009. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen segített, köszi, bár a nurofen betegtájékoztatója is azt írja hogy terhesség alatt nem szabad, de az aspirint lehet. Viszont az nincs itthon :(
2009. dec. 1. 22:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves gyógyszerész anyuka. Lehet hinni a betegtájékoztatóknak? Mert a cataflamra azt írja lehet szedni és az van is itthon!
2009. dec. 1. 22:16
 8/10 A kérdező kommentje:
bevettem egy advilt az is ibuprfén és volt is itthon és a terhesség utolsó harmadában nem szabad szedni a tájékoztató szerint.
2009. dec. 1. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:

már biztos túl vagy rajta, de megkérdezhetem, hogy mid fájt?

még én sem tudom biztosra, hogy babás vagyok-e, de valamelyik nap a fejem fájt annyira, hogy húúúú. de nem mertem semmit bevenni, ezért borogattam a fejem és a párom jól megmasszírozta a nyakam, a fejem, és a LÁBAM!

ez hatott...

én amúgy is utálom a gyógyszereket, és mindig megpróbálok valami természetes módot kipróbálni és csak a legvészesebb esetben veszek be bármit.

2009. dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a fejem és a növő bölcssségfogam. próbáltam én is a hidegvizes borogatást, a masszírozást, párom is masszírozta, de semmi enyhülés nem volt :(
2009. dec. 2. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!