Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endosok a véleményetekre...

Endosok a véleményetekre lennék kiváncsi! Belemennétek?

Figyelt kérdés
3 éve szeretnénk babát, 2 napja volt laparoscopiám+hysteroscopiám ahol kiderült hogy mindenem rendben van, csak a húgyhólyagomon talált a dokim egy színesgombostűfejnyi endometriózist. A laborom jó, peteérésem minden ciklus 15-16. napján van, 31 napos a ciklusom. A dokim 3 hónapos Gnrh kezelést javasolt mivel nem tudta eltávolítani az endot, mert olyan helyen van. Félek a kezeléstől, attól hogy utána nem jön helyre a hormonháztartásom. Ti mit tennétek? Tudtok valami alternatív módszert?
2012. jan. 11. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre nem tudom a választ, de az én történetemet leírom neked!

Nekem is volt endometriózisom, nagyon sok. A petefészkeimen a medencecsontomon a méhemen kivülröl és szinte azon a tájon mindenhol. Nem kaptam rá semmien kezelést. 2 lombik nem sikerült és még is természetes uton lettem terhes és mára teljsen el is tünt. Most vagyok 30+5 hetes kismama.

2012. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál! Gratulálok neked és boldog babavárást kívánok! Jó olvasni hogy vannak pozitív példák is! :-)
2012. jan. 11. 15:52
 3/19 anonim ***** válasza:

Én nem mentem bele a kezelésbe, nekem a petefészkemben volt az endó. A műtét utána 5.hónapban már terhes voltam a kisfiammal. és ha minden igaz, jön a kistesó is!!:-)

Nekem a dokim azt mondta, hogy a terhesség a legjobb gyógymód, így is lett! A két terhesség között sem jött vissza, pedig eltelt két év. Sokáig szoptass majd, addig sem nőnek a csomók!

2012. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nekünk is 3 évre sikerült. Ezt elfelejtettem odaírni. És nekem is azt modta minden orvos, hogy a terhesség ellenszere. De a terhesség létrejöttét meg akadájozza.
2012. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket! Örülök hogy nektek sikerült, és remélem hogy nekem is fog! :-)

Egyre inkább arra hajlok, hogy én sem kezdem el a kezelést. De mások véleményére, történetére is kiváncsi lennék! Írjatok!

2012. jan. 11. 18:55
 6/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint!

Én nagyon szurkolok nektek, hogy sikerüljön! Főleg ha csak ennyi a baj , akkor fog is. Nekem az egyik petevezetőm nem is áttjárhato a másik petefészkem meg sokkal kisebb és nagyon magasan van ráadásul. És ilyen nagyfoku endometriózis melett mégis sikerült. Ugyhogy minden esélyed meg van neked is!

2012. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat, nagyon jól esik. Mert igazság szerint eléggé el vagyok kenődve. De nem adom fel! Szép napot! :-)
2012. jan. 12. 12:16
 8/19 anonim válasza:
Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de a segítségedet szeretném kérni!!! Kedden volt olyan műtétem mint Neked, és nem vagyok jól! Folyamatosan hányingerem van, szédülök, puffadt a hasam. Azt szeretném kérdezni, hogy te hogy vagy? Kezdek megijedni, hogy talán valami baj van! Tegnap vissza mentünk a kórházba, de a doki szerint nincs baj, de azért írt fel antibiotikumot. Te is adod magadnak az injekciót? Ne haragudj, hogy bekavartam a kérdésedbe!
2012. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szia!Nagyon sajnálom hogy nem érzed jól magad, nekem szerencsére nincs ilyen gondom. Én már a műtét után 2 órával felkeltem és járkáltam. Azóta sincs semmi bajom, csak a varratom húzódik, érzékeny meg lila a hasam alja és tegnapig a torkom fájt mert eléggé felsértették a tubussal. Injekcióznom sem kell mert ahogy írtam belőlem nem távolítottak el semmit, csak megnézték hogy milyen vagyok belülről. Neked szedtek ki endós csomókat, cisztát, miómát ilyesmit? Mert ha igen akkor érthető az injekció, akkor adnod kell azt hiszem 4 hétig. Szerintem ne hagyd annyiba mert 3 nap után azért már nem szabadna szédülnöd! Kívánom a legjobbakat!
2012. jan. 13. 19:45
 10/19 anonim válasza:

Köszönöm szépen,hogy írtál, nagyon aranyos vagy! Elvileg nem szedtek ki belőlem semmit, mert minden rendben volt, engem is csak megnéztek. Hétfőn megyek varrat szedésre,akkor megkérdezem az injekciót, remélem nem kell 4 hétig adni! Curam duo antibiotikumot írt fel, és szerintem az is bántja a gyomromat. :(

Minden jót kívánok Neked!

2012. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!