Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért olyan nagy baj az, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy baj az, ha nem akarok fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
még elég fiatal vagyok (nemsokára 18 leszek) és most van a második barátom. az előzővel 1 évet voltam, a mostanival vagyok 4 hónapja. óvszerrel védekezünk: nekünk ez teljesen megfelel. nővérem viszont azt mondta, hogy szedjek gyógyszert. mondtam neki, hogy nem, mert szerintem több a hátránya mint az előnye, erre ő gyakorlatilag leb*szott... ő nem szeret gumit használni, ő gyógyszert szed, neki ez a normális, de nekem nem, és nem érti meg. tényleg ekkora baj ez?
2013. nov. 14. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökmindegy, hogy a nővéred mit mond. Neki úgy a jó, neked meg másképp.

A te tested, a te egészséged. A helyedben én sem szednék.

9 évig szedtem, már egy éve nem és sokkal jobban vagyok, élvezem a szexet úgy igazán végre és nem terhelem magam hormonokkal már csak a pajzsmirigyem miatt sem.

A nővérednek oké , hogy van véleménye, csak ne akarja rád erőltetni.


27L

2013. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Ezt vele beszéld meg, ne nekünk pattogj.

Egyébként szerintem több haszna van a tabinak, mint a guminak.

(Jobb érzés, biztosabb védelem, nem kockáztatja, hogy egyszerre egy lórugásnyi hormont vegyél be, ha kiszakad a gumi, olcsóbb, stb...)

2013. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hátrányai:


minden nap ugyanakkor kell bevenni: mi van akkor, ha átalszod azt az időszakot? vagy ha elmész valahova és otthon hagyod? vagy ha csak simán elfelejted?


semmit sem hat, ha hánysz/hasmenésed van: nekem ez elő szokott fordulni, tehát akkor kidobott pénz az egész...


felkavarja a hormonokat.


hízok tőle: nehezen adom le a kilóimat, van rajtam felesleg, nem akarok még +10 kilóval több lenni.


és utálok gyógyszert bevenni, csak akkor szoktam, ha nagyon muszáj. ha nagyon fáj valamim, vagy ha beteg vagyok.


majd szedek gyógyszert, ha felnőtt leszek és biztosabb kapcsolatom lesz! :)

2013. nov. 14. 16:04
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

ha normalisan hasznaljak, akkor nem szakad ki a gumi. egyetertek azzal, hogy ne tomje magat gyogyszerrel, foleg ne ilyen fiatalon. lesz meg ra alkalma kesobb is :)


valamint nekem, ferfikent nem esik nehezemre gumit huzni. masabb az erzes, de a szex akkor is szex. jol kell csinalni es akkor nincs gond. reszelni barki tud, szeretkezni meg csak kevesen :)

2013. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a nővéred véleményével!Ha neki jó a tabletta(bár mindenkit lebeszélnék róla),akkor szedje azt.
2013. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztosabb védelem? A szüleid nem mondták el, hogy az antikoncepció nem véd a nemi betegségektől?
2013. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem baj.

Én sem vagyok hajlandó tablettát szedni, már csak azért sem, mert elég sok évet eltöltöttem gyógyszerészetet tanulva, hogy tudjam, mi van benne, meg mik a mellékhatásai. Szóval no thanks. Nekem nem kell később ciszta, meg rendszertelen vérzés meg hormonzavar, csak hogy x évig ne kelljen 2-2 mp-eket eltölteni azzal, hogy ráhúzok egy gumit egy farokra.

A fogamzásgátló tablettáknak köszönhető sokszor az is, hogy a nő elidegenedik a párjától, amint elkezdi szedni, esetleg a szexuális étvágya is csökken, vagy az, hogy a nők manapság a nőiesebb pasikat szeretik, elvégre a fogamzásgátló úgy hat, hogy becsapja a szervezetet úgy, mintha az már terhes lenne. Egy terhes nő hormonháztartása tudjátok milyen? Kész káosz. Csak annak legalább van értelme: gyerek lesz belőle.

Mindenkinek saját felelőssége és döntése, hogy szed-e. Én nem szedek, és ha egy pasinak nem tetszik a gumi, akkor szedjen ő férfi fogamzásgátlót, már létezik az is.

Egyébként is, szerintem jóval több értelme van hatástalanítani egy fegyvert, mint golyóálló mellényeket gyártani, de mindegy.

2013. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg kifejezetten ellenezném, ha barátnőm tablettát akarna szedni. Akárki akármit mond, nagyon megviseli a szervezetet, és sajnos láttam már, hogy valakinek súlyos, maradandó mellékhatásokat okozott. Persze, ez nagyon ritka. (A hétköznapibb mellékhatások már közel sem mondhatók ritkának.) De inkább felhúzom azt a gumit, mint hogy kockáztassuk, hogy tönkretegye a szervezetét.
2013. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Ne haragudj, de oltári nagy baromságokat beszélsz. Nem tudom, hogyan lehet egyáltalán bármiről véleményt alkotni, amit sosem próbáltál.. Nem azzal van a gond, hogy nem akarsz szedni, te döntésed. De legalább ne ilyen innen-onnan összeollózott információkat keress kifogásként... Egyáltalán nem biztos, hogy híznál a gyógyszertől. Ha egy bizonyos ideje szeded, olyan szinten rutinná válik, hogy egész egyszerűen képtelenség elfelejteni. De ha valakinek ez mégis sikerülne, vannak egész kézenfekvő megoldások: tartasz egy levelet otthon, egyet a táskádban, egyet a párodnál. Bárhol vagy, probléma megoldva. A telefonod is szerintem szívesen jelez neked, ha beállítod.. Ha meg rendszeresen hánysz és hasmenésed van, nem ártana kivizsgáltatni magad.
2013. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogyan lehet egyáltalán bármiről véleményt alkotni, amit sosem próbáltál.."

Akkor ha valaki nekem azt állítja, hogy a gyilkos galóca mérgező, röhögjem pofán, meg oltsam le, hogy hogy mondhat olyasvalamiről véleményt, amit még soha nem próbált?

Ez kb. ugyanolyan.

2013. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!