Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki próbaidő...

Van itt olyan, aki próbaidő alatt lett terhes? Mikor és hogyan jelentettétek be a munkáltatónak? Hogyan fogadták, és hogyan fogadtak, amikor visszamentetek?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy visszautasíthatatlan ajànlatot, de szeretnénk kistestvért, bàr eddig nem jött össze. Mit tennétek a helyemben? Köszönöm.
2014. márc. 1. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha àllami cég, vagy nagyvàllalkozàs, akkor hajrà. Ha egyéni vàllalkozónàl, vagy kis cegnél dolgozól, akkor ne tolj ki vele.
2014. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az ajánlat visszautasíthatatlan, elvállalnám és később vállalnék másik babát. Én úgy tudom (de lehet rosszul) hogy próbaidő alatt nem él a felmondási védelem.
2014. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
56%

En viszonylag veletlenul jartam igy, 3 honapja peobalkoztunk, amikor jott egy jo ajanlat, gondoltam, akkor baba projectet kicsit halasszuk. Szeptember 6-an irtam ala, 11-en pozitivat teszteltem. Nagy nehezen tudtam titkolni amig lejart a probaido, 3 honap, majd hatarozatlan lett a szerzodesem, jott a karacsony, olyankor szabi stb... Januarban bejelentettem es ennyi volt :) azota itthon vagyok, 21 honapos a lanyom, es keddre varjuk a tesot :)

En probaido alatt nem mondanam meg a helyedben, ha ugy alakulna, a munkat pedig elvallalnam mindenkepp.

2014. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem mindenki maga dönti el, a saját vérmérséklete szerint. Én pl. azért nem váltok, mert rajta vagyunk a projecten...de persze nem kaptam visszautasíthatatlan ajánlatot sem. Bár akkor is elgondolkodnék, mert igen ide fogsz visszamenni. De ha nem lenne pl munkahelyem, lehet, hogy elfogadnám. Gondold át és meg fogod hozni a jó döntést!!
2014. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan jó ajánlat, akkor fogadd el, de akkor szerintem kicsit halasszátok a babavállalást. Legalább a próbaidő idejére, mert azalatt nem él a felmondási védelem. És lehet, hogy úgy alakul, hogy nem tudjátok eltitkolni mert mondjuk veszélyeztetett leszel vagy ilyesmi, és ha ez a próbaidő alatt történik, akkor bukóvári, nagyon valószínű, hogy elküldenek.
2014. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk próbaidő alatt mindent köteles vagy közöl,és erre hivatkozva szerződés megkötés után is felmondhatnak, mert a terhesség tényét eltitkoltad.
2014. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megmondtam es kirúgtak..persze másra hivatkozva.Maskor nem mondanám meg 12.het elott a munkáltatónak,addig amugy is meg bármi lehet.
2014. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kivártam a probaidö lejártát, és akkor jelentettem be, a közvetlen fönököm nem örült a terhességemnek. Akinek viszont a szava számított az gratulált és biztosított, hogy megkapom a szabadnapot, ha szükségem lesz orvoshoz menni. Felajánlotta a félmunkaidöt, amit nem fogadtam el. Mivel rizikoson vagyok, ezért már nem dolgozok, de megnyugtatott, hogy az anyasági után visszavár -semmiképpen nem tudok majd teljesidöben ebben a cégben dolgozni, szerintem ezzel ö is tisztában van.
2014. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!