Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy vki lányt vagy fiút nem tud kihordani? Azt hiszem genetikai okai lehetnek.

Figyelt kérdés
Nekem van egy fiam, tavaly volt egy vetélésem, most azt mondta valaki, hogy lehet hogy azért mert lány lett volna, és biztos nem tudom kihordani. Mennyi lehet erre az esély? Orvosom szerint vírusfertőzés miatt lehetett a vetélés. De így most hogy ezt megtudtam, félek hogy ha netán tényleg nem tudom kihordani, nehogy lány legyen ha összejönne ismét. Hallott erről valaki valamit?
2014. jan. 30. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

lehetnek olyan genetikai betegségek, amelyek nem engednek bizonyos nemű magzatokat egy időn túl fejlődni - de ez is inkább az XY kromoszómára jellemző, például a vérzékenység.

A genetika pedig tőled és a párodtól függ.

2014. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenről hallottam én is, és ugyanúgy kíváncsi lennék rá... nekem volt jópár éve egy vetélésem, akkor fiam lett volna, ott is mondtak olyat hogy lehet hogy azért mert genetikailag nem működik a dolog, hozzáteszem későn észlelt terhesség volt, és elég kemény fizikai munkát végeztem, sok kávéval, cigivel, mivel fogalmam sem volt hogy terhes vagyok, amikor megtudtam egyik napról a másikra álltam le mindennel, így inkább az elvonási tünetek okozhatták a vetélést. Ha mégis genetika volt az már szerintem sosem derül ki, mert azóta másik párom van, decemberben született egy lányom, és ha a következő fiú lesz, akkor biztosra mondhatom hogy nem volt részemről semmilyen genetikai oka... mindkettőnk családjában egyaránt vannak fiúk és lányok is szép számban, és nem is volt senkinek ehhez hasonló gondja...
2014. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a rokonságban van egy házaspár,akinek kettő fia van. A nőnek 5 vetélése volt,és mind lány lett volna,és akkor közölte vele az orvos,amikor mondta,hogy az első után szeretne egy kistesót,hogy készüljön fel,nem lesz egyszerű,mert lányokat nem tud kihordani,de nem tudták neki megmondani,hogy mi az oka. Még ikrekkel is volt terhes,de mivel mind a kettő lány volt,így velük is sajnos bekövetkezett a baj. Hála Istennek fiú lett neki,amikor elkezdték "gyártani"...
2014. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van. Amennyiben recesszíven mindketten hordoztok a pároddal valamilyen nemhez kötötten öröklődő, élettel összeegyeztethetetlen betegséget (a vérzékenységen túl számtalan ilyen genetikai betegség van, fiúkat-lányokat egyaránt érintve), akkor nagy eséllyel a terhesség első 16 hetében elhal az embrió/magzat.


Az orvosod véleménye jelenleg nekem életszerűbbnek tűnik, nagyon ritka az ilyen módon öröklődő betegség, az is, hogy ti mindketten, recesszíven hordozzatok valami ilyet, a fertőzés kb. 10000x valószínűbb. :) Kb. olyan ez,mint ahogy patadobogásnál nem zebrára gondolunk elsősorban, hanem lóra.



Amennyiben lenne még egy vetélésed ne adj'Isten, kérj szövettani vizsgálatot, ami megmutathatja, hogy mi idézte elő a vetélést (első vetélésnél ilyet nem csinálnak).


De a legvalószínűbb, hogy valamikor lesz majd egy totál egészséges gyermeked, és nem lesz erre szükség, én ezt kívánom nektek.

2014. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Ez az egy eset egyébként, amikor asszisztált reprodukciónál megválasztható a magzat neme - ha a családban igazoltan nemhez kötődően öröklődő betegség van.)
2014. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!