Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Boxolni járok heti háromszor,...

Boxolni járok heti háromszor, és babaprojekten vagyunk. Ha sikerül teherbe esnem, mit lehet folytatni ezek közül?

Figyelt kérdés

Szóval sziasztok! Egy hónapja járok edzésre. Bemelegítés (futás, törpejárás stb.), gimnasztika (+fekvőtámasz, lebegő felülés), iskolázás, zsákolás, erősítés (fekvenyomás, felülés, fekvőtámasz, bicepsz stb.), ugrálókötél. Ezekből áll a kb. másfél órás edzés. Ha bírom ezeket a gyakorlatokat, kismamaként is csinálhatom? Köszönöm a válaszokat! :)

(30 éves vagyok)



2014. jan. 26. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hasizomerősítő gyakorlatokat nem szabad csinálni terhesség alatt, meg az emelgetéssel is nagyon kell vigyázni. Ezen kívül az első és az utolsó trimeszterben kell jobban vigyázni, de ha nem vagy veszélyeztetett terhes, és a szervezeted sem ellenkezik (nekem például megfájdult a hasam, amikor futni próbáltam), a többi megszokott gyakorlatot nagyon könnyített formában lehet csinálni, második trimeszterben kicsit bátrabban, de akkor is azért könnyítve. Ha terhes leszel, az orvosod biztosan részletesen meg tudja ezt mondani.
2014. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok függ majd attól, hogy hol és hogyan tapad meg méhlepény. Pl. mélyen fekvő lepénynél még 2 kiló emelésétől is eltiltanak, mert ha véletlenül leszakad a méhlepény a hirtelen és intenzív vérzés akár életveszélyes is lehet (az anyára nézve).

Szóval ezt nem lehet előre eldönteni, mindenképpen az orvossal beszéld majd meg.

2014. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 26. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!