Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Írnának olyan anyukák akik...

Írnának olyan anyukák akik 37-38 évesen szülték a 2. vagy 3. babájukat?

Figyelt kérdés

Van már két gyermekünk és elgondolkodtunk a harmadikon. Viszont csak kb 3 év múlva vállalnánk mert a meglévő kettő is nagyon kicsi még (3 és másfél évesek) illetve anyagilag is szeretnénk kicsit megerősödni.


Viszont ha 3 év múlva szülnék akkor én már 37, majdnem 38 éves lennék. Nem túl késő az? Egészségügyileg kérdezem, nem kockázatos ez a babának és a mamának? Aki ennyi idősen szült írna néhány tapasztalatot? Milyen volt a terhesség, terhesgondozás, szülés? Nem voltak gondok, komplikációk? Milyen extra vizsgálatokat csináltattatok meg? Mit érdemes?



2014. jan. 19. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

37 évesen szültem a 3. babánkat.

Szerencsére semmi gond nem volt.Probléma mentes terhesség,majd rövid,gyors szülés.

A gondozás is megfelelően zajlott.

Extra vizsgálatot nem csináltattam,csak a kötelezőket.

Egyik sem mutatott rossz eredményt.

Szóval bátran vágjatok majd bele. :)

2014. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

És nálatok mekkora a korkülönbség a gyerekek között? Mennyire nehezebb hárommal mint kettővel az élet? (anyagilag, fizikailag, lelkileg...)


Ha van kedved mesélni, szívesen olvasnám a tapasztalataidat:)

2014. jan. 19. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:

5-5-5 év (fiú,lány,fiú)van köztük.Így is terveztük. :)

Nagyon jó testvérek.Saját vállalkozásunk van,így hál istennek az anyagiakkal nem volt gond.Fizikailag,lelkileg nem okozott nagy változást.Már nagyobbacska volt mind,mikor a tesók jöttek.Szivesen segítettek,megértették amit kértem,játszottak egymással.

Ruhák,ágyak,játékok,babakocsi stb..minden volt a nagyobb tesóktól,így sok mindenre nem kellett költeni.

A 3. terhesség alatt híztam a legkevesebbet,és ez a szülésem volt a leggyorsabb,.A kórházba kerülés után 1 órával már a karomban tarthattam.Mind spontán szülés volt,apuka kint a folyosón,nem mert bejönni,még a vérvételen is elájul. :D

Sok sikert majd nektek!!

2014. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4.-et szültem 38 évesen, sajnos 37 évesen volt egy 36 hetes halvaszülésem, ezért tolódott ki így a szülés.

Nekem fizikailag fárasztó már (most öt éves a kicsi), de lehet, hogy a két egymás utáni szülés miatt is. Eléggé leromlott a fizikai állóképességem. A nagyok már nagyok, lányom 22 éves, ikreim 15 évesek.

Extra vizsgálataim nem voltak, nem voltam magzatvízvételen sem. A halvaszülésnél is egészséges volt a baba, a köldökzsinór szorult el nála.

2014. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Kedves utolsó, sajnálom ami a babáddal történt:(

Szép család lehettek 4 gyerekkel. Akkor nálatok is nagyobb volt a korkülönbség. Én is azért várnék még legalább 3 évet mert az első kettő között másfél év a korkülönbség és hát elég kemény:) Segítségünk sincs így nem szeretnék belezakkanni sem a gyerekvállalásba, jobb lesz már ha az első kettő már nagyobbacska.


Én is érzem ám a kis korkülönbséges szülés hátrányait, fizikailag, egészségileg eléggé lerobbantam, nincs már állóképességem sem annyi mint volt. Hiába, nem volt idő regenerálódnia a szervezetnek a két terhesség között, úgyhogy emiatt is várunk legalább 3 évet

2014. jan. 19. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
38 eves voltam, amikor a harmadij lanyomat szultem. 6 es 4 evesek a nagyok, a pici 6 hetes. Farasztobb volt a vege, de nagyon altiv voltam, meg szules elotti map is en mentem az oviba, vegig dolgoztam, karacsonyra keszultem, nagy takaritottam... A harmadik utan epultem fel a leghamarabb es most is tok jol birom. Sok a teendo, de hat ezt tudtuk. Mi meg gobdolkodunk 4. Bababan 40 alatt. En a kis korkulonbsegre eskuszom!!
2014. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is a választ:)

A kis korkülönbség nálam az 1-másfél, maxx 2 év. Én ilyen kis korkülönbséggel biztos nem szülnék még egyet. 3 év múlva a kislányom 6 éves lesz, a fiam 4 és fél. + akkor még egy újszülött lenne a felállás. Így már szerintem könnyebb lesz mintha mondjuk 4 egy 2 és fél éves+ egy újszülött lenne a felállás.

Úgyhogy tuti várunk még 2-3 évet:)

2014. jan. 19. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Édesanyám 42 évesen szülte a hugomat. Mind anyukám, mind a terhesség, mind a hugom egészséges volt, lett. :)

Csak magzatvízvizsgálat és genetikai vizsg. volt.

2014. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A külföldi sztárok közül nagyon sokan szülnek 40 éves koruk körül. Egy ilyen korú nő még nem "öreg". amíg menstruál bármikor szülhet.
2014. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!