Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormon probléma ellenére...

Hormon probléma ellenére terhesség?

Figyelt kérdés
Voltam hormon vizsgálaton,mivel volt vetélésem ill. 3/4 éve probálkozunk a 2.bébivel ill. mert már 35 éves vagyok. Kiderült,h több hormonom nem az értéknek megfelelö. A dr.nö 3hónapig fogamzásgátló szedését javasolta,h visszaáljanak a hormonok,amit most a mens.kezdésekor kell elkezdenem. A gondom az,h 2napja kellett volna megjönnie. Mellfájáson kivül semmi különöset nem érzek. Ugye a terhesség ki van zárva ebben az esetben? Ill.hogy egy egészséges,maradandó terhesség legyen? Tesztet nem akarok venni,mert vettem már párszor,ami halvány pozitiv lett,de aztan gondolom nem maradt meg,mert utána mindig "megjött"! Köszönöm a véleményeket,tapasztalatokat! :)
2014. márc. 16. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
keress fel egy jó endorkinológust mert ezzel a foga,mzásgtálóal csak rontottak rajta. ez nem ehlyre rakkja hanme végkpépp leállitja az egészsges hormontermelést. Lombik elött jó lehet, de amugy nem. Sokaknak akár több hónap mire ujra vbeindul a petefészek müködés. A másik ha már volt ilyen hogy pozitív a tezsted de aztán meggjött akkor nagy az esély progeszteron hiányra ezt vizsgáltasd ki a ciklus második felében, ha az van akkor az vetéllést okoz, viszont könnyen el lehet kerülni progeszteron pótlással. Amint pozitív a teszt azonnal orvoshoz kell menni progeszteron potlásért. Hidd el ez a doktornö nem jó kezekést javasolt ezzel csak emgy tovább az idö inkább menj el egy meddöséggi központba vagy aegy rendes endokrinológushoz aki rendesen kivizsgál és nem kezel félre. ez a legnagyobb hülyeségsg hogy fogamzásgátlót adnak egy babát akaró nönek (ezt endokrinológus mondta nekem is mert engem is igy akartak kezelni el9ötte de szerencsére orvost váltottam). Én pl 9 hónapig nem menstruáltam fogamzásgátló abbahagyása után (PCOS-es vagyok). Szerintem ne huzd az idöt....Tesztet pedig igenis csinálj hogy ha pozitív akkor irány az rovos progeszteron potláséert, gondolom nem hiányzik több evtélés. Ajánlom a mensmnetis intézetet az egiy legjobban endokrinológiában az országban.
2014. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A terehsség soha nincs kizárva. Viszont én a helyedben azonnal keresnék egy rendes dokit, mert amit ez csinál veled a legnagyobb hiba. A hormonproblémán a fogamzásgátló csak és kizárólag rontani fog. Az okát kéne kideríteni és kezelni. mIlyen lett a 3. napi hormonsorod és a terheléses cukor és inzulinvizsgálatod?
2014. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Én is a MensMentist ajánlanám.
2014. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a probléma,h nem csak egy hanem több hormonommal is gond van együttesen-progeszteron,sárgatest,tesztoszteron is magasabb a kelleténél. Ezért az együttes hormoneltérések miatt nem marad meg a terhesség ill.nehezen esek teherbe.-a doki szerint. Egyébként már elkezdtem pecsételni,ugyhogy meg fog jönni....
2014. márc. 16. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
de hidd már el hogy akkor sme ez rá a megodlás. ÉN 2 évet evsztetem ilyen orvosok miatt. inzulinn és cukor terhelésed volt? a leirtak alapján nagy az esély PCOS-re. Azon még ronthat is a fogamzásgátló ha nem megfelelöt kapsz rá. Hidd el nem viccből irtuk amit irtunk hanme azért hogy téged ne kezeljenek félre és ne telejsne feleslegesen a hónapok. A fogamzásgátló semmit nem rak helyre, sőt....
2014. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nalam ugyanez volt a gond. Elso kislanyom pikk pakk osszejott, aztan vmi elromlott a hromonjaimmal. 3 vetelesem volt, elsonel megjott, masodiknal a babo nem fejlodott tovabb, szivhang sosem alakult ki, mutet a vege, harmadiknal szivhang volt de elhalt a baba. a masodik vetelesnel keztdem magamat vizgaltatni, mert feltunt az is h nem birom a sulyom leadni amit az elso terhessegnel rajtam maradt, ill h nagyon nehezen estem teherbe, vetelesek kozott evek teltek el. Ekkor megallapitottak a sargatest hianyt meg azt h hormonjaim forditva mukodnek, mikor bizonyos ertekeknek fel kellene mennie, nekem lement. Aztan a 3ik veteles utan mar feladtam es lombik programon gondolkodtunk, raalltam organikus es egeszseges eletmodra, sokat jartam tornazni, agyilag kikapcsolodtam es ra ket honapra spontan teherbe estem. Meg a mensim elott teszteltem mert volt egy sanda gyanum, nagyon szaradt a kezem es nekem minden terhessegnel ez a jelenseg megvolt. Nekem rogton irtak fel progi kupot. Az orvosom sosem javasolta a fogamzasgatlo szedeset, de azt javasolta h szedjek folsavat meg akkor is ha nem vagyok terhes. Mens Mentis-t nagyon ajanlom, mi kulfoldrol utaztunk haza hozzajuk kivizsgalasra. Szerencsere mar a jo hirrel akkor mar babas voltam, de cask ajanlani tudom oket. Fel a fejjel, masodik kislanyomat 39 evesen szultem makk egeszsegesen, es konnyu terhessegem volt.
2014. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ahogy elottem irtak cukorterheles is fontos mert lehet hogy inzulin rezisztencias vagy, en is az vagyok, ill PCO-s is lehetsz ugy h maga a cisztak nincsenek jelen. Nalam ugyanis pont ez volt.
2014. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Épp ez az, hogy ilyenkor sok hormon száll el egyszerre, mert ezek összefüggenek.
2014. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!