Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózissal lombik?

Endometriózissal lombik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A héten diagnosztizáltak nálam endometriózist laparaszkópiával. A doki fél éves gyógyszeres kezelést javasolt és utánna lombikra küldene.

Kicsit tartok a hormonkezelések mellékhatásaitól.

Kíváncsi lennék egy meddőségi központ véleményére is.

Szerintetek bejelentkezhetek e egy központba konzulátációra,hogy ők mit tanácsolnának?


2014. jan. 17. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, tedd azt, ami neked a legmegnyugtatóbb.


nekem is volt endom, én is kaptam utána félévig hormoninjekciót. A menses elmaradt teljesen. Klassz ki hőhullámaim voltak, és rám jött 15 kg. Ne fogd fel tragikusan a helyzetet. A hőhullámok csak eleinte voltak zavaróak, aztán már csak nevettünk rajta.

2014. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pont ezektől a mellékhatásoktól félek,hőhullámaim most is vannak menszi előtt. Az endos tünetek közül meg semmi. Soha nem is volt,nem volt erős fájdalmam menszikor,nem volt rendszertelen mensim,mindig megjött rendesen,időben,esetleg csak a barnázás utalhatott rá.

Annyira szeretném elkerülni a gyógyszeres kezelést,de nem tudom lehetséges e.

2014. jan. 17. 10:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem úgy magyarázták, hogy a gyógyszertől (nekem injekció) elmarad a menses, kvázi egy terhességhez hasonló állapotot idézne odabent elő. És ennek az állapotnak a hatására elhalnak, a még esetlegesen bent maradt endos sejtek.
2014. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és sikeres lett a kezelés?
2014. jan. 17. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Háááát. Bár nálunk szóba sem jött a lombik. Azt mondta a doki, injekció után kezdődhet a babagyártás. Én még vártam fél évet. És onnantól ment élesben a dolog. 3,5 év múlva sikerült spontán. persze járogattam évente vizsgálatokra, meg emlegette a doki a mesterséges utat, de én mereven elutasítottam. Ha spontán nem jön össze, akkor így jártam, hallani sem akartam más beavatkozásról. Tudom, ez a strucc+a homok effektus, de én ilyen vagyok. Párom maximálisan elfogadta a döntésemet.

Mára két éves az a fantasztikus pasi, aki éppen beszoktatós a bölcsibe:)))

2014. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem zárkozom el a lombiktól,sőt..

Csak nem tudom,hogy most mit csináljak...

Kérjem ki egy meddőségi véleményét is?

Vagy menjek az endos központba és kezdődjön a kezelés.

2014. jan. 17. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Én lehet elmennék egy meddőségi központba biztos ami biztos alapon.


Mi a SOTE 1-re járunk és nagyon elégedett vagyok.

2014. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én győri vagyok,így arra gondoltam.
2014. jan. 17. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Minél több véleményt hallasz, annál jobb.
2014. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia

Ha megnyugszol tőle, jelentkezz be...minél több doki lát és mond véleményt annál jobb.

Én is átestem ezen fél évig kaptam a szurikat az első műtétem után. Kibírhatók a mellékhatások. Nekem egyébként bevált,utána több mint egy évig nem volt semmi bajom.

Sajnos én is azt gondoltam hogy majd spontán terhes leszek, de másfél év után újra cisztásodtam amit azóta sem sikerült kordában tartani...jövő héten lesz a negyedik műtétem :-(

Közben...mikor épp nincs semmi bajom próbálkozunk a lombikkal...de egy eltávolított és egy többször csonkolt petefészekkel sajnos nem sok esélyünk van. DE fő az optimizmus...a remény hal meg utoljára :-)

2014. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!