Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » . Elkezdtem a hőmérőzést egy...

. Elkezdtem a hőmérőzést egy hete kb. a menstruálcióm pontos és most kell 8 án megjönnie 2 nap mulva eddig a hőm 36,9 volt de már ma reggel 37,1! ilyenkor ez mit jelent? Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
legalább egy hónapig kellene vezetni előtte, mert akkor tudod meg, hogy a te hőmérsékleted hogyan viselkedik a ciklus során. Ebből még semmi nem állapítható meg így.
2014. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és menzesz alatt mérjem? vagy olyankor nem kell?
2014. márc. 6. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

menzes előtt leesik a hő. ha megjön, akkor leesik, bármilyen magas is volt előtte. de pl. nekem csak a menzi 2. vagy 3. harpján esett le, addig szépen fent volt.

azt mondják, babához kell a 37 körüli, de pl. az én hőm max. 36,7 volt. azt hittem megint nem sikerült, ilyen alacsonnyal, pedig igen, sikerült. attól függ, hogy milyen az alaphőd. az enyém 36.2. ahhoz képest a 36.7 magasnak számít. ha neked a 36,9 az alaphőd, akkor a 37,1 nem nagy ugrás. bár gyanítom, hogy már az ovud után kezdted el a mérést, és ovu után ugrik a hő. tudni kéne, hogy mennyi alaphőd, hogy kirajzolódjon a görbe. ehhez mérni kell minden nap, még menzikor is.

2014. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így nincs értelme mérni, mert nincs mihez viszonyítani. Ciklus első napján kezdd mérni, mindig ugyanabban az időben, rögtön ébredés után, mielőtt bármit is csinálnál!


Van akinek már a menzesz előtt leesik a hője, van akinek csak a menzesz alatt

2014. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MCsperX válasza:

Nem a menzesz a lényeg, hanem a peteérés, mert akkor eshetsz teherbe (normál esetben a peteérést követő 3-5 napban) Ez pont két menzesz közti időszak, tehát ha 28 napos ciklusaid vannak, akkor a menzesz első napját követő 13-16. nap körül van peteérés.

Csak egy tanács: én is csináltam ezt a hőmérőzést, internetről néztem, hogyan kell alakulni a peteérésnek, és úgy is hullámzott a reggeli hőm. Mégse lettem terhes. Aztán elmentem a nőgyogyihoz, pont két mensturáció között, ahogy kérte, és kiderült, hogy nem érnek meg a petéim (belső uh-n nézte meg). Egyáltalán. Szinte kétnaponta jártam hozzá, hogy be tudja lőni, hátha megérik egy pete, és mikor, de nem jött össze. Mindezt én nem is sejtettem, mert rendesen volt havi ciklusom. Akkor magyarázta el, hogy a vérzés és a peteérés az két külön dolog.

Szerencsére viszonylag könnyen kezelhető volt a gondom. Most 10 éves a kis anyaszomorító. :-)


Szóval szerintem hőmérőzés helyett inkább nőgyógyásszal nézesd meg magad, ha kétségeid vannak.

2014. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!