Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a terhességi teszt csak a...

Ha a terhességi teszt csak a HCG miatt lesz pozitív, akkor miért nem mindegy, hogy az eredmény mennyi időn belül jön ki? (Miért baj, ha időn túl? Akkor miért lehet pozitív baba nélkül? )

Figyelt kérdés

Illetve mit termel egy ciszta, hogy attól is pozitív lehet egy teszt?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2009. dec. 9. 08:26
 1/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az a ciszta, amitől pozitív lehet egy teszt, HCG-t termel, de ez rendkívül ritka. Tehát ha pozitív lesz a teszted, az babát jelent. :)

Én még nem tapasztaltam olyat, hogy időn túl bármi is előjött volna a teszten. Olyan volt, hogy miután megszáradt a teszt, a második csík helyén egy kis bemélyedést láttam, ami bizonyos szögből nézve természetes fénynél látszik. Ezt hívják szellemcsíknak. Ez az, ami idő után jön ki. De ha összehasonlítod egy valódi pozitív teszttel, meglátod a különbséget. A valódinál látszik a csík színe is, a szellemcsík viszont színtelen. Vannak, akik elsőre szellemcsíkosat teszteltek, és később kiderült, hogy babásak, ők ezt a tesztet is a pozitívak közé sorolják, pedig nem az. Csak szerencsések voltak. Többen vannak viszont azok, akik szellemcsík után menseselnek.

Amikor pedig pozitív lesz egy teszt, és később mégis menses lesz belőle, a dokik valami félreértelmezett "kíméletből" azt mondják, ez csak kémiai terhesség!

Ez valójában azt jelenti, hogy elkezdődött valami, csak sajnos volt valami probléma, ami miatt mégsem sikerült. Tulajdonképpen ez nagyon korai vetélés. :(

Csak sajnos úgy kezelnek minket, leeendő anyukákat, mintha mi lennénk a gyerekek. :(

2009. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!!!:)

Nekem most volt a második inszemem 3 hete, és már 3 időn túli nagyon halvány (de színes) pozi tesztem van, viszont megjött elég erősen:( Ma múlt el és a mai tesztem is nagyon halványan pozitív...Ezért gondoltam a cisztára, mert a mensi miatt nem lehet baba sajnos (ha volt is, ez most biztos elmosta:( Ajj, pedig már naplót is kezdtem neki írni:(

2009. dec. 9. 11:42
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Nagyon sajnálom! :(

A mostani pozi teszt lehet azért, mert elindult valami még a menses előtt. Ha időközben elment, ami sajnos valószínű, akár még egy hétig is pozi maradhat a teszt. Próbálj meg egy hét múlva újra tesztelni.

Mégegyszer nagyon sajnálom.

Bár láttam már csodákat, és talán szerencsés leszel, és mégis megmarad. Ha egy hét múlva is pozi a teszt, menj el dokihoz, akkor már látni fog valamit.

2009. dec. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, jól esett amit írtál!:) Hétfőn megyek dokihoz, de nem reménykedem babában (abban bízom, hogy nem ciszta:) Minden jót kívánok neked is, remélem mindkettőnknek teljesül amit kívánunk!:)
2009. dec. 10. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!