Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek, hova forduljak...

Mit tegyek, hova forduljak még? Ilyen szerencsétlen vagyok? Ez már többről szól, mint a természetes szelekció!

Figyelt kérdés

Volt egy korai vetélésem, 5 hetesen, akkor majd 4 hétig véreztem. Ez tavaly márciusban volt.

Júliusban pozitív tesztek, kicsit erősödés, aztán egyre halványabb 2. csík = Kémiai terhesség.

Kedden ismét pozitív a teszt, reménykedek, vannak tünetek. Tegnap már halványabb, tünetek kezdenek alábbhagyni, ma már a tegnapitól is halványabb, "van csík, vagy nincs csík" szerű, alig látható. Még egyszer, hétfőn megpróbálom, de semmi reményem nincs már. Valószínű kémiai ez is!

Van már egy kisfiunk, de nagyon vágyunk kistesóra már.

Szoptatás alatt volt mensesem, rendesen. Abbahagytam a szoptatást, 3 hónapig meg sem jött. Utána orvos, gyógyszerrel meghozták a vérzése, + Clostilbegyt, h biztosan beinduljon a peteérés. Volt is, ennek "következménye" az 1. vetélés. Azután júliusban a kémiai.

A nőgyógyászom szinte hülyének nézett, hogy alig van hcg a véreredmény szerint, és terhességre gondolok. nem tudtam akkor még, hogy van olyan, h kémiai terhesség.

Aztán elmentem magán nőgyógyászhoz, Debrecenbe, mert általában jó orvosok vannak ott. Az is azt mondta várjunk, + Clostybegit. Jó sok pénzt elkért, semmivel sem lettem okosabb. Ja és nekem kellett mondanom, hogy egy hormon vérvételre küldjön már el. Ezek orvosok? A hormon értékeim normálisak.

De miért nem fejlődik? A méhnyálkahártya vastagságával nekem sem volt soha problémám, minden ok. akkor mi lehet a baj? Mert itt már többről van szó, mint arról, h a természet szelektál...

Kihez forduljak? Mit nézessek meg? De még a magán orvosok sem állnak úgy az emberhez, mint ahogy kellene, de 12000-t el tud kérni a vizsgálatért! Aztán semmivel sem okosabb az ember.

Annyira el vagyok keseredve. Mit tegyek?

A kisfiammal minden rendben volt a terhesség alatt, könnyű szülés, minden rendben. Előtte soha nem voltak ciklus gondok, sem vetélés, kémiai terhesség.

Nem vagyok túlsúlyos, nem cigizek, gyümölcsöt, zöldséget naponta eszek. Mi történik velem?

(A teszteket jól értelmezem, ugyanazt a fajtát szoktam mindig csinálni, ha nincs semmi, nincs . csík sem, ha van valami, megjelenik a 2. csík is!)


2014. jan. 17. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Honnan tudod ennyire biztosan, hogy nyálkahártya problémád nincs? Az, hogy régebben nem volt (vagy nem derült ki), nem jelent semmit, kialakulhatott a szülés után, de akár tegnap is. Na jó, tegnap nem, de 1 hónapon belül igen.

Milyen hormon van rendben? Progeszteront néztek egy cikluson belül többször? Ha nem, akkor nem tudhatod. Csináltattál azóta pajzsmirigyvizsgálatot és néztek-e azóta IR-t? Ezek a leggyakoribb dolgok.

Honnan tudod, hogy soha nem volt kémiai terhességed? Lehet, hogy volt, csak nem csináltál tesztet, vagy olyankor lett negatív, amikor ha egy nappal előbb csinálod, akkor még pozi...


Sajnos ezeken kívül a "miért van" kérdésre legtöbb esetben soha nincs pontos válasz. Nekem is volt egy missed abom a 8. héten, az oka ismeretlen. :(

2014. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A görcsös erőfeszítés csak hátráltatja a dolgokat. Ha elengeded magad és nem "akarod" a dolgot, akkor majd a természet rendje szerint meg fog történni.
2014. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én endokrinológushoz mennék, mert a nőgyógyászok tünetileg meghozták a vérzést, de egyik sem foglalkozott azzal az alapvető kérdéssel, hogy mi okozza a késéseket, kimaradásokat. Emellett (nyilván összefüggésben) leképzelhető, hogy hormonális ok miatt nem sikerül megtartani a babát, nem jön létre a terhesség.
2014. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nincs probléma, mert szülés óta nem egyszer voltam nőgyógyásznál, vizsgálaton, mondták volna, ha a ciklus adott részéhez képest vékony, vagy vastag. Ez mindig rendben volt.

Progeszteront néztek, pajzsmirigy hormonokat is, PCOS sem vagyok!

2014. jan. 17. 13:01
 5/14 anonim ***** válasza:
mind a 3 pm hormont nézték? IR gyanú miatt volt terheléses vércukor, inzulin mérés?
2014. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mind a 3-at. Vércukor, inzulint néztek, terhelés nem volt.
2014. jan. 17. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy nem görcsölök rá, az utóbbi hónapokban legalábbis nem volt jellemző, mert elfogadtam, hogy ilyenek is vannak. De! Most jönnek a tünetek, pozitív a teszt, a remény felcsillan, aztán a teszt nemhogy erősödik, annál inkább halványodik, a tünetek is kezdenek múlni, már megint ugyanaz, mint néhány hónapja: nem marad velünk!

Persze, hogy idegesít, és nem foglalkoznak azzal, hogy mit is lépjenek az orvosok, csak a pénz kell nekik, aztán még én mondjam, hogy nézzünk egy hormonképet!? Nekik eszükbe sem jut.

Nos, ilyen esetekben duplán felhúzom magam!

Endokrinológushoz viszont el fogok menni.

2014. jan. 17. 13:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Vagy kérj időpontot meddőségibe. Ott talán normálisan kivizsgálnak, és kapsz rá kezelést is.
2014. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miből tudod hogy nem vagy IR-es? Nem is volt terheléses vércukor és inzulin. Attól hogy vékony még lehet ez a baj. Hormonsort is kellene nézetni 3. 21. napi vérvétel, egyáltalán jó minőségű pete érik-e meg, párodat se ártana kivizsgálni, kromoszóma vizsgálat, annyi minden van még, ismerősömnek is szintén így volt, nála kiderült nem jó minőségű a pete, stimulálták, IR-es és véralvadási problémát is derítettek ki nála. Az hogy az előző terhességeddel minden rendben volt, sajnos a világon semmit nem jelent.
2014. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A 3. és 21. napi hormonokat nem tudnák helyesen értelmezni, mivel ez csak 28 napos ciklusoknál mérvadó. Az én 30-35 napos ciklusaimnál, hónapról hónapra változik.

De a petesejtet, hogy egészséges-e, meg fogom nézetni. Köszi!

2014. jan. 19. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!