Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogyan reagálnátok ha...

Ti hogyan reagálnátok ha párotok szülés után 2,5 hónappal már a másik babán szeretne "dolgozni"?

Figyelt kérdés

Ma szóba került nálunk, hogy jövőre esetleg lehetne tervezni a másik babát és így 3 év lenne köztük a különbség.

Na tudni kell, hogy babánk is nehezen jött össze, mivel párom külföldön dolgozik és menstruációm is össze-vissza jött meg. 2,5 hónapja szültem. Párom már most szeretne "dolgozni" a második babán, mondván,hogy most is majdnem egy év kellett, hogy megfoganjon az első.

Ti hogyan reagálnátok rá?


2014. jan. 25. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
ezt neked kell erezned, bar a neheze meg csak most fog varni. En ugy ereztem masfel eves koraig a kicsinek, hogy kizart dolog, hogy probalkozzunk, mert elofordulhat, hogy elsore sikerul. Es igazam is lett. Az elsovel 9 honapig probalkoztunk, a masodikkal 4-dikre sikerult, de egyik honapban sem voltunk peteereskor egyutt, egy kicsit hihetetlen volt szamomra, hogy sikerult. Igy lesz 2ev 9honap koztuk. Mert ha most neki is alltok probalkozni, lehet csak egy ev lesz koztuk. Es a nagy kerdes: mit szeretnel, inkabb legyek egy ev vagy elofordulhat, hogy tobb mint 3?
2014. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
lehűteném, mert nem lennék biztos benne, hogy most nem jön össze hamarabb. Én biztosan nem vállalnék be két gyereket 1 év korkülönbséggel
2014. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi érvekkel. Olvass utána melyik orvosi.oldal mit ír, hohy a szülés után mennyi idő teljen el az újabb babáig. (sztem 6 hónap tuti indokolt, de ismerek olyat, aki 4 hónapos mellett szoptatva teherbe esett hipp-hopp es fizikailag nem volt gondja vele). Ha te még korainak erzed mondd meg, hogy szukseged van regeneralodasra es akár most elsőre is sikerülhet, attól meg tartasz, hogy nem bírnád még.

Egyébként örülj, mert lelkes azaz tetszik neki az apaság és, hogy vagytok neki :-) (lehet később kevésbé sürget majd...)

2014. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Az én két nagyobb fiam között 11 hónap korkülömség van....Ez volt életem legjobb döntése!!!!az első év nehéz volt de azóta csak elönyünk származik belőle!!
2014. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
én elhiszem, hogy van aki tudja kezelni a kis korkülönbséget, de hogy a többségnek kihullana az összes haja tőle, az tuti :)
2014. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 év van a két nagyobb gyerekem és 17 hónap a középső és a legkisebb között. Én biztosan várnék még legalább 3-4 hónapot.
2014. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben megvárnám amíg betölti az 1 éves kort, de férjem nem bánná ha már jövőhéten elkezdenénk a babaprojektet. Nemérti meg, hogy nekem még kell egy kis idő. Neki úgy könnyű, hogy külföldön van én meg egyedül a babával.
2014. jan. 25. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
hamarosan fogzás, az majd lehűti a kedélyeit :D
2014. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Megértelek...nekünk is nehezen jött össze az első,és nem akartunk nagy korkülönbséget 1.-2. között így dilemma volt mikor kezdjünk el próbálkozni.

De nekem 1 éves kora előtt eszem ágába nem jutott volna elkezdeni!Tök új volt az egész helyzet, mindent szoknom kellett,nem volt könnyű eset fiam,egyszóval gondolni sem bírtam arra,hogy elkezdjünk dolgozni a 2. babán.

Aztán mikor 1 éves lett elkezdtünk gondolkozni rajta,hogy jó volna próbálkozni,végül 2 hónap alatt összejött,mikor fiam 17 hónapos volt,szóval 2 év van köztük.Ez így tök jó:)

Amúgy ha nincs orvosi gond a háttérben,akkor sanszos,hogy a 2.babával előbb leszel majd terhes,mert tuti nem görcsölsz annyira rá majd a témára:)

Amúgy szoptatsz?Mert akkor ezzel elég jól meg tudod indokolni miért várjatok még.Ugyanis a legtöbb esetben(vannak kivételek) abba kell hagyni a szoptatást terhesség esetén,vagy a baba magától abbahagyja.

De mond el neki,hogy még nem regenerálódtál,hogy te vagy itthon egyedül a picivel,stb stb

2014. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy kell egy év mire regenerálódik a szervezeted.
2014. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!