Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindig a peteérést követő 14....

Mindig a peteérést követő 14. napon kell megjönnie a menstruációnak? Mert én magamon azt vettem észre, hogy a 11. napon van peteérésem, de a ciklusom 27-28 napos.

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig 14 napra kell, hogy megjöjjön, ez csak a "nagykönyvben" van így. Úgytudom, hogy minimum 10 napnak el kell telnie, mert ha rövidebb, akkor a baba nem tud beágyazódni. A normál idő, 12-16 nap. Már nem tudom, hogy hol olvastam erről.
2009. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán itt: [link] A luteális szakasz hossza nem változik jelentösen ugyanannál a személynél. Normális esetben 12-16 napos. Ezzel ellentétben a ciklus elsö fele (follikuláris szakasz) nagy változásokat mutathat.
2009. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is keresgélem és azt írták mindenhol, hogy a luteális fázis mindig fixen 14 nap. Csak azt nem értem akkor minek kell annyi embernek hőmérőznie, hiszen akkor mindenki akinek fix a ciklusa pontosan ki tudja számolni a peteérést. Magyarán nekem a 13. vagy 14. napon kell, hogy peteérésem legyen és kész. Pedig egy időben hőmérőztem és akkor teljesen mást tapasztaltam.

2009. dec. 18. 09:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Megírom az én példámat.


28 napos ciklusom volt. Azt gondolná az ember, hogy király, ez egyszerű, akkor a 14. napon van tüszőrepedés. Fenéket. Amikor elkezdtem hőgörbét vezetni, pláne amikor LH tesztet is csináltam, kiderült, hogy nekem 12 napos a luteális fázisom, és mindig a 16. napon van tüszőrepedésem.


Hőgörbét azért érdemes vezetni, mert a follikuláris szakasz bármilyen hosszú lehet, pár naptól kezdve akár százig is (talán tegnap vagy tegnapelőtt volt egy nő, aki 121 napos ciklusról számolt be, PCOS-e van). Meg azért is, mert jól látszik rajta a hormonszint: ha lapos a görbe második fele, az alacsony progeszteronra utal.

2009. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az teljesen igaz, hogy a lutherális fázis egy embernél ugyanannyi nap, viszont a peteéréstől számítva, ami viszont késhet, vagy tolódhat. Nekem pontos a ciklusom és általában a 15. napon van peteérésem de volt már a 13 és a 17. napon is és természetesen akkor korábban vagy később jött meg. Van akinek azonban a ciklusa nem szabályos, és elég tág körben mozog. Mivel én rájöttem hogy nekem mikor van a peteérésem, ahogy mondtad, az utolsó időkben már nem hőmérőztem, éreztem a feszítést, plusz tudtam, hogy hányadik napon vagyok.

2009. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint írtam nekem a ciklus hossza mindig 27-28 napos. Testi jeleket pedig 11. nap környékén produkálok ebből következtette arra, hogy akkor van a peteérésem, de akkor ezek szerint ez lehetetlen.

2009. dec. 18. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen testi jeleket produkálsz pontosan, és meddig?
2009. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!