Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló utáni cikluszavar?

Fogamzásgátló utáni cikluszavar?

Figyelt kérdés

5évig szedtem yasminelle-t. A vége felé többször is volt megmagyarázhatatlan petefészek gyulladásom(több hónapig tartott), hüvelygombával fűszerezve, amire legyintettek a nőgyógyászok, hogy hajlamos vagyok rá. Majd felírtak Zoelyt, mondván a yasminelle okozza a petefészekgyulladásom. De ezzel a csodamütyürrel menstruációm se volt fél évig, így visszatértem a yasminellere, 10 kilót híztam 2 hónap alatt, majd újra jött egy jó kis hüvelygomba, petefészekgyulladással és úgy döntöttem abbahagyom, mivel már lassan gyereket szeretnénk. Igen ám, de ezután 3 hónapig egyáltalán nem volt menstruációm, majd megjött valami kis barnás folyásom volt 2 napig majd ezután 40 naponta jött meg 3x is, ma pedig már 41. napja, hogy nincs semmi. Őszintén fogalmam sincs kihez forduljak, a nőgyógyászokban már rég nem bízom, pedig soknál voltam és egy vagyont fizettem nekik. Ja és csomókban elkezdett hullani a hajam, nem kívánom a szexet, hüvelyszárazságom van, akném is volt, de arra sotretet szedtem, az arcomról elmúlt, a mellkasom olyan maradt... A télen elkezdtem sportolni egészségesen étkezni, 6 kiló már lement a 10-ből. Volt másnak is hasonló problémája? Ez hormonzavar lehet?

Egy elkeseredett 28 éves nő vagyok.


2014. márc. 29. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló szedése előtt milyen volt a ciklusod? Akkor volt-e vele probléma? Volt-e akkor más tüneted (hajhullás, acnék, zsíros bőr)?


Összességében a tüneteid utalhatnak valamilyen hormonzavarra. Amennyiben a hormonzavarod már a tabletta szedése előtt is megvolt (sokszor pont az ilyen gondokra írják fel ugyebár...), akkor minél hamarabbi vizsgál indokolt, mert jó eséllyel magától nem jön helyre.


Ha a tabi szedése előtt nem voltak problémáid, akkor talán érdemes egy kicsit még türelmesnek lenni, mert előfordulhat, hogy csak átmeneti hormonzavar, ami helyrejön.


Első körben azért nem árt leellenőrizni, hogy van-e ovulációd. Ezt magad is megteheted hőmérőzéssel vagy ovu-teszttel.

2014. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és nem nőgyógyászhoz kell menni, mert sajnos a 90%-uk nem igazán ért az endokrinológiához, és kb. két megoldást ismernek. Ha nem akarsz gyereket, akkor mindenre szedjél fogamzásgátlót, ha meg gyereket akarsz, akkor adnak clostyt...

Nagyon nagy tisztelet a kivételnek.

Endokrinológust keress fel a panaszaiddal.

2014. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem volt bajom a tabletta szedése előtt, pontos volt a ciklusom is, 28 napra mindig megjött. A hajhullásom 1,5 éve kezdődött. Tavaly szeptember 8-án hagytam abba a tablettát.
2014. márc. 29. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor már ideje egy endokrinológiai kivizsgálásnak.
2014. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezek elég jellegzetesen a pcos tünetei.
2014. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam ultrahangos vizsgálaton, nincsenek ciszták a petefészkemben. Úgy tudom ez az egyik tünete.
2014. márc. 29. 23:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 7 évig szedtem fogamzásgátlót, közben négyszer volt petefészek-gyulladásom (mondjuk bennem fel sem merült, hogy a fogamzásgátló miatt). Alapvetően azért kezdtem el szedni, mert zsíros volt a bőröm stb., és egy "okos" nőgyógyásznak eszébe jutott, hogy akkor legyen ez a megoldás. Hét év után abbahagytam, három hónapig nekem sem volt menstruációm. Aztán megjött rendesen, utána rendszertelenül, és jó sokára. Babát szerettünk volna, így elmentem ugyanahhoz a nőgyógyászhoz, aki anno foggátlót tanácsolt. Volt néhány kis ciszta a petefészkemben, a bőröm akkoriban sem volt a legszebb, úgyhogy közölte, hogy tutira PCO áll a háttérben, és hogy spontán biztos nem eshetek teherbe. Írt fel gyógyszert, aminek meg kellett volna hoznia a menstruációmat. Beszedtem, nem jött meg. Visszamentem, és kiderült, hogy babát várok (szerencsére erős baba volt, és jól "kapaszkodott", mert a jó kis gyógyszer simán okozhatott volna vetélést is akár...). Összesen háromszor szültem, a második és a harmadik baba elsőre összejött, ráadásul az első szülésem után teljesen szabályos menstruációim lettek (viszont a bőröm még mindig aknés időnként). A harmadik terhesség előtt említettem a nőgyógyászomnak (azóta már váltottam, ő a normális kategóriába tartozik), hogy esetleg PCO-s vagyok, de közölte, hogy szerinte felejtsem ezt el. Valószínűleg igaza van (akár utána is járhattam volna, de sorban jöttek a gyerekek), úgyhogy én kezdem elhinni, hogy nem PCO. Viszont mindhárom terhességemnél szükség volt progeszteronos támogatásra, szóval valami biztosan van a háttérben.

Bocsánat, hosszú lett, csak azért írtam le, hogy lásd, van ilyen is, a legvalószínűbb esetemben, hogy a fogamzásgátló nagyon megbolygatta a ciklusomat (igaz, fél éven belül összejött a baba, miután abbahagytam). Anno - mikor nem jött meg - én is gondolkoztam endokrinológuson, szerintem a legjobb, amit tehetsz, ha felkeresel egyet. Remélem, minél hamarabb találsz egy jót, és a baba is gyorsan összejön majd!

2014. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A PCOS-nek lehetnek ciszták a tünetei, de nem kötelezően vannak. Nagyon sok PCOS nőnek nincsenek cisztái.
2014. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy probléma is kizárva. Akkor is lehet pcos?
2014. ápr. 5. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnapelőtt egy hasonló kérdésre válaszoltam, úgyhogy bemásolom Neked:

"Én 6 évig szedtem fog.gátlót és mikor abbahagytam, bő egy év kellett, hogy a ciklusom helyreálljon...

Azalatt az egy év alatt össze-vissza jött meg, meg totál kiszőrösödtem, de ahogy helyreállt magától, a szőr is kikopott...

És most 23 hetes kismama vagyok... :)

(amúgy ha visszacsinálhatnám, tuti nem szedtem volna a gyógyszert, mert nekem tényleg nehéz volt "helyre jönni" belőle...)"


Egyébként egy jó endokrinológust lehet tényleg nem árt felkeresned, ilyen problémában tényleg inkább ők tudnak segíteni, mint a nőgyógyász...

2014. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!