Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnál 38 évesen 4. babát?

Vállalnál 38 évesen 4. babát?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, meg, hogy mi tudjuk stb...de tényleg kíváncsi vagyok a véleményekre!


38 éves vagyok. A férjem is :) Van 3 egészséges gyerekünk Jól élünk, nem vagyunk "eleresztve" de jut amire kell.


Egyedüli "visszatartó" erő az az lenne, hogy most már a 3 nagyobb több szabadságot ad, nincsenek éjszakai ébredések, nem kell 0-24-ben figyelni, hogy mikor mit dugnak a fülükbe-orrukba-mikor esnek el. nem kell egy bevásárlást is az etetésekhez igazítani stb...

Viszont vágyom egy babára :) és tudom, hogy a neheze másfél-2 év alatt elmúlik (jobb esetben)


2014. márc. 25. 13:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Én nem, de ha te szeretnél, akkor nem tudom mennyiben releváns neked, hogy én pl. semmiképpen nem vállalnék kettőnél több gyereket. :)
2014. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Nekünk is 3 gyerekünk van, kislányok. A legidősebb 4 éves, a legkisebb 10 hónapos, vagyis még baba. Én akkor vállalnék 4. gyereket, ha férjem nagyon szeretne még megpróbálni egy kisfiút.
2014. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Én sem vállalnék.

De nagynéném bevállalta, 41 évesen.

2014. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Talán. Ha anyagilag és egészségileg bírnánk, akkor igen. Mi még a harmadikat sem biztos, hogy be merjük vállalni. Én majdnem 35, a férjem 37 lenne mire a 3. születne.

Mennyire nagyok a gyerekek?

Egy ötgyerekes gyógytornász mondta nekem, hogy 4 gyermekük egymás után jött alig 2 év korkülönbséggel, az ötödikkel viszont 8 évet vártak az utolsó után és így a kicsi "egyke" lett. A nagyobbakkal nem tud lépést tartani, úgy kell barátokat szervezni köré, hogy ne unatkozzon. Az anyagi oldal is csak akkor durvul, amikor kamaszodnak a gyerekek.

2014. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Férjem is arra vár,hogy én mit mondok :) Ő nagyon sokat segít nekem, sokat is van itthon, egy szavam nem lehet rá :)

A korom miatt viszont aggódom :( hogy vajon lesz -e annyi türelmem majd stb...

2014. márc. 25. 14:08
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Igen vállalnám.Én 36 voltam amikor a 4. babát szültem.Most 40 vagyok és még szeretnék egy ötödiket is.
2014. márc. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
A kicsi 3,5 éves lenne mire megszületne a pici
2014. márc. 25. 14:10
 8/35 anonim ***** válasza:
5%

Nem fog tetszeni, de felelősséget érzek magamban, hogy tudassam a véleményem, gondolom nincs harag. Szeretném, ha elgondolkodnál erről az oldaláról is:

Miből gondolod, hogy olyan szerencsés génekkel vagy megáldva, hogy nem születik mondjuk nyitott gerinccel vagy hibás szívvel vagy fogyatékosan? 35 felett szignifikánsan romlik az emberi genom helyes információátadási képessége, csökken a nőben a hibajavító képesség, nem véletlenül nem javasolják a dokik. Kivételes esetekben lehet róla szó, de gondolom egy dokival sem konzultáltál még így megközelítve a kérdést. Esetleg de? S ha mégis, akkor mit mondott? Iszonyú felelőtlenségenek tartom, röviden. Mindenki életét elszúrhatod, hiszen ha beteg lesz, jó eséllyel napi 24 órás felügyeletet igényel. Kiöregedtél ebből, ott a 3, minél tovább osztódik a figyelem a kölkök közt, annál rosszabb, szerintem pont ez a határ, amikor nem még tucattermék a gyerek egy családban. Nem tudom elképzelni, hogy 3 gyerek szellemi fejlesztése és nevelése ne kötne le téged, ne kötné le a környezetedet. Egy plusz gyerek meg nem old meg semmit a bedőlni készülő házasságban, ha esetleg ebben reménykednél.

2014. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Anyum 36 évesen szülte öcsémet, ő az 5. gyerek volt:)

Most már 15 éves.Tény és való,hogy sokkal lazábban kezelik és kezelték mint minket, de ez nem baj:)

Türelme volt hozzá,tény hogy kevesebb mint hozzánk,akik 30 éves kora előtt születtünk,de nem volt gond...ezt ő mesélte:)

2014. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

14:11

Keserű ember sorai ezek...

Kíváncsi lennék, hogy vajon honnan vetted azt, hogy bedőlt a házasságom? :) Abból, hogy a férjem sokat van itthon és mindenben segít, ahogy írtam? :)

A többire nem reagálok, jó? :)

2014. márc. 25. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!