Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik 30 fölött szülték első babájukat? Hamarabb szerettétek volna, vagy így terveztétek? Milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! Èn 34 voltam,nem akartuk előbb,még így is egy évvel korábban jött a tervekhez képest. Néha azt gondolom előbb jobb lett volna,néha meg azt,hogy így a jobb. Még nagyon kicsi,de tervezünk tesót is,hogy valakire számíthasson az életben majd. Sajnos gondolni kell arra is,hogy ki tudja mi lesz velünk 20-30 év múlva.
2013. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelen:) 33 voltam a kislánynál, 35 a kisfiúnál:)

Én 30 éves koromig nem éreztem, hogy annyira babát szeretnék, jól elvoltunk a férjemmel, éltünk:) No meg anyagilag is rendeződtünk, nem akartunk albérletbe babát. Aztán az élet is közbe szólt, mert 2 évet vártunk az első babára, a második pedig elsőre sikerült, ami kissé sokkolt is:)

Sokkal türelmesebb, érettebb vagyok hozzájuk, no meg higgadtabb nem az a fontos, hogy megint kimaradok egy buliból stb..Én nem bántam meg, hogy így alakult:)

2013. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hamarabb szerettük volna jóval, de így alakult (lombikbaba). 33 múltam, és szeretnénk majd tesót is.


a húszas éveimben úgy gondoltam, nem szülnék már ilyen "öregen", aztán ahogy telt az idő, egyre toltam ki az életkort, amikor még bevállalnám a babát :)


Most úgy gondolom, jót is tett, mert sokkal türelmesebb vagyok például, mint évekkel ezelőtt lettem volna.

2013. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen szültem. Igazából akkorra érettem meg rá. Ja meg persze huszonévesen nem találtam olyan férfit akivel szívesen vállaltam volna. Sőt sokáig azt hittem sosem fogok már szülni. Aztán találkoztam a mostani párommal de valahogy évekig nem került szóba. Munka, költözés, családi gondok. Aztán egyszer csak egymásra néztünk és megbeszéltük, hogy nem szeretnénk leélni az életünket gyerek nélkül. Így 36 évesen szültem de nem bántam. Így talán komolyabb, érettebb, nyugodtabb vagyok. És persze valamennyire az anyagilag is stabilabban állunk. Talán a legnagyobb negatívuma az idő tologatásnak, hogy az anyukám már nem tudta megvárni a kislányomat... :( Biztos lett volna egy kis segítség így viszont csak ketten vagyunk a párommal mert az ő anyukája is idős már és messze lakik illetve apukám is beteges és idős.
2013. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Épp betöltöttem a 30-at,mikor megszületett a babám. 10 éve vártam. Örülök,hogy most jött össze,tapasztaltabb,nyugodtabb,tájékozottabb anyukája lehetek. De nagyon féltem,hogy kicsúszok az idõbõl.

Miért kérdezed?

2013. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31 évesen szültem. Nem terveztük korábbra. Igazából sokáig nem is akartam gyereket egyáltalán. Úgy voltam vele, ha mégis lesz, akkor max. 1, szóval ő meg bármikor jöhet, nem kell sietni. Már 10 éve együtt voltunk a férjemmel, amikor végül belevágtunk. Én azért néha úgy érzem, fiatalabban rugalmasabban álltam volna a dolgokhoz. De most már ez van, nem bántam meg!
2013. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én már nagyon szeretnék babát, lassan 30 leszek, de sajnos nem találom hozzá a megfelelő partnert, pedig ha rajtam múlna, már lenne évek óta.
2013. szept. 17. 21:12
 8/14 anonim ***** válasza:
6 évet vártunk rá, így 32 évesen szültem. Utólag belátom, hogy jobb is így. Én is érettebb lettem, nyugodtabb, türelmesebb vagyok. A férjemmel csodálatos 13 évet töltöttünk kettesben. Sokat buliztunk, utaztunk, most pedig tudunk a babára koncentrálni. Lenyugodtunk, nem érezzük lemondásnak, hogy most már nem tudunk bármikor bárhova menni. Sokkal jobb munkám lett közben. Az anyagi helyzetünk nagyságrendekkel jobb, mint 25-26 évesen volt. Én csak az előnyét érzem a 30 fölötti gyerekvállalásnak.
2013. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

20 évesen nekem is abszurd volt, hogy valaki 35-40 évesen vállal babát, most pedig az, ha húszéves kismamát látok:)

30évesen szerintem nem vagy elkésve, 10 év múlva talán:)

Sok ismerősnél látom, hogy harmincévesen jön valami paraféle, hogy úristen kifutok az időből, és gyorsangyorsan babát..

Próbálj nem agyalni ezen, a pasik is leveszik,ha ezen parázol szerintem.

2013. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az elsőt 35,5 évesen szültem, a másodikat 36,5 évesen a jövő héten fogom (11 hónap lesz a kettő között).

Nem bántam meg, hogy ilyen későn sikerült. Én sem találtam meg a megfelelő apukát, társat magamnak. Nagyon fontos az igazit felismerni, mert a gyerekvállalással már nem csak a saját életedet alakítod, hanem a férjét, gyerekét és a magadét -, hogy érettebb vagy az csak segítség a kiválasztásban.

Néha kicsit fáradékony vagyok, de biztos a terhességnek tudható be, viszont tele vagyok eddigi élettapasztalattal, néha lazán is veszem a dolgokat, de nem érdemes görcsölni, ez segít a mindennapokban.

Nem bánom, hogy egzisztenciálisan nem kell rágódnunk a dolgokon, ezért nyugodtabbak a napjaink.

Talán az egyetlen negatívunként tudom felhozni, amit leírt az egyik hsz is a nagyszülőkkel kapcsolatban: ők is idősebbek és hamar elfáradnak, ezért kevesebb unokázást vállalnak, mint 15 évvel korábban tették volna.

2013. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!