Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyógymódok vannak ha a...

Milyen gyógymódok vannak ha a férfi spermái lassúak és eldeformálódtak?

Figyelt kérdés
Kinek volt ilyen problémája és mit javasoltak?Segített?Nekünk egy olyan vizsgálatot akartak ami drága és még senki az ismerőseim közül nem hallott róla így nem mentünk vissza és azóta egy helyben topogunk reménykedve,csalódva és persze bizonytalanul!!!
2009. dec. 5. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A lassúsággal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.A páromnál 30% volt normál alakú,70% pedig kóros alakú.Lombiknál beszéltem a biológussal,hogy ez javítható-e a későbbiekben,azt modta,hogy az andrológusok kísérleteznek vele,de az Ő véleménye szerint számottevő javulást nem lehet elérni e téren.Ha esetleg lombikra mennétek,ott szerintem nincs jelentősége a lassúságnak,hisz úgyis közvetlenül odakerülnek a petesejthez.A sok kóros alakú sperma ellenére összejött az első lombik,sima IVF eljárással,és most hármasikreket várok. :-)

Sok kitartást és sikert!

21+5 km.

2009. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem is a lombik a megoldás. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor ICSI-t szoktak alkalmazni. Ez az, amikor egyetlen spermiumot bejuttatnak a petesejtbe.

Amúgy milyen vizsgálatról volt szó? Mitől ijedtetek meg ennyire?

2009. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Tavasszal voltunk orvosnál de mint írtam nagyon besokaltam,hogy nekünk mindenféle vizsgálatokra kellett menni miközben hasonló cipőben járó sorstársaimnak adtak gyógyszert és az elég is volt!Páromnak elvileg van egy gyereke annó egy diszkós kalandból aki most lesz négy éves tehát bár azóta telt az idő és romolhattak az esélyek viszont annyira nagy baj nem lehet!Aztán fel adtuk az orvoshoz járkálást viszont úgy döntöttem februárban újra kezdem!Lombik számomra nagyon idegen dolog óckodom tőle és remélem ha kell is segítség,elég lesz az inszem mert egyenlőre úgy érzem annál tovább már nem akarok menni!Három éve várjuk a csodát de még nem jutottam odáig,hogy bármi áron!!!Nekem a lombik már sok!Remélem addig nem kell eljutnunk!
2009. dec. 6. 08:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek gratulálok és jó egészséget kivánok mindkettőjüknek!Spermaplazma vizsgálat előtt mondtuk,hogy elég!1-L6 azt hiszem az elnevezése!Neten is néztem de nem találtam róla semmit!!!
2009. dec. 6. 08:08
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Biztos volt annak oka, hogy ezt a vizsgálatot kérték. Az, hogy egyikőtöknek már van gyereke, nem azt jelenti, hogy nála most is tutira minden rendben van. Annyi minden tudja befolyásolni a dolgokat! Nagyon sok páról hallottam, akiknek az első baba szinte azonnal összejött, a másodikra pedig hiába várnak! A kivizsgálásoknak pedig van egy sorrendje, amit nem igazán szabad a dokiknak felrúgni, mert csak akkor fizeti a TB. Szerintem, ha három éve vártok, akkor valószínűleg nem fog spontán összejönni, és ha most félbehagyjátok a dolgokat, egyszer csak azt veszitek észre, hogy kifutottatok az időből. Bocs, hogy vészmadárkodok, de én is ebben a cipőben járok, igyekszem másokat megóvni ettől. Nagyon rossz érzés, hogy azért nem lehet soha babánk, mert túl sokáig vártunk. :(

2009. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom nem húzhatom tovább és nem is akarom,februárban megyek újra és mostmár végig csináljuk!Sajnos az idő tényleg nagyon megy!Én 30 múltam,párom 34 így nem várhatjuk a csodát főleg három év sikertelenség után!A problémám egyszerűen csak az volt,hogy mi magán andrológusnál voltunk akinek már eleve nem keveset fizettünk és mégsem jutott eredményre!Más ismerősök ugyanilyen problémával másik orvosnál egyszerűbb és olcsóbb módon is sikerrel jártak még azok is akik meddőségiben voltak!Ha tényleg annyira nagy a gond belemegyünk a vizsgálatba de én szeretnék másik orvostól is véleményt hallani mielőtt esetleg 100.000-eket adunk ki olyan vizsgálatokra amikre lehet nincs is szükség!Ezért kértem itt tanácsot,hogy vajon tényleg kell ez a vizsgálat?Másnak is megcsinálták aki hasonló cipőben jár!Nem csak a pénz a lényeg?Mert ugye mindenegyes konzultációért fizetni kell méghozzá nem keveset!Bármennyit megadnánk a babáért de az tényleg a babáért legyen és ne azért,hogy tömjük az orvos zsebét!!!
2009. dec. 8. 08:17
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én magánnődokihoz járok, de az andrológián a páromnak nem kellett fizetni. Kaptunk beutalót a dokimtól. Ahogy az összes többi vizsgálatra is! Egyikért sem kellett fizetnünk!!!

Szerintem keress másik orvost, aki nem csak a zsebét akarja tömni.

Ezek a kivizsgálások tb támogatottak. Egyelőre.

Mielőbbi babásodást!

2009. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Megfogadom a baj csak az,hogy a nőgyógyászommal akihez jártam (magán)meg vagyok elégedve viszont ő küldött az andrológushoz minket és mivel nem akarunk vissza menni kicsit kínos nekem is vissza mennem hozzá így valószínű kell keresnem másik nődokit is!
2009. dec. 10. 10:12
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Ha jó a nődokid, mondd el neki, miért nem szeretnél ehhez az andrológushoz menni, szerintem meg fogja érteni. Ha meg nem, ráérsz akkor is váltani.

Kitartás!

2009. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen csak kicsit égő mert az ember ha igazán szeretne babát az minden pénzt meg ér és így olyan mintha sajnálnám rá a pénzt pedig csak nem tetszik,hogy nekünk jóval többe kerülne mint másnak és míg másnál már a kezelés és az eredmény elérése a fontos nálunk még mindíg a miértet keresi az orvos méghozzá nem kevés pénzért!Azért nem akartam eddig vissza menni mert az én dokimnak kollégája az andrológus és így olyan mintha az ő szaktudását is megkérdőjelezném!Úgy döntöttem tavasszal el megyünk ismerősömék andrológusához aztán ha meg van az eredmény ki találom,hogy erőt veszek-e magamon és vissza megyek az enyémhez vagy keresek másikat!Nem egyszerü bár lehet csak én bonyolítom de kínosnak érzem a dokimnak megmondani!!!
2009. dec. 11. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!