Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen esetben meddig tart egy...

Ilyen esetben meddig tart egy nőgyógyászati vizsgálat? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
December 31.-én voltunk együtt a párommal(állítólag nem volt peteérésem) január 2.-án meg már nem jött meg. 12 nap késés után teszteltem és nagyon halvány pozitív lett. Forgatni kellett hogy látszódjon valami. Aztán este meg véreztem. A lényeg hogy holnap megyek nőgyógyászhoz és az lenne a kérdésem hogy egy ilyen korai spontán "vetélésnél" vagy nem is tudom hogy mondjam hiszen nagyon korai szakaszban voltam, mire számíthatok a nőgyógyásznál? Milyen kérdésekre? Illetve ilyen esetben mennyi ideig tart egy vizsgálat, mit fognak csinálni? Nagyon aggódom. Kérlek valaki mondja el hogy fog történni. Köszönöm!!!
2014. febr. 4. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

először is nem biztos hogy elvetéltél, ha nem szeretnél még babát akkor ez rossz hír, de ha szeretnél, kicsit több optimizmust :)

A vizsgálat kézzel történik, először kitapintja a méhedet és ha terhes vagy, akkor a petezsákodat is. Ez kb. 2-3 perc neki. Megállapítja a terhességet. Megkérdi voltál e az elmúlt egy évben rákszűrésen, ha nem voltál, vesz le hozzá kenetet (ez egy perc). Ha terhes vagy, és van UH a rendelőben, akkor megnézi hüvelyi vagy hasi ultrahanggal. Ha nincs akkor beutal UH-ra..

Ha terhes vagy, megfogja kérdezni, mikor menstruáltál életedben először (ezt sose értem miért kérdik), meg kérdi mikor menstruáltál most utoljára, mert annak az első napjától számítja ki a terhességed. Megkérdi hogy hány naposak a ciklusaid, szedsz e valami gyógyszert, sportolsz e dohányzol e, ajánl vitamint neked, illetve ha elakarod vetetni akkor azt ezen a ponton jelezd neki, de ez lesz az első kérdése.

Ha nem vagy terhes, akkor valószínűleg a hormonjaiddal van baj, okozhat kimaradást a stressz, az étkezési szokás megváltoztatása, szexuális élet hirtelen megváltoztatása, fogamzásgátló tabletta meg még millió egy dolog. Ha nem vagy terhes akkor ebben biztosan fog segíteni.

2014. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a segítséget! Ezek a vizsgálatok fájnak?

A vérzés után sokáig pozitív volt a tesztem, ami erősödött is, aztán olyan 4-5 napja már teljesen negatívak :(. Nagyon szeretnénk kisbabát igen és borzalmasan megviselt ez a vérzés dolog és én lennék a legboldogabb ha terhes lennék, de erre kb 0% esélyem van szerintem.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2014. febr. 4. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

a hcg szint pár nap alatt ürül ki, ezért vetélés esetén is min. egy hétig még pozitív a teszt. ha neked már negatív, nem jelent túl sok jót. De biztosat csak az orvos tud mondani.

A vizsgálatok egyáltalán nem fájnak, teljesen átlagos nőgyógyászati vizsgálat. A hüvelyi UH sem fáj.

2014. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!