Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi van, ha nem tudok többé...

Mi van, ha nem tudok többé teherbe esni, vagy kihordani egy babát?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, elsőre összejött. Végre adottak a körülmények, hogy jöhessen a kistesó. Össze is jött szintén elsőre a kistesó, de elvetéltem 12 hetes koromban, a tesóka viszont 5 6 hetes koráig fejlődhetett és felszívódott, azonkívül minden megmaradt (kórházban vetéltem el, embriót nem találtak). Ez pár hónapja volt. Azóta a múlt hónapban kezdtünk el próbálkozni, de nem jött össze. És most attól félek, mi van, ha többé nem tudok teherbe esni, vagy teherbe esek, de elvetélek.

Szerintetek ez normális, hogy ilyenekre gondolok? Más is gondolt ilyesmire hasonló helyzetben? Az okát nem találták meg, hogy mért vetéltem el. Azóta 3x voltam uhn , hogy ellenőrizzék, hogy minden rendben van e, kitisztultam e. Ha van sikertörténetetek, írjátok le.


2013. szept. 26. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

nem nem normális erre gondolnod föleg hogy van már egy gyereked. Sokunknak az első sem jön össze évek óta. Mi pl 4 éve várjuk.

Attól hogy volt egy vetélésed és nem sikerült elsőre most attól még sikerülni fog. Legalább minden második nőnek van vetélése élete folyamán legalább egyszer. Ettől függetlenül több egészsges gyereket szülnek. Régen is sok volt akkoriban mégis szültek 6-8 gyereket vetélések mégis gyakran voltak. Sikertörénet? ismerek olyat aki 5-6 vetélés után szült egészséges babát, sőt multkor olvastam egy angol párról akinek 15 vetélése volt és 19 év után született meg a gyerekük. Ha nekik sikerült akkor neked is fog, ha meg mégis ugy alakulna az élet hogy nem (tuti nem az egy vetélés miatt) akkor is van már egy gyerked, próbálj meg ennek örülni.

2013. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha indiszkrét a kérdés, de az apa ugyanaz lenne, mint a kislányodnál? Mert ez sokat számíthat!

Ha igen, akkor sem kell kétségbeesni. Egy vetélés, egy hónapnyi próbálkozás... ne haragudj, de ez semmi. Megértem a fájdalmad, hiszen én is vetéltem és nekünk sem jött össze a baba azonnal, ahogy elterveztük, de most ismét babát várok és meg sem fordult a fejemben az, hogy velem bármi gond is lenne. Az meg főleg nem, hogy nem tudok teherbe esni, vagy kihordani egy gyereket. Ott az élő bizonyíték, hogy lehet gyereked: a lányod!!!!

2013. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont ettől félek én is.van egy egészséges 5 éves lányunk,aki elsőre összejött,tavaly terhes maradtam elsőre a tesóval is,de meg kellett szakítani a terhességet egy heamatoma miatt 14 hetesen,most 5 hónap után estem megint teherbe,de az örömünk a 6. Hétig tartott csak. :( most én is úgy érzem,h.nem tudok több gyereket kihordani,és nem értem miért történik ez.
2013. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van már egy 6 éves, egészséges életvidám kislányom. A tesójával tavaly augusztusban volt missed ab 10. héten, kivártuk amit ki kellett. Elhalt a magzat, nincs konkrét ok miért mert minden laboreredményem, nőgyógyászati vizsgálatom rendben van. Márciustól próbálkoztunk májusig nem sikerült. Megint elkezdtük kb 2 hónapja még nem sikerült sajnos teherbe esnem. Én is parázok mi van ha már nem lehet gyerekem több, de remélem azért hogy fog sikerülni csak idő kérdése.
2013. szept. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, egy kicsit megnyugtattak, hogy nem csak én parázok emiatt. És az is, hogy mennyiünkkel előfordult már, hogy egy egészséges gyerek már volt, és utána történt a vetélés.

Mindenkinek kívánom, hogy mielőbb legyen meg a kistesó!

Mi azt beszéltük a párommal, lehet, hogy ebben a ciklusban nem is próbálkozunk nagyon, mert ha következő ciklusban jönne össze, akkor pont kislányunk 4. szülinapjára lenne kiírva a kistesó...hátha olyan szerencsém van

2013. szept. 27. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!