Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt 3 éve egy abortuszom, de...

Colettcyca kérdése:

Volt 3 éve egy abortuszom, de már nagyon szeretnénk babát a párommal, és még nem nagyon jött össze, fogamzásgátlot nem szedek, amit szedtem azt is csak 3 honapig a dokim tud az abortuszomrol és azt is h már nagyon akarok babát. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

NEkem is volt régen abortuszom, aztán 2 évig fog.gátlót szedtem. Utána gyereket akartunk, de 2 évig nem jött össze. Dokinál nem voltunk kivizsgáláson. De aztán sikerült mindenféle csodaszer vagy praktika nélkül. Annyi volt csupán, hogy már nem azon járt folyton az eszem, lekötöttem magam a munkával.

El kell kezdeni a kivizsgálásokat, mert millió egy oka lehet. NEkem pl a második terhességem elején mondta el a doki, hogy hátrahajló méhem van, pedig jópárszor voltam már előtte nődokinál akkor már 29 voltam, de valahogy soha senki nem említette. És köztudottan a hátrahajló méhvel nehezebb teherbe esni. Nálunk lehet ez is gond volt, más pózt kellett volna preferálni, vagy más időpontban együttlenni. Sok ok lehet, utána kell járni.

2014. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mióta próbálkoztok? mennyi idősek vagytok?

a korábbai ab. nem befolyásolja a teherbeesést. kutatások szerint a vetélés kockázatát növelheti, de azt is csak a műtét utáni 1-1,5 évben.

2014. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd nem tudom, hogy vagy lelkileg, de sokszor előfordul, hogy nők tudat alatt megbánják az abortuszt, nem tudnak maguknak megbocsájtani. Lelki tényezők is állhatnak annak hátterében, hogy nem sikerül a kisbaba.

Az abortusz kis százalékban növeli a meddőség esélyét. Fertőzést követően elzáródhatnak a petevezetékek, vagy gyulladások miatt összenövések alakulhatnak ki. Ennek valószínűsége a jelenlegi kutatások alapján 5%.

Vegyél ovulációs tesztet. Próbálkozzatok intenzíven, ne minden nap. Állítólag ez jót tesz a spermáknak.

Ha ilyen módon egy évig nem fogan meg a baba, akkor a nőgyógyásszal konzultálva elkezdhetsz kivizsgálásokra járni, hogy felderítsék az okát.

2014. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül egy ovulációs teszt? Igen az abortusz után fél évig eléggé ki voltam bukva, és a mai napig eszembe jut...2 éve lesz novemberbe hogy együtt vagyok párommal, és még semmi pedig 3 éve volt az abortuszom, félek hogy ne adj Isten meddő vagyok, meg folyamatosan folyásom van ez is akadályozza vajon a terhességet??? Ráadásul tegnap este barna folyásom volt ami csak a menzesz végén szokott lenni és a következö ciklusom 23.án lenne...ez baj???
2014. márc. 14. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!