Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességi/mensi tünet? Agyi...

Terhességi/mensi tünet? Agyi manipuláció vagy valóság, képes vagy eldönteni?

Figyelt kérdés

Röviden:

2007 év vége első próbálkozásra terhesség:

Mindenféle tünet főképp alhasi puffadás, szurkálás, mellfájdalom szakadás, mensi előtt 1-2 nappal nagy aluszékonyság stb stb. Tudtam hogy terhes vagyok (sajnos később elment) mert ilyet előtte sosem éreztem.


Na de ezután.


Utána pár évig próbálkozás, semmi, néha tünetmentes, néha "tünethegyek", néha pozitív tesztes, de megjövős, IR, vizsgálatok stb...


Aztán szakítás a régi párommal, így szünet. Új kapcsolat, óvszer, és szinte semmi "tünet" 2 évig, csak pici mellfájás, meg néha egy mensi előtti rövidke görcs!!!


És elértünk a "mosthoz" és lám, az óvszert elhagyjuk és első hónapban olyan gyönyörű valós fizikai tüneteket kreáltam magamnak mensi előtt már 1 héttel végig sokszor reggeltől estig, hozzáteszem baba nélkül, hogy csuda.

A lényeg, hogy ez baromi idegesítő. Ennyire ráállna az agy? Nem keresem a tüneteket, de ha ennyire furcsán görcsölt és puffadt a méhem, meg nem bírom elviselni a melltartót (és előtte jó pár évig ilyen bajaim nem voltak) elég dühítő, ha negatív a teszt, és megjön.


Van valakivel ugyanez?

Igazán lehet arról van nálam szó, hogy tudom mit éreztem terhességkor és beáll az agyam erre...


Igazán ezen nem lehet nagyon segíteni, tudom, valahogy át kéne állni az agynak, de hogy állna át, ha közben erre vágysz? Már annyira fiatal sem vagyok. Az új kapcsolat miatt le kellett mondani évekre erről az álmomról.


Most annyira zavart az utolsó cikluban, hogy tudtam végig hogy "fáj, fáj, görcs, cicifájás, oké ez nem jelent babát egyértelműen, várni kell, majd teszt az a tuti", hogy már úgy voltam visszaállítom az óvszeres együttlétet, ha nem jön össze, mert röhej.


Na most kiadtam magamból, bocsi :)


Ezért nem is jó mások tünetei után érdeklődni, meg olvasni, mert biztos hogy az ember magán is keresi ezeket, főleg ha még nem volt babás, és nem tudja milyen ha tényleg sikeres a ciklus.


2014. febr. 24. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Haha, én ugyanígy voltam. Lenyűgöző mire képes az ember pszichéje.

Napra pontos 28 napos ciklus. Abban a másfél évben, amíg élesben próbálkoztunk összehozni a gyereket, 26-34 között váltakozott folyamatosan. 2013 júliusában kiderült hogy hóttbiztosan nem lehet természetes úton gyerekünk. Azóta újra atomóra 28 napos a ciklusom :))

2014. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez sajnos így van, ha valaki babát szeretne és nem jön össze simán.

Nekem is volt mindenféle tünetem már, de hidd el, hogy minden terhesség más, és hiába áll be az agyad, nem biztos, hogy azt fogod érezni amit először.

Az első babám sajnos nekem is elment, sokat vártunk rá pedig. A másodikra is sokat vártunk, vele egész pontosan tudtam, hogy terhes vagyok, úgy is volt.:)

Most megint babát várok, és tipikusan "megjövős" tüneteim voltak. Iszonyatosan görcsölt a hasam, semmi hányinger, semmi mellfeszülés, minden pillanatban azt hittem, hogy megjön. Aztán mégsem.:)

Szóval nemhogy mások tünetei, de még a saját tünetek sem jelentenek semmit. Amikor azt hittem babát várok, akkor nem volt semmi, amikor biztos voltam benne, hogy nem sikerült, akkor meg mégis. :) Az agyunk nem mindig tudja mit kell produkálni.:)

2014. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Gratulálok a babaváráshoz.

Látom akkor nemcsak én vagyok így.

Mikor látom a kérdéseket, mire utal ez, mire utal amaz, már jobb meg sem nézni, mert max gyanítható valami, vagy még még azt sem. :D Volt hogy szentül meg voltam győződve hogy most vagy babás vagyok, vagy beteg. Na, háát, egyik se :D Persze folytatni fogjuk, de valahogy nem bánnám, ha a ciklus közepétől ne kezdődne megint ez, mert esküszöm, esténként hozzám sem lehetett érni kb. a 7 naptól, annyira érzékeny volt mindenem. Őrület. A bizonytalanság meg a legrosszabb, amit nagyon de nagyon utálok. Meg a várakozás. A bizonytalan várakozás na az a sakk, matt! Tök jó hogy ez ezzel jár :D :D Na de ez van, már minden vágyam hogy én legyek a gyermekem a "legjobb anyuja" :) Köszi a válaszokat!

2014. febr. 24. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:

sajnos nekem is felborult a gyönyörű 28 napos ciklusom, amint próbálkozni kezdtünk. Csak akkor jött meg rendesen (5 napi barnázás után), miután beláttam hogy igen, most már azért kimutatná a teszt. Elfogadtam, hogy nincs baba, és nem akartam orvoshoz menni, hogy miért nem jön meg, szóval még aznap lezúdult. Most új hónap, új remény :) ovu után 2 nappal elkezdtek fájni a melleim, ez azóta is tart. Lehet, hogy korábban is volt érett petém (elég sokat voltunk együtt), de lehet, hogy csak az agyam szórakozik a hormonokkal, és ezért érzem. Nem akarom, hogy a felborult ciklus a baba rovására menjen, de minden ovuláció jel felfedezhető volt, szóval talán nem. :)

Jövő csütörtökön kiderül. :D

Szóval igen, ez iszonyat idegesítő. Azért szeretném, ha normálisan működnék, hiányzik az óramű pontosságú ciklus :(

2014. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Átérzem, én is ugyanígy vagyok. Már jó pár hónapja próbálkozunk a párommal, én néhány sikertelen hónap után már fel is adtam a dolgot, úgyse leszek terhes, de most bekattantam.

Megint rágörcsöltem, hogy nagyon akarok babát és rögtön jelentkeztek is a tünetek. Hányingerem van, szúr a hasam alja, még a magasabb hőt is tudom produkálni, egyedül cicifájás nincs. Tudom hogy nem vagyok terhes, mert már sokszor produkáltam ilyen tüneteket és akkor sem voltam, de egyszerűen idegesítő ez a rohadt reménykedés. Egy hét múlva meg kell jönnie, utána legalább ez elmúlik, ez a csodavárás. Mondjuk most filózom azon is, hogy lehet influenza ez, mert van torokkaparásom is, de ebben se lehetek biztos, mert az influenza jeleit is tudom produkálni, anélkül hogy bármi bajom lenne. Nem normális az agyam tudom :D

2014. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs mit tenni, ezt kell elfogadnunk a két heti várakozásokat :) Drukkolok nektek is, hogy nem sokszor forduljon elő!
2014. febr. 27. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!