Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is vannak ezek? Peteérés,...

Hogy is vannak ezek? Peteérés, ovuláció, tüszőrepedés. Mikor termékenyülhet meg a pete és meddig?

Figyelt kérdés

Többször olvastam olyat, hogy azt írják peteérés után több nappal, akár egy héttel később fogant meg a babájuk. Ilyenkor mit értenek ezalatt? Gondolom nem a tüszőrepedést, vagy igen? Miből tudom mikor van tüszőrepedés? Meddig termékenyíthető meg ezután a petesejt?

Görbém alapján volt tüszőrepedésem? Ha igen, mikor szerintetek?

Bocsánat a sok kérdésért, de teljesen összezavarodtam...

Előre is köszönöm a felvilágosítást!

28-31 naposak a ciklusaim. Ez a görbém:

[link]


2014. febr. 5. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Peteérés maga a folyamat, ami a menstruációdtól indul és az ovulációig tart. Ovuláció = tüszőrepedés.

De hogy bonyolítsuk a dolgot, a köznyelv a peteérés szót használja (gyakran) az ovuláció szinonimájaként.

2014. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tuszoeres indul a ciklus elso napjaval. A tuszo kb 12-16 nap kozott erik meg 22 mili kornyeken ebbol szabadul ki a petesejt, a petevezetekben valo vandorlasakor megtermekenyiti a sperma es 7-10 nap sejtosztodas utan beagyazodik, ha minden jol sikerult a megvastagodott meh nyalkahartyaba.

A petesejtre tobb mindent mondanak, hallottam mar 12 orat de 24et is... Ezt szerintem majd csak akkor tudjuk meg, ha ugy all a tudomany viszont itt jon kepbe hogy minden szervezet mas...

A tuszorepedes ici-pici szurkalas jelezheti es a folyasod valtozasa! A kremes feheresbol olyan lesz mint a tojasfeherje! Onvizsgalattal is ellenorizheted magad! Tiszta kezzel felnyulsz annyira hogy erezd a mehszajad, ha alacsonyan van es kemeny a kozepen egy erdes valamit erzel akkor zart a mehszaj ilyenkor termeketlen vagy meg, nem jut fel a sperma a megfelelo helyre, ciklus kozepe fele a mehszaj magasan van es egy ici-pici lyukat erzel rajta akkor nyilt a mehszaj! Lehet probalkozni!

En ebbol a hogorbebol ha nagyon mondani kene akkor a 10. nap kornyekere tennem, mert ott volt a hougrasod!

Mindig ugyanakkor mered a hodet?

A hogorbe szerint ugy van peteeres, hogy a 12-16 nap kozott valahol 4 tizednyi hoemelkedesnek kene lenned es az mutatja, hogy elozoleg a petesejt kiszabadult tehat egy utolagos kepet kapsz de ha a petesejted meg boven eetben van akkor ilyenkor is lehet szexelni :) (nekem ovu utan masnapra leesik a hom pl 36,8 ovunal es masnap reggel csak 36,2!)

Ha a beagyazodas sikeresen megtortent akkor 7-10 nappal az ovu utan van egy holeeses, esetleg rozsaszines folyassal tarsul vagy hasszurkaval... Ilyenkor mar tudhatod, hogy terhes vagy de a teszt felesleges meg boven! :)

A hodnek a leesesutan vissza kell allnia az addigi emelkedett tartomanyba! :)


A tuszo ovulalas utan sargatestte alakul ami olyan hormont termel, hogy segitse az embrio megtapadasat! Ha a tuszo nem reped meg es csak notton-no abbol alakul ki a ciszta...

Remelem minden kerdesedre valaszoltam... :)

2014. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

[link]

Ez egy sikeres honap de a baba nem maradt meg...

Itt latni hogy ovu utan 10 nappal leesik a hom addig minden rendben ment...

2014. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt leszamitva hogy kesoi ovulaciom volt mindent latsz rajta :)ez sok mindenkivel megesik! Ilyenkor olvashatsz itt egy rakas kerdest, hogy nem vart utan is negativ a teszt de nem jon meg lehet meg baba? Persze hogy lehet, de ezen kivul mas is lehet mogotte..

Ilyenkor kesoi ovu es beagyazodas miatt boven kesobb lesz pozitiv a teszt... Nekem 28 naposak a ciklusaim akkor valamiert megis csak 18.-19. Napon volt...

Neked pl ha sikerult es korai ovud volt akkor te mar a nemvart elott is tesztelhetsz akar egy pozitivat! :)

2014. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszokat! :)

Néha volt egy-másfél óra eltolódás a mérésnél, de az utóbbi 6 napban odafigyeltem, és pontban 6-kor mértem. Először én is azt hittem a 10. napon volt ovum, de mivel nem maradt fenn a hőm valószínűleg csak próbálkozás lehetett. Amúgy ha mégis akkor volt, és sikeres megtermékenyítés, akkor egy 10-es tesztnek már ki kellene mutatnia nem?

2014. febr. 5. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Stia!

1-1,5 ora az 3-4 tizednyi kulonbseg is lehet...

Szerintem felesleges a teszt meg! Boven nem volt beagyazodashoz kotheto holeesesed... Te most a 21.napon vagy, ha 10.nap volt ovud akkor a 17-20.napig agyazodott volna be! Hcg hormon csak ekkor kezd termelodni! Itt meg olyan keves lenne a hcg, hogy biztos nem mutatna ki! Talan a vervetel igen...

2014. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!